Cudan zvuk pri prvih nekoliko kocenja


Recommended Posts

Primetio sam da pri prvih nekoliko kocenja dobijam neki zvuk koji podseca na povlacenje kartonske kutije po podu. Nakon nekoliko kocenja taj zvuk nestaje. Cini mi se da je vise izrazen pozadi. Sta bi to moglo biti? Inace nisam primetio da mi slabije koci.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Evo malopre sam se spustio niz jednu strmu ulicu i kocio, mislim da mi nevaljaju plocice na prednjem levom tocku. Imam isto pitanje gde mogu da se kupe i koliko kostaju.

Link to post
Share on other sites

Danas sam skinuo tocak i rasturio kocnicu, jedna plocica mi se odlepila od metalnog dela, narucio sam neke spanske plocice, kostaju 1600 dinara sa kablom. Sutra cu ih dobiti i zameniti.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Dobio sam plocice sa kablicem, povezao sam sa onim kablom sa vozaceve strane, ali mi lampica na instrument tabli i dalje gori. Sta moze da bude uzrok, da nije zica negde prekinuta ili nesto slicno?

Link to post
Share on other sites
Dobio sam plocice sa kablicem, povezao sam sa onim kablom sa vozaceve strane, ali mi lampica na instrument tabli i dalje gori. Sta moze da bude uzrok, da nije zica negde prekinuta ili nesto slicno?

To treba da se resetuje.

Kljuc u bravu i okreni ga u I poziciju i ostavi ga tako 30 min.

Link to post
Share on other sites
To treba da se resetuje.

Kljuc u bravu i okreni ga u I poziciju i ostavi ga tako 30 min.

Danas sam preso oko 400 km i sve vreme se lampica pali i gasi bez pravila, s tim sto veci deo vremena bude ugasena, mozda cu sutra da probam ovo resetovanje.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

to sto struze je zbog vlage tj navata se rdja na diskove pa prvih nekoliko kocenja malo struze dok se to ne skine. najbolje bi bilo kad bi imao negde da ga zatrcis par puta pa dva tri nagla kocenja da skine onaj spaljeni sloj za plocice koji se napravi od laganog kocenja po gradu a i ta rdja pospesuje pravljenje riseva na diskovima. znaci ako imas uslove zaleti ga malo preko 100 pa naglo zakoci i tako nekoliko puta. na taj nacin diskovi docekuju prolece bez riseva.

Link to post
Share on other sites
to sto struze je zbog vlage tj navata se rdja na diskove pa prvih nekoliko kocenja malo struze dok se to ne skine. najbolje bi bilo kad bi imao negde da ga zatrcis par puta pa dva tri nagla kocenja da skine onaj spaljeni sloj za plocice koji se napravi od laganog kocenja po gradu a i ta rdja pospesuje pravljenje riseva na diskovima. znaci ako imas uslove zaleti ga malo preko 100 pa naglo zakoci i tako nekoliko puta. na taj nacin diskovi docekuju prolece bez riseva.

procitaj cijelu temu

Link to post
Share on other sites

@sal ko: a jesi ti procitao celu temu tj prvi post... kakve veze ima to sto struze pozadi sa tim sto se njemu odlepila jedna plocica napred. :angry:

dakle:

Primetio sam da pri prvih nekoliko kocenja dobijam neki zvuk koji podseca na povlacenje kartonske kutije po podu. Nakon nekoliko kocenja taj zvuk nestaje. Cini mi se da je vise izrazen pozadi. Sta bi to moglo biti? Inace nisam primetio da mi slabije koci.

moj odgovor je bio vezan za njegov prvi post.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Evo da javim, da sam danas zamenio i paknove u dobosima. Kad smo skinuli dobose videli smo da su se pojeli pomalo i dobosi i paknovi i da je onaj mehanizam za samostelovanje dosao do kraja i da ne moze vise da pomera paknove, a trebalo je. Plus mi je crkla ona opruga koja vraca sajlu od rucne kocnice na desnom tocku. Zamenili smo oprugu, paknove i prepravili one metalne polugice koje treba da okrecu mehanizam za samostelovanje. Tako da sad i sa starim dobosima kocnica funkcionise.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites