Recommended Posts

Mislim da mi je ovo cudo pokvareno, jer kad otkacim konektor koji ga povezuje sa kompjuterom, auto mi normalno radi na 750 obrtaja- bilo hladan bilo ugrejan. Kad je konektor zakacen, kad je hladan radi na 500 obrtaja i hoce da se ugasi. Ima li to negde polovno da se kupi i koliko kosta? Ili moram da zamenim celo usisno grlo?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jesi li probao da ocistis trotel (klapnu)?

Ako nisi, skini rebrastu gumu na usisu, pa cistom krpom i nekim sredstvom koje nagriza ( carburator cleaner, brake cleaner...) ocisti klapnu i oko nje tako da sija.

Siguran sam da mi je taj prekidac neispravan, jer sam morao da isecem rupe kroz koje prolaze srafovi koji ga fiksiraju za usisno grlo, da bih mogao da ga nastelujem tako da se prekidac ukljucuje kad je auto na leru i kad je pod punim gasom.

Cistio sam i klapnu i sve konektore, cak sam skidao i kompjuter i nosio ga kod prijatela koji se bavi elektronikom, da ga ispita. Kad sam sve ponovo sastavio, video sam da mi je akumulator skroz prazan, nije hteo ni da zavergla. Nakon sto sam napunio akumulator, upalio je i nastavio da radi na 750-800 obrtaja. Neki misle da je bolje jer sam ocistio sve konektore, a neki jer sam napunio akumulator, kao bila mu je slaba struja, pa nije mogao da ukljuci sauh. Videcemo dokle ce da bude dobar :D .

Pozdrav

Link to post
Share on other sites