Recommended Posts

Naime, večeras idem kuć, stojim na semaforu i primjetim da mi obrtaji variraju 1000-1500 i pritom mi se lagano pale kontrolne lampice za ABS, akumulator, ulje... Krenem dalje sve se normalizira, ali nakon nekog vremena stvar se ponovi ovog puta u vožnji. Kako dalje odmičem svjetla na tabli, neonke u podnožju, ventilacija i brisači mi rade sve slabije i upali mi se konstantno lampica ABS što bi značilo da dotični ne radi. Auti u suret mi blicaju pa kontam da mi ni svjetla ne rade. I tako se vozim neko vrijeme da bi mi odjednom sve proradilo. Zovem starog da dođe pred mene nek se vozi ispred zbog murije. Ovo sa strujom se i dalje nastavlja, sve do nekih tri km od kuće kad se potpuno gasi i ni makac... E sad me zanima par stvari:

-sumnjem na altarnator da je prdnuo pa malo radi malo ne, ako je to moguče

-remen je olabavio (to bi objasnilo zašto je dobivo struje ked bih ubrzavo iz jednostavnog razloga jer bi se našpano tih par tisuća okretaja

Molim vaše prijedloge ili neka iskustva pa da to rješim sutra...

Link to post
Share on other sites

Dokučio sam...kleme, kablovi su dobri, problem je bio u remenu koji je olabavio poprilično tako da se alternetor mogo rukom okrenit.

Još sam da provjerim napon, al to moram žicat nekog ko ima unimer jer ja to govno kupujem već pola godine, a nikako da kupim

Uglavnom da zaključim ne pale se nikakve lampice više, svjetla rade, ventilacija isto...

Hvala na savjetima!!!

Link to post
Share on other sites