Recommended Posts

Poz,imao sam problem sa nosacem karda odnosno lezajem,guma se pokidala,kupio sam novi i zamenio,sve je uradjeno po propisu nosac namesten u pravom polozaju i kardan spojen po tackama koje su vec bile obelezene.tokom voznje pojavile su se vibracije ispod kabine auta pri brzini od 50 km/h i sa vecom brzinom one su se povecavale,posecivao sam dosta majstora po Nisu,vecina mi je rekla da zamenim i kardansku gumu,odnosno zglob kardana,to sam i uradio,platio 45e,i ponovo isto,nista se ne menja,problemi su svakim danom veci jer mi sva plastika u kolima pucka,javila su se i cudna lupanja prilikom oduzimanja gasa!!!pomoc ako je neko imao slicno iskustvo.UNAPRED HVALA

Link to post
Share on other sites

Ocigledno si kupio fush lezaj kardana,nemoj da mislis ako je nov da je dobar,govorim ti iz iskustva.

Istu situaciju je imao drugar na e36,stavio nov lezaj i opet isto dok nije kupio pravi lezaj.

Link to post
Share on other sites

bio sam po mnogim servisma,digli smo auto ceo skinuli zadnje gume da bi otklonili mogucnost da su gume u pitanju,i isto trese i dok je auto u vazduhu,majstor je gledao odozdo i kaze da je sve normalno nista se ne desava neobicno ali ja u kabini osecam vibracije.nosac koji sam kupio je marke FLENOR sa INA lezajem.majstor mi rekao da kupim novi kardan "60e"jer postoji mogucnost da je izasao iz ose dok sam ga vozio sa ostecenim nosacem(cela guma u punom krugu je bila pokidana ali lezaj kad sam skinuo kao nov).bolje prvo da pokusam sa nekim polovnim ali original nosacem?

Link to post
Share on other sites

postoji tu jedna cudna stvar a to je da kada je auto hladan,ili je vreme malo hladnije vibracije su dosta vece,tokom voznje,npr Nis - Leskovac,negde na pola puta vibracije se smanje za oko 70%.Danas je bilo dosta toplo,krenuo sam na posao oko 14h,odmah u startu vibracije su bile za 80%manje.Znaci guma nosaca je sigurno smeksala od toplote,ovako je dosta kruta tako da kardanu ne daje da nadje svoje mesto nego ga drzi cvrsce i zato on trese!!!!!VASE misljenje?

Link to post
Share on other sites

da nije pao motor na nosacima,pa ispao iz ''linije'' :D

i kad u mjestu podizes lagano gas (pusteno kvacilo) pa tamo ko 3000 dal zavibrira auto :)

Link to post
Share on other sites
da nije pao motor na nosacima,pa ispao iz ''linije'' :D

i kad u mjestu podizes lagano gas (pusteno kvacilo) pa tamo ko 3000 dal zavibrira auto :)

u mestu nema nista,sve je normalno pa cak do 6000 rpm

Link to post
Share on other sites

danas sam razgovarao sa majstorom koji je imao isti problem na opel omegi,kaze da je guma na nosacu kardana koji sam stavio dosta kruta,tako da kardan nemoze da nadje svoje mesto nego vibrira od krutosti.

Link to post
Share on other sites
Ocigledno si kupio fush lezaj kardana,nemoj da mislis ako je nov da je dobar,govorim ti iz iskustva.

Istu situaciju je imao drugar na e36,stavio nov lezaj i opet isto dok nije kupio pravi lezaj.

danas sam kupio polovan lezaj kardana i zamenio,konacno moj problem je resen!!!puno ti HVALA na savetu!!! :(

Link to post
Share on other sites