E36 2.5 turbo drift project


Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

brklja

koliko te je para izasla ovako ova kompletna zajebancija oko ubacivanja turba?

Sada sam na cca 10 000€ s tim da nisam platio mehaničara.

Znači sve komplet, auto, dijelovi, tokari i sl gluposti..

Sve skupa kad složim, rollbar i sve šta planiram mislim da će bit cca 12 000€.

Radili smo ovih par dana na autu, odokativno ima cca 350ks @ 1bar. :rolleyes:

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Da napišem koju riječ i stavim par slika nakon CDCa..

Za prvi put sam prezadovoljan sa autom, a i sa samim sobom :lol: Treba vježbati ali čini mi se da ću jako brzo to sve poloviti. Imao sam dječjih bolesti sa autom (ispadanje crijeva i sl sitnica, ništa ozbiljno). Auto ide ko sumanut, ima snage za duplo brže drifteve bez problema, prezadovoljan sam kako se vozi.. Naravno za prvi trening/utrku sa autom je bilo za očekivati takve stvari al baš na kvalifikacijama mi je u 2. krugu izletilo crijevo sa iberlaufa i auto je "sam" držao pun gas pa su me morali zgurat sa staze.. Uspio sam to nekako sredit i od sudaca užicat još 2 kruga koja su mi ostala od kvalifikacija, no opet u drugom krugu problem. Nešto nas je zezalo u petak prilikom odzračivanja kočnica, točnije kod hidro-ručne, pa je prilikom ulaska u prvi zavoj ručna "ostala povučena" tako da su mi zadnji kotači ostatak staze bili dosta jako "zakočeni" i to me shebalo..

Nebitno, idem vježbati, a vama evo par slika ;)

Auto smo polijepili na brzinu zbog sponzora, to sve ide dolje i za iduću utrku će auto dobiti potpuno drugi vizual koji za CDC nismo stigli srediti:

34881405711147478638657.jpg

pusa od drndaka:

34352409186046025674971.jpg

i onda akcija

88639948.jpg

36714405706157478638657.jpg

36714405706177478638657.jpg

dscf35621.jpg

Šarafljenje po boksu..

34352409186021025674971.jpg

Crijevo koje mi je na utrci par puta ispalo smo danas skinuli:

24138134.jpg

I dodali mu još mesa da ga šelne mogu bolje uhvatiti :)

98132607.jpg

Još mi je izbijalo crijevo na jednom mjestu, na ulazu kod usisne grane. Danas sam dao napraviti gumeno koljeno koje će sutra biti gotovo pa ćemo i taj problemić otkloniti. U četvrtak idemo na valjke.

Ovim putem se samo želim zahvaliti Matiji na felgama i prikolici, Zaxu na felgama, korenu i ostaloj ekipi na pomoći pri šarafljenju u boksu i svima ostalima. Ekipa je najjača!

Vidmo se :bye1:

34092154847911080311998.jpg

Link to post
Share on other sites

Odlicno, odlicno...., vidi se da je besan kao Ris..., jos malo prakse i Marino ide u penziju! :lol:

Link to post
Share on other sites

Nakon prvog mjerenja (1bar 350ks) mi je puknulo "do kraja" ono crijevo na usisnoj grani od iberlaufa. Morat ću to nakon ljeta srediti (ili puno bolje zavariti ili napraviti svoju granu) jer se sada "klima" i na tom djelu pušta tlak. Najviše što je punio je bilo 0,65bara i za to je izmjereno 272ks na radilici. 1 bar (prvi lauf) cca 350ks. Imam par grafova na USBu tokom mapiranja, Mitja je korigirao kut paljenja itd ali ćemo morati to ponoviti još jednom iza ljeta kad sredimo tu usisnu granu i taj boost leak.

Usisni dio je izgledao ovako (obrati pozornost na dio kod usisne grane):

62833841.jpg

Puštao mi je točno na tom spoju jer nije bilo mesa da šelna zahvati + motor "radi" pa je to izbijalo. Bilo je potrebno složiti fleksibilnije da upija te pomake:

Vulkanizacija pasarić, halo halo, sutradan ujutro 200kn lakši imam ovo:

18679637.jpg

Ovo je posebna tjuning mašina za preradu cijevi:

27522749.jpg

Staviš unutra i sama po mjeri napravi ovo:

84236232.jpg

Sutradan (danas) sam kupio još jednu šelnu koja mi je trebala (nema je na slici), kod tokara napravit "maticu" koju se zavari na usis da se ušarafi senzor za zrak (vidi se na slici da ovdje smeta mulda da ga se ušarafi) i to je to :prankster2:

Valjke smo bili dogovorili dva dana unaprijed pa je bilo glupo otkazati (zeznut ljude) zbog "boost leaka" ali nema veze,

68318142.jpg

Tipkamo se, odoh ja na more :msn-wink:

Link to post
Share on other sites

Lep provod i ne razmisljaj o drift drli ... Samo pivo i zenske :prankster2:

Link to post
Share on other sites