Recommended Posts

@Sal ko

Pitanje je bilo kada je jugo (i Zastavina vozila) bio kokurentan, procitaj 3ci Leonov post na prethodnoj strani. A i ne znam sto se ti osecas prozvanim?

@Tokyo

Nema sta, lepo si ovo napisao, ta vozila su bila sasvim odgovarajuca za svoje vreme, generacije su pogazile brda kilometara, porodice su redovno isla na mora i za ono vreme je to bilo sasvim konkuretno. Npr Fiat je tada pravio 128 a Zastava?! To sto su danas ta kola ista je rezultat jedne mnogo tuznije price, i zgadi mi se kada mojih godina (+/-) posere po necemu bez da se vrati malo unazad i sagleda celu stvar u pravom kontekstu...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pricajte vi sta hocete ali zastava je vrh od auta,mislim nemojte da me shvatite pogresno ali zastava 128 ne moze da se poredi po performansama sa danasnjim fiatom ali je mnogo kvalitetnija.Znam iz iskustva jer moj deda ima istu i presao je puno kilometara,nosio cigle,crepove kontrukcije kad je pravio kucu i dan danas ta zastava lepo ide.Zastava 750/850 popularnija kao Fica je takodje vrh od auta samo sto je mala,inace bi odavno posedovao isti,zadnja vuca,motor pozadi kao porse.Neki ljudi sa NK foruma su stavljali motor od 45-ice i kocnice od fiata 850 da bi bili sigurniji i tako "nabudzen" fica ide 175km/h.

Steta sto se vise ne proizvodi ZASTAVA

Link to post
Share on other sites
niste se vi, u zivotu ni jednom, vruci 'ladne vode napili pa je lako pljuvati,

vidim da smo sigurno isto godiste -pa neznam sta ti znaci ovo sto si napiso-brate razumije li neko ovde o cemu se prica-HALO BRE O YUGU A NE O TVOJIM MUKAMA-I NEKA VISE FORA O NACIONALNOM AUTU I KAKO JE TO DOBRO AUTO ZATO JER JE NASE -SVI SERETE -A ODLICNO ZNATE O CEMU SE RADI I KAKVO JE TO SRANJE-A MNOGI SU VOZILI TO GOVNO JER NISU IMALI PARA ZA DRUGO A NE ZATO JER JE BIO EKSTRA AUTO-

I DA SE NELAZEMO VISE

PA PITAJTE ONE KOJI SU VOZILI YUGA KAKV JE-JEDINO AUTO KOJE JE 1.1 KUBIKAZE A TROSI VISE NEGO MOJ 520i :huh: :ok:

Link to post
Share on other sites

ne osecam se ja prozvanim grujo nego lupate gluposti- A TO AUTO NIKAD NIJE BIO KONKURENT (iako je i bio ,bio je zbog toga sto za drugo nije imalo se para)I NIJE TO BILO PITANJE NEGO STE ZAPOCELI TEMU KAKO BRITANCI SERU O YUGU-I KAO DJE JE NJIHOVA AUTO INDUSTRIJA-PA SAD VIDIM KOLIKO ZNATE O AUTIMA KAD TO PISETE

Link to post
Share on other sites
Konkurentan??? Sa cime... Kada...

Ovo je najdirektnije pitanje.

A to za Britance sam ja pomenuo i to je bilo polu sala polu zbilja i vise se odnosilo na njihov ponositi mentalitet... Oni su glavni pljuvaci, a njihova cuvena "British names" su sada u rukama Nemaca, Kineza mozda nekih Indusa ili sta vec...

grujo a ja vidim da si ti namerno glup

Laku noc kulturo :huh:

Link to post
Share on other sites
Ovo je najdirektnije pitanje.

A to za Britance sam ja pomenuo i to je bilo polu sala polu zbilja i vise se odnosilo na njihov ponositi mentalitet... Oni su glavni pljuvaci, a njihova cuvena "British names" su sada u rukama Nemaca, Kineza mozda nekih Indusa ili sta vec...

Laku noc kulturo :)

hahahha kao ovde ljudi okrecu teme u sekundama-laku noc kulturni momce :huh: :ok: :lol:

Link to post
Share on other sites
Grujo, to se nekad zvalo malogradjanstina....

...valjda se i dalje zove malogradjanstina... :huh:

i naravno da sam vozila Yuga...jedan je bio u porodici od 1985-2005...sasvim ok do vikendice i nazad, za grad itd...e, sad, ljudi se jako brzo navikavaju na bolje stvari pa onda zaboravljaju na to "gde su bili i sta su radili"... :ok:

...a inace, koliko se secam, 80-tih je bilo para...

Link to post
Share on other sites

krajem 80tih je bilo para. konacno si mogao da kupis samo kafu, da ne moras da je kupujes u paketu sa klozetskom daskom i iskrinim telefonom. sto je najbolje, mogao si da je kupis bilo gde a ne samo u odredjenim radnjama, odredjenog dana. i opet ponavljam, za tadasnje uslove i sisteme koji su postojali zastava je bila idealna. a to sto neko poredi kakva je konstrukcijski u odnosu na neke druge proizvodjace...jbg, ne kontaju o cemu se ovde prica ili se prave blesavi ili su stvarno blesavi...

Link to post
Share on other sites
Zastava automobili nikada nisu napravili pravi automobil i na to tako i treba gledati, uvek je nesto falilo i novu zastavu kada kupite, nesto otpada nesto se raspada.Ali zato je automobil koji zahteva minimalno odrzavanje,moj kec je dosao iz Sapca do Valjeva bez trunke ulja, ceo put nije gasio lampu, isao sam na Divcibare uz i niz Kaonu rucna non stop, uz ski stazu, dok ne spadnu sve obloge sa lamele i ni nitne ne dohvataju do korpe, prevukao je tone i tone i nismo uspeli da mu dodjemo gleve, pre nego sto smo mu zamenili motor vozio sam ga mesec dana bez ulja, nsam mu dosuo ni kapi i palio je do samog kraja. Nema tog automobila koji bi toliko trpeo, ali zato je voznja kao u trokolici stalno nesto lupa lomi, ne radi sinhron na drugoj, crklo ovo crklo ono.

Zar te nije sramota da pises ovakve gluposti?

mesec dana bez ulja....

automobil koji zahteva minimalno odrzavanje....

tone, i tone materijala

a ova za paljenje iz prve je najbolja

kao sto je vec neko rekao vecina nas je pocela sa yugom, ja licno sa kecom koje je imao neverovatnih 30.000km, svako jutranje paljenje bilo je predivno iskustvo, jedan spust niz kosutnjak, i kocnica vise nema, jedno penjanje uz avalu, i filter goriva se zapusi jer je u rezervoaru bilo mulja i 15 lit benzina. hehehe. U svoje vreme ti yugici su bili nesto sto je narod mogao sebi da priusti, pa je bilo bolje i to, nego ici peske, a dizati u visine takav dres od kola, i takav promasaj auto industrije je.....

Mislim zamisli te sta bi napravili kad bi poradili malo na entrijeru, i vesanju, pa dobili auto, koji ide bez ulja, ne treba ga servisirati i odrzavati jer je motor neunistiv, lamela se nemenja, jer moze ici sa njom pa cak i bez nje, moze vuci kao slepr, a opet bi bio udoban kao bmw. Steta sto bmw i ostali 'bolji' proizvodjaci automobila, prave aute tako da ih moras odrzavati, i redovno servisirati....

Link to post
Share on other sites

samo da kazem da treba "znati" kako se gleda topgear.ja ih pratim godinama i ne treba ih shvatiti mnogo ozbiljno :) najzesce kad poredili starije alfe..uzas :)

a sto si tice zastave,jeste da smo mnogi odrasli na yuga i keca ali to ne znac da je dobar auto.sto se mene tice to ne bi trebalo da postoji.IMHO eh,da ne dodje do zabune.

Link to post
Share on other sites
ma pljuju po nama kao da smo go**a najveca koja postoje

Nisam upoznat da li pratis emisije Top gear, oni nisu pljuvali samo po Yugo-u. Pljuju po svemu sto nije dobro. Verovao ili ne pljuvali su i po Roveru, Aston Martinu, Opelu ( Britanskom), smatram da kroz malo komike, sirim narodnim masama koje nisu u mogucnmosti da sebi najveci deo testiranih automobila priuste, daju realnu sliku o tome kakav je stvarno svaki od tih auta. A i posle svih ovih postova mislim da Zastavini produkti posle raspada SFRJ, tacnije od 1991. godine su gola go*na. Koliko su samo ljudi zaje*ali sa forom staro za novo i one koji su kupovali nove aute bez zamene za stari??? Od tih starih auta, samo su ih kitovali, malo sredili i prodavali kao nova. Ljudima su malte ne sedista propadala, pa bez mali je broj primera da su motori imali problema posle 2000-3000 km. O enterijeru da i ne pricam ( rucice za prozore i vrata, dihtovanje vrata, kederi). Daj bre budimo realni. To sto smo mi nostalgicari i sto je veliki deo nas imao sa produktima Zastave lepe i nezaboravne trenutke je jedno, a sam kvalitet izrade automobila je drugo.

Link to post
Share on other sites
....kao sto je vec neko rekao vecina nas je pocela sa yugom, ja licno sa kecom koje je imao neverovatnih 30.000km, svako jutranje paljenje bilo je predivno iskustvo, jedan spust niz kosutnjak, i kocnica vise nema,...

U svoje vreme ti yugici su bili nesto sto je narod mogao sebi da priusti, pa je bilo bolje i to, nego ici peske, a dizati u visine takav dres od kola, i takav promasaj auto industrije je.....

Haha…I ja sam isto pocela sa Yugom ali 20 godina pre Tebe (haha…ovo nesto malo na moj racun)

OK…sve je ovo tacno – Vi pricate o 90-tim godinama i dalje…tacno je i za kvalitet i za “bolje Yugo nego ici peske”….(zastarelo, drastican pad kvaliteta izrade i opsta besparica)

Neko je gore pomenuo 80-te godine …

Mislim da se odabir Zastave a i Yuga 80-tih nije iskljucivo vezivalo za lovu:

80-tih je postojao srednji sloj (najbrojniji)…I to (recimo): nizi srednji i visi srednji sloj…

Nizi srednji sloj - mogucnosti: oba roditelja zaposleni, stan, vikendica, auto, jedno letovanje u Hrvatskoj ili Sloveniji, jedno zimovanje u Sloveniji, jedno turisticko putovanje u inostranstvo...

Visi srednji sloj: isto to uz dodatak: vikendica na moru u Hrvatskoj i 2-3 putovanja u inostranstvo…itd..

Znaci ono – nista posebno i nista spektakularno ali od svega po malo :)

Zakljucak: para je 80-tih bilo….tako da pare nisu bile problem – para je uglavnom bilo…Odabir auta je bila stvar interesovanja (bilo je i “nacionalizma” tipa “kupujmo domace” a i racionalnog pristupa “daj od svega po malo”)…

Link to post
Share on other sites

inace ovaj klarksonov film je iz 85, 86, 87 tu negde. i ceo film je o najgorim kolima svih vremena, po njegovom misljenju. a mislim da tada cak i nije bio deo top geara, vec neki lik, koji je na zanimljiv nacin pricao o kolima. tada je top gear bio nesto k'o danas nas mirko alvirko

Link to post
Share on other sites

Klarson cesto zna biti posprdno i vise nego neukusan!!!!

Volvo 340 je zakucao u drvo jel mu je bio uzasno neinteresantan i horrifying ( kako on kaze ), ja sam sa tim volvom za moju firmu napravio 140.000km sa zamenom razvodne kape i svecica, i dan danas sljaka kao doxa!

Inace..., vozio sam yuga 2006 na 2007, kupio sam ga od prijatelja koji ga je fabricki kompletno rasklopio zastitio i sklopio, motor je bio odradjen i nanovo sklopljen sa italijanskim delovima, ja sam ga uzeo sa 80.000 napravio 14.000 i prodao ga za dan..., i NE nije mi trosio kao 520, 320 ili slicno, trosio je prilicno manje!

Na letovanju sam u cugu napravio 2800km i nije ni stucnuo!!!

Poenta price je da niko ne govori da je Yugo odlican, kao i Zastava u kompletu..., POENTA je da se ne treba posprdno odnositi prema njima!

@sal ko

Kako ti se zove matori???

Link to post
Share on other sites

Ljudi pa vi niste normalni!! Kako neko moze da kaze da zastava dobra?! :) Pa da li znate da je sasija za keca koju smo mi dobili od fiata i proizvodili do skoro jos 1949 pa onim standardima proglasena za nebezbednu i zabranjena u italiji. Pa jeste vi normalni. Ja kapiram da je vreme bilo drugacije ali taj auto kada je izasa vec je bio minimum 10godina u zaostatku.

Ajmo samo malo podsecanja i osvrt na konkurenciju, golf 1 je bio stariji 10god a bolji 100000 puta, pa kadet, pa korsa i tako u nedogled. Nemoj te da lupetate. To razmisljanje u fazonu dobar je jugo nas je i dovelo do toga da sada vozemo krseve stare po 25godina.

I sto se tice engleske auto industije, oni su svoje fabrike uspeli da prodaju i ljudi rade, a danas nije ni bitno ko na papiru drzi fabriku dok ona radi. Dok smo mi pravili neke g16 kombinacije da prodamo ovu nasu i to uvek na nasu stetu.

Krajnje je infantilno i porediti nasu auto industriju sa bilo kojom a kamoli sa engleskom.

Link to post
Share on other sites

Procitaj malo pazljivije, sustina je ovo:

Poenta price je da niko ne govori da je Yugo odlican, kao i Zastava u kompletu..., POENTA je da se ne treba posprdno odnositi prema njima!
Link to post
Share on other sites

Bas mislim da trebe. Treba da se spustimo na zemlju i skapiramo da nismo u stanju da pravimo automobile i da se drzimo zemljoradnje. Ima toliko zemalja koje ne prave automobile i nista im ne fali.

Link to post
Share on other sites