Recommended Posts

Nov sam na forumu, pa nisam josuvek naleteo na neki detaljni opis zracenja rashladnog sistema, pa ovom prilikom molim ako mi to moze neko lepo objasniti da to odradim na mom mezimcu, da ne napravim neku glupost, sobzirom da dolazi leto.. Inace 540i e39 je motor. Hvala unapred drugari.

I da, da li zbog toga sto imam vazduh u sistemu, nece da iz ventilacije izlazi hladan vazduh dok ne upali klimu, ili je onaj ventil crko?

Link to post
Share on other sites

ventilacija ti uvlaci vazduh iz spoljasne sredine tako da ako je napolju 40 stepeni ne mozes da ocekujes da hladi unutra, a sto se tice ozracavanja, imas po forumu detaljno objasnjenje........idi na pretragu

Link to post
Share on other sites
ventilacija ti uvlaci vazduh iz spoljasne sredine tako da ako je napolju 40 stepeni ne mozes da ocekujes da hladi unutra, a sto se tice ozracavanja, imas po forumu detaljno objasnjenje........idi na pretragu

ako sistem nije lijepo ozracen onda ce imati samo hladan vazduh a ne vruc-bez obzira jeli napolju +40,

Link to post
Share on other sites

Sada dosao sa puta. Vozio ga 140-150 a temperatura se zakovala na polovini i niti hladi a ni greje, pod klimom sam bio malo kasnije i ista prica.. da li to znaci da je lepo ozracen sistem?

Link to post
Share on other sites

Nije dobro, mora da greje kada ukljucis da greje, parkiraj ga na neku uzbrdicu tako da je prednji kraj okrenut ka gore, pusti ga da se zagreje i pusti ga da duva vruc vazduh, kada pocne da greje bice dobro.

Link to post
Share on other sites

Nismo se razumeli, mislio sam da skazaljka stoji na polovini i ne podize a i ne smanju temperaturu pa sam zato rekao da niti hladi a niti greje.. a kada pustim ventilaciju da greje, on greje a kada stavim da hladi, duva toplo, ne vruce ali toplo pa malo tunele rashladim klimom pa ostavim ventilaciju da duva hladno..

Link to post
Share on other sites

Onda je sve ok, koliko god vozio temperatura treba da stoji tako, ako bi se spustala na otvorenom znacilo bi da je termostat gecrk ili da ga nema ;)

Link to post
Share on other sites

drug to ti je BMW,mora da si imao nekog golfa prije toga koji se nizbrdo tako se hladio da mu se chok upali :dance3: :) :) :prankster2:

BMW RULEZ :dance3: :dance3: :dance3: :dance3:

Link to post
Share on other sites