Recommended Posts

Iz naslova je vidljiva ideja mojeg projekta.

Trenutno se radi o 323 ti M technik.

Mislio sam stavljati M3 motor iz EVO2 verzije kompletno sa getribom, kardanom, agregatima i prednjim ovjesom.

no problem se vec u startu javlje kod zadnjeg ovjesa. jer ne pase od normalnog E36 Coupea.

Navodno bi trebao zadnji ovjes od Z3 M. E sad, to nije tako jednostavno za nabaviti.

A isto tako sam na nekim stranicama procitao da zadnji ovjes na 323 ti je isti kao na Z3 M. Buduci da jos nisam niti jednog dignuo na dizalicu da bi to mogao ustvrdiit zanimam me kaj vi mislite o tom zadnjem ovjesu kad se slaze M Compact.

Hvala na pomoći

Link to post
Share on other sites

... auuuuuuu brate, ja nemam pojma da ti kazem nista po pitanju tvoje problematike, al ideja ti je do JAJA :) ta motorcina u tolicki auto :D pa di ti to mislis da vozis, treba to zverce iskontrolisati :pilot: ... samo napred ;) ...

Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

Zadnji trap od 323ti i z3m jeste slican, ali nije isti.

Razlika je u kocnicama, poluosovinama, viljuskama i diferencijalu.

z3m ima jace zadnje kocione celjusti ( kao na m3 e36), diskovi 312mm ventilirajuci ( kodd 323ti 272mm)

deblje poluosovine i jace zglobove, sper dif 3.15 ( kod 323ti 3.07)

Naravno jaci amortizeri i opruge, jedino je zadnji most isti ( ustvari kod z3m mnogo jaci, napravljen od debljeg materijala)

Ako se slucajno budes odlucio na sklapanje vozila sa z3m zadnjim trapom, ja imam diff, poluosovine sa zglobovima i kocnice.

Link to post
Share on other sites

... auuuuuuu brate, ja nemam pojma da ti kazem nista po pitanju tvoje problematike, al ideja ti je do JAJA :) ta motorcina u tolicki auto :D pa di ti to mislis da vozis, treba to zverce iskontrolisati :pilot: ... samo napred ;) ...

ma kontrolirati cemo mi bekija:)))))

znas kak to ide, samo puuuun gas i onda kontre, kontra, kontra, kontra....:)

Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

Zadnji trap od 323ti i z3m jeste slican, ali nije isti.

Razlika je u kocnicama, poluosovinama, viljuskama i diferencijalu.

z3m ima jace zadnje kocione celjusti ( kao na m3 e36), diskovi 312mm ventilirajuci ( kodd 323ti 272mm)

deblje poluosovine i jace zglobove, sper dif 3.15 ( kod 323ti 3.07)

Naravno jaci amortizeri i opruge, jedino je zadnji most isti ( ustvari kod z3m mnogo jaci, napravljen od debljeg materijala)

Ako se slucajno budes odlucio na sklapanje vozila sa z3m zadnjim trapom, ja imam diff, poluosovine sa zglobovima i kocnice.

definitivno ce mi trebati. daj mi ostavi neki kontakt broj da se cujemo.

za zadnji most mi je jasno da pase gore bez problema ali diff, poluosovine nisam jos vidio kako izgledaju od z3M uzivo. idu gore?

trebale bi, jer je kod bekija sve ko lego kocke:)

Link to post
Share on other sites

ma kontrolirati cemo mi bekija:)))))

znas kak to ide, samo puuuun gas i onda kontre, kontra, kontra, kontra....:pilot:

Hrabro, nema sta!

Takav stil voznje sa bilo kojim M agregatom je za svaki RESPECT, ali realno se zavrsava LIVADOM!

Pricaju neki koji su vozili M sprave...

definitivno ce mi trebati. daj mi ostavi neki kontakt broj da se cujemo.

za zadnji most mi je jasno da pase gore bez problema ali diff, poluosovine nisam jos vidio kako izgledaju od z3M uzivo. idu gore?

trebale bi, jer je kod bekija sve ko lego kocke:)

Uzivo ili ne, razlika je samo u dimenzijama, kod z3m je sve pojacano.

Mozes ti to spakovat i na tvoj zadnji trap ako imas sper, odnos u diferencijalu je tu negde, zadnje kocnice i nisu preterano bitne, jace amortizere, al zglobova ( tj.poluosovina, posto idu u kompletu ) ces se bas namenjati :D

Link to post
Share on other sites

Hrabro, nema sta!

Takav stil voznje sa bilo kojim M agregatom je za svaki RESPECT, ali realno se zavrsava LIVADOM!

Pricaju neki koji su vozili M sprave...

Uzivo ili ne, razlika je samo u dimenzijama, kod z3m je sve pojacano.

Mozes ti to spakovat i na tvoj zadnji trap ako imas sper, odnos u diferencijalu je tu negde, zadnje kocnice i nisu preterano bitne, jace amortizere, al zglobova ( tj.poluosovina, posto idu u kompletu ) ces se bas namenjati :D

ako sam ja to dobro shvatio: motor, getriba, agregati, kardan ide gore na saraf od e36 M. to mi je jasno.

dif i poluosovine bi trebale isto ici gore bez beda od e36M. jedino kaj je drugacije je zadnji most, vilice, diskovi i amortizeri (ali vjerovatno diskovi i amortizeri opet pasu od e36M). znaci metnem zadnji most i vilice od z3M. a taj most i vilice imas, jel tak?

Link to post
Share on other sites

ako sam ja to dobro shvatio: motor, getriba, agregati, kardan ide gore na saraf od e36 M. to mi je jasno.

dif i poluosovine bi trebale isto ici gore bez beda od e36M. jedino kaj je drugacije je zadnji most, vilice, diskovi i amortizeri (ali vjerovatno diskovi i amortizeri opet pasu od e36M). znaci metnem zadnji most i vilice od z3M. a taj most i vilice imas, jel tak?

Da uprostimo:

Napred sve na sraf

diferencijal od e36m i poluosovine NEODGOVARAJU, to imam od z3m

viljuske od e36m NEODGOVARAJU, nemam od z3m, moras traziti drugde

zadnji most moze i tvoj da ostane

amortizeri od e36m NEODGOVARAJU predugacki su ( nemam od z3m), kocnice imam

Link to post
Share on other sites

Da uprostimo:

Napred sve na sraf

diferencijal od e36m i poluosovine NEODGOVARAJU, to imam od z3m

viljuske od e36m NEODGOVARAJU, nemam od z3m, moras traziti drugde

zadnji most moze i tvoj da ostane

amortizeri od e36m NEODGOVARAJU predugacki su ( nemam od z3m), kocnice imam

ok. a kardan?

kolko trazis za dif i poluosovine?

a za amortizere metnem samo gewinde od konia. compact i z3 imaju iste amortizere.

Link to post
Share on other sites

ok. a kardan?

kolko trazis za dif i poluosovine?

a za amortizere metnem samo gewinde od konia. compact i z3 imaju iste amortizere.

Kardan mislim da je na sraf ( jedino ako bude razlike u kacenju na diff od z3m, onda mora zadnji deo kardana od z3m )

Diff i poluosovine 400eur

Kardan mislim da je na sraf ( jedino ako bude razlike u kacenju na diff od z3m, onda mora zadnji deo kardana od z3m )

Diff i poluosovine 400eur

A, da amorti mogu ti sto imas!

Link to post
Share on other sites

Kardan mislim da je na sraf ( jedino ako bude razlike u kacenju na diff od z3m, onda mora zadnji deo kardana od z3m )

Diff i poluosovine 400eur

A, da amorti mogu ti sto imas!

to znaci da bi cijeli Z3M isao gore na saraf. jel tak?

imas mozda jos nesto od Z3M. mislim da cu diff i poluosovine uzeti.

Link to post
Share on other sites