Recommended Posts

cao ljudi.po prvi put sam na ovom sajtu i mogu samo da ga phvalim.naravno reci hvale i za clanove.

prica je sledeca- do sada sam vozio vw program i bio sam zadovoljan,ali trenutno sam bez kola,ali se dvoumim dali da to opet bude neki audi ili mozda golf(mozda ce mnogima biti cudno da predjem na bmw modele,nekako mislim da mi je bolje da kupim bmw-a nego recimo golfa 3 za te pare.a mislim da iole kvalitetniji delovi za golfa nisu toliko jeftiniji od bmw-ovih),ili bmw e36 320-318 ?

zanima koja je investicija sto se tice odrzavanja,na sta da obratim paznju,koje su mane i koi motor je neka optimala. :preved:

Link to post
Share on other sites

Pozdrav i dobrodosao!

Hvala za sve pohvale, sto se BMW-a tice, naravno KUPUJ GA!

Neces pogresiti ni za jednog, svaki je dobar :D !

Jednom kad sednes u BMW-a, zaboravices druge brzo, veruj mi, znam iz licnog iskustva!

Moje misljenje je ako uzimas kockicu (E30) i 318 i 320 su OK, a ko bi E36, onda bar 320, ipak ga lakse nosi, mozes i 318 iS, ali on ti je malo skuplji za odrzavanje. Shestak je shestak, pa kako god.

Naravno, izuzimam to, sta hoces i sta mozes, inace, sto jace, to bolje :preved: !

Pozdrav.

Link to post
Share on other sites

dobrodosao buduci clanu , ako pazaris bmw , naravno da se neces pokajati , nema tu mnogo razlike u ceni ali je cimanje oko kvarova mnogo manje .....

ispreturaj malo forum , naleteces na cene pojedinih vitalnih delova

Link to post
Share on other sites

Pozdrav i dobro nam dosao na forum. Sto se tice kupovine tu dilemu izbaci iz glave!!! Nema poredjenja BMW-a sa drugim automobilima pogotovo sa VW ili WV ne znam kako bese meni je sve jedno :preved:, jednostavno BMW je BMW i jednom kad sednes u njega tu se svaka prica zavrsava. Sto se tice izbora motora tu je tvoj izbor jaci cetvrtak 318 ili slabiji sestak 320 zavisi od tvojih potreba, zahteva i mogucnosti. Sto se tice potrosnje nemoj misliti ni sekunde da ce ti popiti vise nego neki audi 1.8 ili 2.0 kao i passat, jednostavno to su cinjenice...odluka je na tebi... srecno u izboru iu kupovini !!!

Link to post
Share on other sites

Dobrodosao u klub - "imamo dukseve".

Sto se tice izbora marke, vec znas koji je odgovor, a kada je u pitanju izbor model i godista, sve zavisi koliko si u mogucnosti da izdvojis novca. Ako ustedis pri kupovini, kasnije ces doplacivati, i obrnuto. Za vise para ces obicno dobiti bolji auto.

Nedavno mi je schnitzer dao da isprobam njegov compact 2002. godiste, a to je bilo iskustvo za pamcenje; ovom prilikom mu se zahvaljujem. Dragance se hvatao za glavu kako "dobro" vozim, a i schnitzeru nije bilo svejedno :preved:

Link to post
Share on other sites

Pozdrav i dobro nam dosao na forum. Sto se tice kupovine tu dilemu izbaci iz glave!!! Nema poredjenja BMW-a sa drugim automobilima pogotovo sa VW ili WV ne znam kako bese meni je sve jedno :preved:, jednostavno BMW je BMW i jednom kad sednes u njega tu se svaka prica zavrsava. Sto se tice izbora motora tu je tvoj izbor jaci cetvrtak 318 ili slabiji sestak 320 zavisi od tvojih potreba, zahteva i mogucnosti. Sto se tice potrosnje nemoj misliti ni sekunde da ce ti popiti vise nego neki audi 1.8 ili 2.0 kao i passat, jednostavno to su cinjenice...odluka je na tebi... srecno u izboru iu kupovini !!!

hval svima na lepom doceku.kao sto rekoh ranije sam imao audija p gti golfa,ali sam kad sam seo i provozao(bio je to e36 318) malo je reci da sam se odusevio.bmw ima nesto u sebi sto konkurent (mecka i audi )nemaju,daleko da mislim da su losiji ali kazem vam bmw ima nesto sto oni nemaju.

zanima me samo da li je motor od 20 l u bmw-u toliko dobar kao sto ga svi hvale? i na sta da obratim paznju pri kupovini (mislim na mehanicku stranu)

pricao sam sa jednim mehanicarem koi radi samo bmw-a i rekao mi je da obratim paznju na kompletan trap i na hidro podizace jer ove 2 stavke mogu da odnesu dosta para

Link to post
Share on other sites

taj motor ne moze da crkne , najgore sto moze da mu se desi je da ode glava..... ipak je ovo tvoje predstavljanje ..... postoji sekcija " pitajte majstore "

dobrodosao lave

Link to post
Share on other sites

Dobrodosao,

Imao sam kocku 1.6 a sada 2.0 e36 i oba su kupljena sa plinom, dok sam kocku sredio da radi kako treba ispizdeo sam ne znam ni ja koliko puta a iz e36 sam izbacio plin i jos uvek pizdim jer me ubija budzenje prethodnog vlasnika, moj propust kada sam kupovao auto jebg,

zakljucak

ako hoces da se vozis na plinu onda preporuka m40 motor 1.8 a ako hoces malu zver na benzinu svaka je preporuka m50 2.0 ili 2.5

sto se tice 1.8 motora, kada ga upalis a motor je hladan nesme nista da lupka i cakce, e ako je tako a pritom naravno nedimi i lepo mirno radi taj motor je dobar, naravno pregledas da li i gde curi voda(antufriz) i ulje. Sto se tice sestaka m50 motora oni su uglavnom dobri mada ima primeraka koji su u ocajnom stanju pa je zakljucak ako su uspeli da sjebu tako dobar motor odmah ce se videti i na autu da je kanta. Nadam se da sam ti bar malo pomogao, sve zavisi od tvojih finansija, ako hoces lepo i udobno da se vozis i nerazmisljas onda 1.8 i stavi plin i pesma, a ako hoces nesto jace onda svakako 2.0 ili jos bolje 2.5 i samo pun gas. Sa srecom u izboru i kupovini tvog kako sam razumeo prvog i svakog sledeceg BMW-a.

Pozz

Link to post
Share on other sites

hvala i veruj mi da mi znaci bilokakav savet jer nemam iskustva sa bmw-om,pa ceprkam po sajtu da vidim ko kakve problrme ima i ko kakve savete daje,da znam na sta da obratim paznju. tako bi ga rado pazario(to cu i uciniti),a nisam bas nesto za te velike kubikaze naravno zbog finansiske strane.(a vozio sam se u kockici 325 ili 328 nemogu sad da se setim,posle te voznje bilo je no coment.....)

vise sam za 1.8-2.0 motore i zbog registracije i potrosnje.

kapiram da dam do nekih 4000-4500 eura,ali mi se cini da za te pare pre mogu da nadjem dobru 5-cu nego 3.ali cini mi se da e36 lakse mogu sutra da prodam i da manje gubim na ceni (ma da nemora da znaci).pa se dvoumim i to zestoko......

Josjednom HVALA

Link to post
Share on other sites

hvala i veruj mi da mi znaci bilokakav savet jer nemam iskustva sa bmw-om,pa ceprkam po sajtu da vidim ko kakve problrme ima i ko kakve savete daje,da znam na sta da obratim paznju. tako bi ga rado pazario(to cu i uciniti),a nisam bas nesto za te velike kubikaze naravno zbog finansiske strane.(a vozio sam se u kockici 325 ili 328 nemogu sad da se setim,posle te voznje bilo je no coment.....)

vise sam za 1.8-2.0 motore i zbog registracije i potrosnje.

kapiram da dam do nekih 4000-4500 eura,ali mi se cini da za te pare pre mogu da nadjem dobru 5-cu nego 3.ali cini mi se da e36 lakse mogu sutra da prodam i da manje gubim na ceni (ma da nemora da znaci).pa se dvoumim i to zestoko......

Josjednom HVALA

Pa vidi, ovako stvari stoje.

Dobru 5-icu mozes naci za 4000-4500 dok za 5000-5500, extra da ne pipnes nista. Pritom racunaj da ti je to uglavnom ocuvan auto koji jos nije dao svoje.

3-ojka dobra se takodje moze naci za te pare ali racunaj da je ona prosla sito i reseto. Tacnije, 3 uglavnom voze mladji ljudi, zeljni brzine, pa je samim tim sva iscimana. Naravno mozes naci i neku dobru redovno odrzavanu, tako da otvoris dobro oci.

Mane 5 su velika registracija zbog kubikaze i teska prodaja kasnije, dobre strane, komfor, udobnost.

Mane 3 su komfor, udobnost, dobre, mala kinta za registraciju, laksa prodaja kasnije. Kada kazem komfor kod 3, mislim na poredjenje sa 5, na sa drugim automobilima.

Ja licno vozim 5-icu od 2.5 kubika i nikada je ne bih menjao za 3, ali to je vec stvar ukusa.

Izbor je na tebi, koji god da izaberes, neces pogresiti, ali budi svestan cinjenice da je bmw auto za primer drugim kucama te je samim tim i njegovo odrzavanje skuplje. Ako si spreman na to onda ne oklevaj. Uostalom jednom se zivi pa zadovolji sebe.

Znaj samo da kako ja to volim da kazem, svaki auto je dobar, ali bmw je bmw.

Nakon toga nema niceg.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

2.0 ti je mnogo bolji izbor nego 1.8 jer su to generalno losiji bmwovi motori,imaju problema sa bregastom pre ili kasnije,a to nije mala investicija za otkloniti.U svakom slucaju..bilo koji da uzimas e36,prvo ga baci na komp, pa onda sve ostalo

Link to post
Share on other sites

Nemoj da se zaleces sa kupovinom, provozaj 1.8 i provozaj 2.0 totalno drugaciji osecaj. Po mogucnosti isprobaj vise automobila sa ta dva motora i onda ces uvideti razliku i znaces sta ti vise odgovara. Mislim da je jedini nacin da vidis sta tebi odgovara.

Link to post
Share on other sites