Recommended Posts

Ma kakav antifriz, da upropastis auto.

G12 ti treba. To ti je maltene isto, ali je za klasu bolje. Malo je skuplje ali sa zato menja na 5 god, pritom nema nagrizanja. Pazi de te neko ne zavrne, gledaj da pise G12 a i prepoznaces ga jer je crvene boje.

Znaci treba ti 6l. G12 i 6l. destilovane.

Link to post
Share on other sites

G11 i G12 su oba antifrizi samo sto G12 je namenjen motorima sa aluminiumskim blokom jer nenagriza aluminium. Nije greska ni ako se uspe G11 jer i on je antifriz samo za klasu nizi, greska ih je samo kombinovati inace svi G11 antifrizi se mesaju medjusobno kao i G12 antifrizi te boja nije bitna :)

Link to post
Share on other sites

Nov sam na ovom forumu i sajtu. Predstaviccu se, kasnije. Zanima me G12. Da li je to univerzalna oznaka za vise proizvodjaca ili nesto drugo? Molim vasu preporuku. U Italiji sam pa mozda imam malo veci izbor. Uzeo sam Paraflu plavi, ima broj 11 kao exponent posle naziva, znaci Paraflu11. Nisam ga jos sipao pa cekam vasu pomoc. Inace motor je m42, 318iS iz '93.

Hvala.

Link to post
Share on other sites

G12 je oznaka za vrstu antifriza koji ne nagriza i sipa se u motore koji imaju aluminijumske glave a proizvodjaca imas koliko hoces, to ti je sto ja znam . . .

Hvala, tako sam i mislio.

Link to post
Share on other sites

Hvala, tako sam i mislio.

Danas sam bio da vidim za g12. Nasao sam neki za 250k,mesa se litar-litar. Ima sto proizvodaca i cena naravno . Neka druga marka,nemam pojma koja, je isto 250 ali se sipa cist nije koncentrat. Ima i za 350... :D

Link to post
Share on other sites