Recommended Posts

zadnja dva-tri dana desavaju se paranormalne stvari na mojoj crvenkapi ( E34 520i M50 '91 ), kada je hladan pali iz prve kao i do sada, ali kada se zagreje na radnu temperaturu, ugasim, i hocu da ga upalim on trt-trt, ugasi se i onda iz druge upali. i to svaki put potpuno isto, sta li to moze biti?

Link to post
Share on other sites

Proveri dizne, možda ti je neka otišla u večna lovišta :) Ako ti nakon otežanog starta vruć motor iz aupuha "iskašlje" malo crnog dima, onda je najverovatnije ovo uzrok tvojih problema.

Proveri regulator pritiska goriva, možda je on u pitanju.

Senzor položaja radilice može da isto tako bude u pitanju, skini, proveri, očisti, probaj. Ako je isto, probaj sa nekim drugim senzorom...

U najgorem slučaju benzinska pumpa ti je pred izdahom, ili je u pitanju samo kontrolni ventil na pumpi, jer on zna da "ode" ali to ne mora da znači da mora da se menja cela pumpa.

Dakle proveri tim redosledom, mislim da ćeš naći krivca negde medju njima. Pretpostavljam da je auto servisiran redovno i da je filter goriva promenjen u skorije vreme :preved: Jer razlog tome može da bude i zaprljan filter...

Pozz :preved:

Link to post
Share on other sites

ma da, redovno je servisiran, pomislio sam i ja na filter ali me buni to sto se ovo desava SAMO kada je motor na radnoj temperaturi, ne oseca se benzin, barem nisam primetio, moracu da proverim ovo ostalo sto ste naredjali, hvala na tako brzom odgovoru, pozdrav

Link to post
Share on other sites

moze da bude i plavi senzor,jel ti se povecala potrosnja u zadnje vrijeme....moze se desiti da daje signal da je motor hladan i onda daje bogatu smjesu na plajnjeu koja nikako ne pase vrucem motoru....

Link to post
Share on other sites