Recommended Posts

Poštovani, imam dilemu za koju mi je potrebna vaša stručna pomoć.

Naime, vozim e39 525tds iz 12. 1999 godine, do sada sam ga vozio isključivo na euro dizel, ali s obzirom da mi troši 14l po gradu i na trenutne cene euro dizela, došao sam u dilemu da li je mom motoru predviđeno da troši isključivo euro dizel ili D2. Ukoliko može i jedno i drugo, šta dobijam korišćenjem jednog i šta gubim ili dobijam korišćenjem drugog?

Hvala na odgovorima..

Link to post
Share on other sites

kakve to veze ima? hoces da kazes da u nemackoj sipaju d2 u taj auto? mozda nas eurodizel nije kvalitetan kao nemacki, ali je svakako bolji od d2.

i nikako sipati dvotaktol u ed, sto je kod nas obicaj, za "podmayivanje" bosh pumpe, kao ed je "suv". jos jedan od balkanskih mitova.

Link to post
Share on other sites

Znate li koja je razlika izmedju D2 i Eurodizela?

Jedina razlika je - manje sumpora u Eurodizel, ili Eurodizel je D2 sa manje sumpora, i malo je jaci.

Ako je sumpor bolji za motor, onda navalite.

Link to post
Share on other sites
kakve to veze ima? hoces da kazes da u nemackoj sipaju d2 u taj auto? mozda nas eurodizel nije kvalitetan kao nemacki, ali je svakako bolji od d2.

i nikako sipati dvotaktol u ed, sto je kod nas obicaj, za "podmayivanje" bosh pumpe, kao ed je "suv". jos jedan od balkanskih mitova.

Ma sram nas bilo, govna balkanska!!! ;)

Ovu pricu sam cuo za Xaru 1.9D ali princip je isti. A potice od ovlascenog servisa, tako da ako su oni lupili i ja cu sad.

D2 je masniji, i to sa podmazivanjem jeste tacno jer je motor pravljen za D2 (logicno, iz tog je vremena) i u njega ne treba sipati ED. Ukratko, tacno ono sto je MikiS38 rekao.

U Nemackoj sada imas samo bezolovni pa stari benzinci tamo dospiaju specijalan aditiv...

Link to post
Share on other sites

Ja sam u 525TDS 95' prosle zime sipao ED i vukao se kao prebijena macka, posle sam u 524TD sipao isto ED, iste simptome sam imao. Samo se kotrljao po ulici. Tada sam probao i vise nikad ne bih. Sipam D2 i aditiv... to je neko moje iskustvo sa tim

Link to post
Share on other sites