Nadam se da nije ono sto mislim da jeste..


Recommended Posts

:)

Imam E36 2.0 1995 godiste, to pise u saobracajnoj.. Odjednom mi se pocela desavati cudna stvar, kad upalim auto obrtaju brzo skacu od 500 do 1000 obrtaja, odma sam pomislio da je protokomer.. I kad ga iskljucim i ukljucim isto se desava, i jako slabo prima gas..

Link to post
Share on other sites

Ja sam pre nekih godinu dana 'donirao' svoj protokomer (tada sam imao 520 93 god) jednom e36 92 god. ...sreli smo se na otpadu i njemu smo ustanovili da je protokomer posto je sa mojim sasvim normalno radio ali njegov auto je kada se upali posle nekoliko sekundi uz malo variranje popeo broj obrtaja na ~2000 i tu bi se kao zaustavio...i tako ga je covek i dovezao do otpada...na kvacilo..e sada, mislim i da je ovode protokomer u pitanju a i to vrlo jednostavno mozes utvrditi, jako se jednostavno skida, odvrnes ga sa filtera vazduha i otkacis creva i stavis na svoj auto...koj je e36 94. god i mislim da su isti i ako si u blizini Aleksinca da proamo sa mojim protokomerom:)..polovan je kod nas u okolini oko 80 evra mislim pa ako utvrdis da je to u pitanju i nemas jeftinije zovi da posaljemoooooo

Link to post
Share on other sites

Iz sremske mitrovice sam.. E da, nasao sam neki na netu od 1.8, za 30e jel pase na moj auto taj? Odradicu za prvu pomoc foru sa potenciometrom cisto da imam ok ler gas, dok se ne snadjem. Ako neko ima protokomer za prodaju nek mi javi na 0649119606 Miki

Link to post
Share on other sites

Ma plocice su bez onog kontakta.. Pa vidite kad skinem dzek sa protokomera isto radi, nema promene, tako da mislim da je to..

lazanebo

Druze ona gume sto ide on njega prema usisnoj grani, jel kod tebe ima dva mala creva sto idu ispod nje? Kod mene na toj gumi ima jedna fabricka rupa u koju lepo pasuje crevo, ali za drugo crevo je neko pravio rupu pa je vukao i tu fals. Mislim da nisu mogli da nadju to veliko gumeno crevo sa 2 rupe za manja creva, pa su nasli sa jedni a drugu rupu probusili....? Ili je nesto budzeno? :S Samo da opravim ode na prodaju..

Link to post
Share on other sites

Miki nisam mislio na kocnice nego na "manipulation dot" tackica koja ti svetli u delu gde je inspekcija mala narandjasta ili zuta tackica. U prevodu znaci da je neko nesto prckao sa tablom to jest sa kilometrazom! Ako ne grsim!

Link to post
Share on other sites

Pa zato i verovatno gori tackica. Malo mi je neverovatno tolikao malo km na to godiste! Trebalo je to odmah da ti bude sumljivo!

A i creva proveri da nije neko spalo ili pocepano da ne vuce negde fals vazduh.

Link to post
Share on other sites

E niie tackica nego satic mali :) Jel neko zna za cega sluzi?

E da moj auto je imao 212000km kad je crkao 2.8 motor i onda je ubacen 2.0 sa 84000km na satu. Stranac iz kojeg je izvadjen motor je bio perfektan, znaci nov auto.. I uzeo sam ga od dobrog prijatelja tako da znam sta je radjeno i sta fali na njemu.. Vidite kako vozim sad, dok ne nabavim novo crevo, protokomer zamenjen

23022010034.jpg

E da u prodavnici za novo mi trazili 13000 dinara xDDD Zamalo da ih posaljem u pm, ali mi bilo vise smesno :)

Link to post
Share on other sites
E niie tackica nego satic mali :) Jel neko zna za cega sluzi?

E da moj auto je imao 212000km kad je crkao 2.8 motor i onda je ubacen 2.0 sa 84000km na satu. Stranac iz kojeg je izvadjen motor je bio perfektan, znaci nov auto.. I uzeo sam ga od dobrog prijatelja tako da znam sta je radjeno i sta fali na njemu.. Vidite kako vozim sad, dok ne nabavim novo crevo, protokomer zamenjen

23022010034.jpg

E da u prodavnici za novo mi trazili 13000 dinara xDDD Zamalo da ih posaljem u pm, ali mi bilo vise smesno :P

Imam novo 20e(BMW)ako ti je 2.0 mada po slici mi nekako drugacije izgleda.jedino kada bi broj sa njega procitao pa da se zna o cemu se radi.

Link to post
Share on other sites