Recommended Posts

Pozdrav svima! Moj problem je sledeci, kad je hladan prilikom paljenja radi nemirno, kao da mu dodajem gas i otpustam. Tako jedno 3-4 min. Posle se umiri. Primetio sam da kad se zagreje prilikom pustanja papucice gasa sa 3-4000 rpm, kao da se zadrzi sekundu na 1500 pa se vrati na idle. Neko mi rece da je to, kao navodno, jer nema dovoljno ulja i da je potrebno zameniti ga. Stvarno, ulje mu nije menjano prilicno dug period i bilo je cak malo ispod min. Dolio sam, ali isto se desava. Ka mu budem zamenio, videcu. Inace mislim i da ocistim ler gas motor. I, da, stoji nalepnica Shell ulja, negde sam procitao da, kao, treba sipati ulje istog proizvodjaca, mada sam hteo MOBIL 5-50 sinteticko. Inace motor je m42 iz '93, sa predjenih 188k. Poklopac ulja nema naslage. Mislim na vodu, posto sam cuo da imaju probl. sa dihtungom glave.

Hvala.

Link to post
Share on other sites

MILION RESENJA , POCEV OD SAUHA ...... PA DO LER VENTILA ......

sipaj mu sintetiku i onda ga baci u djubre ...... prodji malo po forumima i videces da sintetika jednostavno nije za taj motor ....... zasto mu nisi promenio ulje ako je loshe , nego dolivas???

Link to post
Share on other sites

Pa jos nisam preuzeo masinu. Stoji kod tog coveka u garazi. Povremeno odem i upalim ga. Dolio sam bas iz tog razloga, ne mogu kod njega da menjam.

Hvala na savetima. Znaci semi-sinth. Vazi.

Link to post
Share on other sites

Nemiran rad kada ga upalis, pritom dimi kao lokomotiva i sve tako dok se ne zagreje. Posle naravno ide OK.

Jesu li to simptomi?

Ako je sve bas tako kao sto sam naveo, proveri antifriz(g12), tacnije otvori i pogledaj da na poklopcu nema ulja. Ako ima onda pravac kod majstora jer ti mesa vodu i ulje.

Link to post
Share on other sites

Ma ne pusi i ne radi nemirno. Mislim ne kao traktor. Cep mu je kao nov nema taloga. Nego jednostavno menja broj obrtaja polako, gore-dole. A kad mu ddam gas i pustim, zadrzi se na 1500 i spusti. Sve sam sigurniji da je ler gas motorce. ICV.

Hvala..

Link to post
Share on other sites