Recommended Posts

Novi sam i voleo bi da mi neko pomogne ako je imao slican problem. Auto radi savrseno u leru i ide jako dobro, medjutim, kada iz lera naglo dam gas motor propuca (verovatno u grani ) ili krene da se ugasi, a onda primi gas i sve je ok.Tako svaki put pa kad je i ladan. Kada mu klestima stegnem povratno crevo od goriva( tako povecam pritisak u diznama) tada radi dobro. Da napomenem da se radi o motoru Ĩetiri cilindra, benzinac, 1900m3. Probao sam da promenim i regulator pritiska ali opet isto. Dijagnostika ne ocitava nikakvu gresku, protokomer nov, senzori bregaste ispravan. Da li su pitanju dizne? Pomagajte!

Link to post
Share on other sites
Ne bih rekao da su dizne. Mozda je filter totalno zacepljen. Jesi uradio test pumpe?

Jesam, pumpa je odlicna, ima nesto preko 3,5 bara pritiska.

Link to post
Share on other sites
Kablovi sa razvodnika do svecica a mozda i onaj sa bobine,proveri to.

Ma sve je O.K. sa strujom. Ne znam kakve veze ima povratni vod za gorivo sa mojim problemom, ali kad blokiram povratno crevo od benzina meni auto dobro radi i nemam vise nikakav problem, auto prima gas odlicno, cim oslobodim povratan protok goriva opet trokira i propucava pa mislim da je problem sa diznama!?

Link to post
Share on other sites

Svi problemi koji se javljaju pri naglom dodavanju gasa tj pucanje u usisnoj grani znak su iskljucivo siromasne smese u datom momentu,nekada ne pomaze ciscenje dizni nadji dobre polovne i resio si problem :2u4pvecna8:

Link to post
Share on other sites

Sad i ovde procitah menjaj te dizne i proveri protokomer

Link to post
Share on other sites

izvinjavam se sto smetam,ali i ja imam isti takav problem 1.8 m40 motor,pa da nepocinjem novu temu,znaci identicno kao sto je knez opisao,puca u grani kad naglo dam gas,a kad stegnem klestima povratno crevo radi perfektno.Zamenjeno sledece:

-protokomer

-rail sa diznama i regulatorom pritiska(skinuto sa auta koji je u funkciji)

-pumpa

-ecu motronic

-svecice

-senzor temperature ubrizgavanja

Problem nije resen ovim stavkama,ako neko ima predstavu,cekam :2u4pvecna8:

Jos jednom sory na off

Link to post
Share on other sites

Da li neko ima preporuku gde bi mogao naci polovne a dobre dizne i kako da proverim protokomer kad dijagnostika ne pokazuje nista. Malo je problem da to prebacujem sa drugog i ispravnog auta jer se trebe skidati usisna grana da bi se izvadile dizne.

Da dodam, motor je m43 sa plasticnom usisnom granom

Link to post
Share on other sites
Da li neko ima preporuku gde bi mogao naci polovne a dobre dizne i kako da proverim protokomer kad dijagnostika ne pokazuje nista. Malo je problem da to prebacujem sa drugog i ispravnog auta jer se trebe skidati usisna grana da bi se izvadile dizne.

meni je ostao jedan set 4kom ispravnih dizni koje su skinute sa compakta m43 motor

Link to post
Share on other sites

Probajte drugu lambdu sondu, tj. da je pozajmite sa nekog drugog auta radi probe. Ja sam imao isti problem i menjao sam deo po deo kao i Miksa. Sreca je bila da je drug imao isti auto pa nisam placao promasaje. Moram i da kazem da nisam imao mogucnosti da oteram auto na dijagnostiku jer je bio stranac pa sam morao da eksperimentisem tako. Jeste mozda malo cudno ali probajte ako imate nacina, nista ne gubite, ja sam "pucanje" tako resio.

Pozz

Link to post
Share on other sites