BMW 525 tds


Recommended Posts

Pozdrav, u nameri sam da kupim 525tds e39 99g karavan pa me interesuje sledece:

Kakvi su to motori, na sta treba da obratim paznju, da li mora da pali bukvalno na pola kljuca ili malo vrti, koje su im mane itd?

SVAKA POMOC BI MI BILA OD KORISTI!

UNAPRED ZAHVALAN.

Link to post
Share on other sites

Malo je skuplji 525d ili 530d a bolji je 69 puta,tds ti trosi 30% vise goriva,problemi sa bosch pumpom,paljenjem,kod njih se ratezu dva lanca koliko ih ima i onda teze pali narocito kad je vruc auto a zamena istih nije bas jeftina,razmisli jedino ako nije neka dobra kombinacija.

Link to post
Share on other sites

Ako si mislio na 523i da je slab, ne bih rekao. Po mom licnom misljenju auto sa sasvim OK performansama, sve zavisi ko sta hoce od auta. Meni kao porodicnom coveku i sa zeljom da malo dam jace gas kada budem sam u autu smatram da je to dovoljno.

Link to post
Share on other sites

E BMW je sranje uzmi daciju logan manje trosi

Da se ne ponavljam prica o E34 ali isti je to motor.

Inace drugar ima e39 TDS U dobrom stanju i PREZADOVOLJAN JE JE VEC 2 GODINE. Nisam licno vozio E39TDS ali E34TDS jesam...

Eto mozda pomogne pozzz i srecno

http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.php?showtopic=11682

Link to post
Share on other sites

Ne mora da pali bukvalno na pola kluca, ali kada je vruc mora da pali isto kao i hladan inace obavezno proveri kako pali Vruc!!!

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Imam ja 525TDS 256000km, 97.god za motor nemam nikavi zamjerki, više oko elektronike, ABS i ASC, također pripazi na pumpu od goriva u rezervoaru koja rikne pa se auto gasi na 20 ili 15 litara. Što se snage tiče nije naročito startan, ali kad ide ima soldina međubrzanja. Potrošnja između 7 i 10 litara, prosjek 9,2 litra po zimi + automatik. Tako da znas ja trenutno rijesavam ovaj problem ABS-a i ASC, mehaničari se gube na tom polju, više pomoći ima od neta i forumua.

Link to post
Share on other sites