Smanjenje kubikazhe


Recommended Posts

U jednom od postova sam prochitao da je moguce smanjiti kubikazhu, a da se brojevi motora ne prekucavaju, a posto su cene registracije prevelike, dosta bi mi pomoglo da ne placam porez na 3.0... Koliko se secam bilo je govora da to rade ljudi iz vinche, ako neko mozhe da pomogne bio bih mu euro zahvalan....

Link to post
Share on other sites

pa sacekaj da pocnu nove tablice u srb, ujedno ce pocet i nove saobracajne u kojima vjerovatno nece pisati br. motora, i onda prijavis u mup da si ubacio drugi motor, neki slabiji... ne znam moze li tako neka fora????

Link to post
Share on other sites

kod nase se auto prevede u federaciju,tamo izbace broj iz saobracajne,onda se rukne unutra motor po zelji i auto se prevede nazad u BiH gde oni telci na tehnickom samo prepisu broj sa bloka u papire iz kojih u supu napreave saobracajnu....

ako im ne pase neka dizu glavu mjere precnik te hod klipa i neka racunaju,al jebg za to treba biti vec pismen.....

Link to post
Share on other sites
Najbolje da to pitas ovde i da ovde dobijes odgovor i da onda mogu sve zajedno da vas pohapse.......

Igo kralj si :)

Suki, pa kako mislis tek tako da ubacujemo motore po zelji, znas sta bi onda bilo??? Pa ja bih prvi vozio bmw 528 koji ima 1100ccm3 (ovako ima 2000ccm3) :lol:

Neco, imam coveka u Vinci i bas cu da proverim navode jer me sada bas zanima to... Ko zna, mozda nekoga i lisim slobode (ruzno je bre Igo uhapsiti bilo koga) :lol: Salu na stranu, mislim da je nemoguce odraditi to iz prostog razloga jer auto ti je vec reg sa tim motorom koji je ccm3 toliko koliko jeste. Ali kazem, provericu!

Link to post
Share on other sites

@salemaki nisam to mislio nego npr kupis kocku reganu u federaciji na 2.0....roknes 3.5 unutra i odvezes da se rega,oni prepisu broj motora koji je trenutno na bloku :lol:

Ali ima rjesenje i za vas... tamo :lol:,sve se moze.... samo nije sve za foruma... :)

Link to post
Share on other sites

Suki, pazi: i ovde cemo kupiti auto koji je npr 520 (volim petice, ne zameri) :lol: , i lako cemo ubaciti 4.0 motor. Zavrsicemo i tehnicki, nije problem, ali brojevi se nece slagati!! Onda ide ta tvoja varijanta... Ubacicemo 4.0 motor, i upisace se kao 2.0, ali prva kontrola, ne daj Boze saobr. nezgoda i sl. proverice se poreklo! Taj 4.0 je zaveden negde kao takav i? Nije bas tolika anarhija ovde Suki, ne veruj zlim ljudima, Srbija is not suburbia :)

To se odradi kada je malo povoljniji vetar, kada uvozis motor pa ta spedicija carina itd e onda smanjis ccm3, alii tu je bilo dosta uspeha u radu mup-a pa je pitanje ko bi to prihvatio da uradi! Ne sumnjam da ima likova, ali ja kojeg sam znao i koji je zavrsavao samo tako je postao mr. Legale :lol: (valjda u znak zahvalnosti sto ga ovi gore pomenuti uspesi nisu potkacili).

Balkan je ovo Suki, ljudi laju ne umeju da cute.

Link to post
Share on other sites

tu sam varijantu spomenuo onako ...a ti ode sa 6 cil na v8... :) sreca pa nema 516 pa da njega napravis :lol:

a za ovo sto sam rekao da ima,ima... i to legalno.... :lol:

Link to post
Share on other sites

Ih koliko je bede vec navuceno...sreca pa vrana vrani oci ne vadi :)

Makar te tablice zatamnite kada postavljate slike automobila a kasnije svasta pisete!!

Suki brate, kazem ti ja da ne moze. :lol:

Link to post
Share on other sites

Moze da se sredi to, da kazes da si hilznovao motor, da si stavljao manje klipove, da se izracuna koji precnik na koliko i sve to lepo obrazlozi pismeno, nadjes vezu da se to sredi tamo i progura bez puno filozofije i svi srecni :lol:

Ni prvi ni poslednji motor sa 6cyl a <2000ccm :)

Link to post
Share on other sites

:lol: pravi video na pravom mjestu...ajd ljiljo majketi brisi cjelu temu sem pitanja...nek na PP smanjuju kubikazu.... :)

Link to post
Share on other sites