Recommended Posts

Problem je sledeci. Dok je hladan, iz garaze, temperatura u plavom a ventilacija namestena da hladi auto ono hladi.. dok eto ne dodje do polovine tj.radne, onda sam pocinje da greje, kao da sam okrenuo na klizacu da ukljucim grejanje. Sta to moze biti? Resim problem tako sto pustim klimu i ona raskladi tunele i nakon 2-3 min je ugasim i onda par minuta nastavi da duva kao hladno i opet krene topli talas. Da li je imao neko o vakav ili sl. problem? Inace auto ne podize temperaturu od sredine, niti smanjuje. Zakuca se na sredini i to je to.

Link to post
Share on other sites

ja sam imao slicni problem samo na 325tds, samo sto kod mene se ispostavilo da gubi kontakt na display-u, kad god izgubi kontakt pocne da duva toplo,

tako da nije problem u temp motora nega iskljucivo sa samom klimom, mozda taj ventil ili ima jedan senzor unutra, menjao sam na mojoj petici, ne secam se ali mislim da simptomi su bili slicni

Link to post
Share on other sites

Hvala na savetu. Narucio sam, u nedelju treba da pokupim. Tada cu i da mu zamenim tecnost u rashladnom sistemu, pa sta mi vi preporucujete da sipam. Antifriz neki zeleni je bio u njemu. PS. Jel se tesko menjaju ovi ventili?

Link to post
Share on other sites

U vise navrata sam citao polovicne postove za ozracavanje. Ima li neko potpuno koncizno napisano u nekoj temi gde mogu to naci? Mada i do sada sam bez problema ozracava, ali ipak, hocu da podelim misljenje sa iskusnijima koji su ovo vise puta radili.

Link to post
Share on other sites

Sve sto nadjes uglavnom ce biti o e30 i e34 redje malo o e39. A nesto preciznije sumljam jer u ja nisam uspeo da njdjem kad mi je tregalo. Svako ima neku svoju cako kako to resava. Samo ti komso odradi kako si do sada resavao i teraj tu azdaju, ako pak imas problema javi pa ce nekako i da ti se pomogne.

Link to post
Share on other sites

OK reseno, pokusacu na moj stari dobri nacin.. Nego ne znam da li ima da se kupa onaj stopli za izpustanje vazduha na hladnjako, nemam bas nesto mnogo poverenja u njega, ne mogu ga ljudki stegnuti, jedino da malo navoj namotam teflon trekamo pa da to bolje dihtuje? Pozdrav za mog komsiju :)

Link to post
Share on other sites
Sipaj pola G12 antifriz i pola destilovanu vodu. Ventil nebi trebalo da ti predstavlja neku muku da ga zamenis ali ozracivanje moze da ti bude mali problem.

G12 ti je antifiz koji koristi vw,audi i sl.BMW koristi G11 ONLY!!

Link to post
Share on other sites

Gde ima taj g11 antifriz da se kupi i da li nista nije falilo rashladnom sistemu sto je u njemu bio neki zeleni (mislim da je onaj najobicniji) antifriz?

Link to post
Share on other sites
Gde ima taj g11 antifriz da se kupi i da li nista nije falilo rashladnom sistemu sto je u njemu bio neki zeleni (mislim da je onaj najobicniji) antifriz?

Najblizi ti je Nis pa otidje kod Mitica i kupi,a sa obicnim antifrizom se mogu javiti problemi sa hladnjakom,pumpom,termostatom i td jer on zna da nagriza jer je los.Kod tebe u sistemu stoji 12,5l tecnosti znaci antifriza ti treba od 4,5l-6l.Voda kao sto je poznato kljuca na 100% a antifriz ako se ne varam na 120%,i to je jos jedan razlog zasto antifriz mora da bude u motoru,nikako samo voda.

Link to post
Share on other sites

Sada cu zvati cika Mitica, da vidim sta je i kako sa cenama i da mi to dvoji pa cu sutra otici, dans radim celog dana pa ne mogu stici.

Link to post
Share on other sites

Oko 360 din je litar antifriza g11 (plavi) a cep za ozracavanje je 500 din. Jbg presolio je ovu malo plastikicu. E recite mi, jel ide i gumica na ovom srafu? Vidim na slici da nema a kod mene je ima. Ali nikako ne mogu stegnuti taj sraf do kraja, proklizava.

Link to post
Share on other sites

Recicu mu bas da je kao nekom mom ortaku naplatio 250 din, jbg ne razumem taj drasticni skok cene. Ajde za 50 kinti da je skupo, ali ja svakako hteo uzeti dva, neka ga ima u rezervi... ali

Link to post
Share on other sites

Ako si im reko sta vozis mozda su ti napumpali cenu... Kazi da vozis e34 ili e30 neki krs :rolleyes: Isti su srafovi.

Ili jos bolje trazi po part numberu

Part number: 17 11 1 712 788

Old part number: 17 11 0 141 325

Link to post
Share on other sites

U pravu si, tako cu da uradim. Iskreno, pitao me je za koji model i ja mu rekao e39 i on odmah 500 din, bas skromno. :rolleyes:

Sada sam moj sraf malo kucinom presvuko i lepo stegao, videcemo sta ce i kako biti. Moram mu u nedelju zamneiti onaj ventil za vodu, pa ako resim time problem sa grejanjem, onda cu ispustiti stari antifriz i sipti mu ovaj G11.

Link to post
Share on other sites