BMW 528i E28 from Novi Sad :)


Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

brate mili, ima ovde dosta posla, nadam se da ces imati dovoljno strpljenja za ovaj "projekat"

nadam se da ces istrajati i da ces ga oziveti kao sto je nekad bio u punom sjaju :)

Link to post
Share on other sites

gde? ima li oglas na netu ili tako nesto?

to je dosta para posto bi prepakivao svakako - emotivna vezanost :)

ali valja videti svakako

Slucajno sam u halo oglasima naisao na e28 520i stranac za delove trazi se 500eur,znam da bi bilo bolje da je 528iali raspitaj se ,mozda se isplati ,telefon je 063 831 1660,imas ga u danasnjim halo oglasima!

Link to post
Share on other sites

Ma kreni ti polako sa raddovima!Kad zapne uvek se nekako iskopaju delovi na brzinu...ne znam kako,valjda si tada ozbiljniji u trazenju,ali ja uvek tako sve zavrsim!Jeste malo tezi slucj ova tvoja masina ali sve se na ovom svetu da srediti a u tvom slucaju mislim da bas u tome i jeste fora! Polako i bice kao lootka! :)

Link to post
Share on other sites

tacno, ovo gore na slikama je e12...

Letos sam u Herceg Novom video jednog zelenog e12, parkiran bas uz magistralu,a zamislite isti auto svaki put kad prolazim kroz Smederevo vidjam...Odem na more i bas naletim na njega (tablice su HN).

Link to post
Share on other sites

e28

528i M30 6 cilindra 184 ks 215 km/h 1981 - 1987

e12

528i M30 6 cilindra 177 ks 205 km/h 1977 - 1978

528i M30 6 cilindra 184 ks 211 km/h 1978 - 1981

sad ste me sve zbunili

Link to post
Share on other sites

neko je chichu zaje*ao za 10ak godina :) a ma nije strasno...

nevezano: cudno je to kako kod nas i kola starija od 20 god. nema ni jedan da je presao vise od 150 000...

Link to post
Share on other sites

Ja sam tu pricu vec prosao sa mojm DJEDOM 520i '84 i vec 7 god zajedno prosli smo skoro 200.000 km , sada na cajgeru oko 470.000km. Doduse nisam ga arcio jer on i nije za to ali i dalje radi kao svajcarac. Ja sam ga uterao u fabricku konfiguraciju jedino sto sam ugradio plin , i veruj mi slatko se vozim , a stalno me spopadaju da ga prodam. Spremi se da ulozis dosta i vremena i love ali se isplati!

Sa srecom,

DJED

Link to post
Share on other sites

E, ljudi... D-Day+1... Nabavio sam sve delove koji su mi falili za motor... Sutra ili prekosutra pocinjem :D

javljacu progres, a 1. paljenje ce verovatno na youtube... B) :)

1. da ga registrujem da moze da se vozi, posle jos limarija, farbanje i tapaciranje...

hvala za svu pomoc do sada, nisam bas nesto aktivan, ali non-stop citam...kako je ovo krenulo izgleda da cemo se videti na nekom od sledecih skupova :D

poz :D

Link to post
Share on other sites
Super je ideja sto sredjujes caletov stari auto..ima shmeka u svemu tome...

da to je jedan od razloga, 2. je sto cu ga vise postovati i voleti ovako nego da kupim novi/polovan, kad znam kolko truda je ulozeno... A i E28 jako malo njih ima a svidja mi se jos + jak motor 2.8 :D ... Gde ces bolje :) :D

Link to post
Share on other sites

Poceli radovi konacno :D auto upaljen, zamenjene svecice, razvodna kapa, ruka, kablovi, termostat, filteri, ulje... radi kao svajcarski sat... fali mi samo cep od ekspanzione boce, posto sam uzeo od e30 ja mislim, u svakom slucaju ne pase...

sledi zamena diskova, plocica, amortizera i mozda opruga, elektricarski rad, pa registracija i na kraju limarija i farbanje... a do leta planiram i da presvucem unutrasnjost...

:D :good:

Link to post
Share on other sites
. A i E28 jako malo njih ima a svidja mi se jos + jak motor 2.8 :D ... Gde ces bolje :angry: :pilot:

:lol: :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D jak motor :D :D :D :D :D :D :Dfali mu jos700cm3

Link to post
Share on other sites