Od 5x114.3 na 4x100 Zanima me jel neko od vas ovo radio i koliko je sigurno???


Recommended Posts

Zanima me jel neko od vas ovo radio i koliko je sigurno???treba da uzmem felne 5x14.3 i imam predlog da ih uradim ovako na 4x100 :dance3: 22640104495152903653100.th.jpg

ova slika je od 5x120 na 4x100 mene isto ovako zanima ali od 5x14.3 na 4x100

Link to post
Share on other sites

Greska mislio sa 114.3 :angry2: razmisljam da radim i varijantu sa distancerima ali ipak mislim da je ovo bolje jer su u pitanju felne BORBER A prednja 7.5j et20 zadnja 9j et15 pa da mi ne vidi previse van rubova auto je e30 :2u4pvecna8:

Link to post
Share on other sites
Cek ti mislis da busis felnu? Mislim da to nikako nije pametno...

da,da se stare zavare-popune i strugar izbusi nove kao na slici :2u4pvecna8:

Link to post
Share on other sites
A bre moze li nesto bez mene :clapping: . Salim se. Te BORBET su bas mojih ruku delo. Da bih ti rekao koliko je sigurno i dobro moras da mi posaljes sliku felne od napred i od pozadi. Odkud tebi slika tome30 ?

od zokija iz sobmora :)

Link to post
Share on other sites

Vrlo prosto, neko ti to lepo zavari, pa na busilici sa podeonom glavom izbusis rupe koje ti odgovaraju. Sve ovo smo uradili na felnama za Trkacku Hondu i traje vec nekoliko godina bez problema, a sigurno je da su naprezanja veca na trkackim autima. Obrati paznju da li na postojecim rupama imaju konusne biksne od gvozdja, one moraju da se izbiju da bi se vario aluminijum na aluminijum.

Link to post
Share on other sites

koliko bi to kostalo varenje za 20 rupa jel zna neko? :clapping: posto nisam jos iso da trazim majstora ko bi to mogao da zavari kako treba pa da znam unapred neku orijentalnu cenu...

Link to post
Share on other sites

ovo na borbet A je dosta lose uradjeno, var nije kompletan, vec je samo pecnuto.

Ja to ne bi radio tako, al ajd... mozda ce da izdrzi.

A ni centralna rupa nije na meru i ne moze na glavcinu da se stavi

Sad ja moram na glodalici da doterujem na meru ili ce zoki da vrati felne da se ponovo uradi

Link to post
Share on other sites

Centralni prsten i ne treba ceo da se vari , moze doci do deformacije felne pri tolikom varenju cak ga neki prave od plastike. Sto se tice centralne rupe ja sam je radio po katalogu a ne po vasoj meri. Posalji je kod mene ponovo. Tako je najbolje. Nista te nece kostati.

Link to post
Share on other sites

radio sam to vec nekoliko puta i evo sam se vozim na felgama koje imaju izbusene rupe 4x100 ( original su 4x108 ) dakle imaju 8 rupa i univerzalne su za ta 2 raspona sarafa

preradio sam jedne sa 5x112 na 4x100 i jedne sa 4x100 na 5x112

dakle kvalitetno varenje i precizno busenje i nemas nikakvih problema samo gledaj kad busis nove rupe da se ne poklapa sa varenim dijelom za svaki slucaj :D

moj majstor to uradi za 100eura centralni prsten varenje i busenje novih rupa

a eto mario je isto to radio pa moze covjek reci da sa tim nema problema i moze vam on to isto odraditi vjerovatno

Link to post
Share on other sites

Ispravka felne su 5x112 nisu 114.3 pogresio je drugar kad je merio...uzimam ih sigurno i radim znaci od 5x112 na 4x100 :D hvala vam puno :thank_you2:

Link to post
Share on other sites

varenje srca i toliko pregrejavanje nije nikako pametno.

posto sam neki kao masinac ja bi to ovako.

izvaditi celicne konuse.

urezati navoJ ali tako da pri izlazu navoj nije zavrsen trecim ureznikom nego samo prvim da bude cvrsci spoj sa vijcima koji ce se uvrnit

napraviti alu vijke sa konusom koji pase konusu na rupama i namazati onom crvenom vezivnom pastom (imaju ju svi strugari) uvrnuti i odrezati visak, sacekati 24h i onda busi misko radi sta oces.....

obavezno napraviti konuse u novim rupama u koje ce se upresat celicni konusi izvađeni iz origigi rupa

mogu se sa zadnje strane cep vijci ''zapikati'' na po jednom mjestu cisto da ne dođe do odvrtanja...

Link to post
Share on other sites

lakse jebi ga povariti nego praviti te ''čepove'' iako moze i taj nacin

ali varenje lakše i brže a i jeftinije dok uradis čepove i ovo ono pojede dosta para

a evo do sada nisam imao nikakvih problema sa tim varovima

Link to post
Share on other sites

ja svakako sve felge koje varim i slicno nosim na peglanje tj. svaku felgu koju uopce prodajem ili stavljam sebi na auto

imam kolegu koji je najbolji varioc u hercegovini i on to odradi najkvalitetnije moguce i jos jedan kolega nadaleko poznat felgar nikad nije bilo problema sa njihovim radovima ni nista.

a to je najbolja varijanta prepravljanja sarafa kvalitetni distanceri kostaju mnogo vise, a oni onda vuku preradu blatobrana ako je et felge neodgovarajuci i slicne stvari

Link to post
Share on other sites

Po meni ti nije pametno uopće išta na felgi dirat...Felgu kako god bušio, ako fališ iti milimetra felga je već ispala iz centra te će se vrtit u ekscentru i prouzrokovat će veće trošenje gume na mistu di je najdublja, tako barem po logici...Za takve precizne stvari postoji stolna CNC bušilica, ali smatram da to opet neće bit točno ukoliko se prva rupa ne pogodi točno (ovisno o meštru)...

Ja osobno bi iša na soluciju adaptera...Adaptere daš izradit na tokarskom, nakon toga izglodaš rupe i narižeš navoj na glodalici i bušilici...Jedina mana adaptera je šta ti triba dupli broj vida koje se moraju naknadno kratiti...Svaka čast Scaneru ako je to radija i ako je zadovoljan kako je ispalo, ali ja tome ne pružam baš puno povjerenja...

Link to post
Share on other sites