Recommended Posts

Evo mene opet nakon kvara sa motorom nadjem jeftino m40 motor,pa me sad zanima sta kako?

Dali je neko zna vise podataka o m40 motoru?

I dali odgovara saraf na saraf sa mojom kockom u kojoj je m10 motor imali kakvih prepravk i slicno?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

m10 je 10x bolji motor od m40,ako kupujes m40 samo jer ljepse izgleda zajebaces se....

zasto je bolji?Nije radi izgleda znas sta je mom piso si u temi problem oko motora

Link to post
Share on other sites
Koliko je to "povoljno"?

Bolje idi na m20 2.0, nego na 1.8 M40....

150 eura daje momak sve motor,mjenjac,kardan,instalaciju,procesor,hladnjak,anlaser ma sve sto ide uz motor.

Sad me zanima mozeli moj diff ostati posto nema diff-a od m40 motora prodo ga.

Link to post
Share on other sites

pa sta je sad,zar nije majstor popravio motor....

mozes misliti na sta lici taj m40 i kako je dobar kad je 150€.....nema od toga srece brate...nego trazi ti m10 drugi ili taj svoj sredi,budi pametan....

Link to post
Share on other sites
pa sta je sad,zar nije majstor popravio motor....

mozes misliti na sta lici taj m40 i kako je dobar kad je 150€.....nema od toga srece brate...nego trazi ti m10 drugi ili taj svoj sredi,budi pametan....

ne brini se za cijenu stim momkom odrasto i motor nije osjetio zora nimalo preko 2,5rpm, nije iso nikad.Cuvo ga nego ga finansije stegle pa posto zasto a ja imam kes a kad imas kes odredjujes cijenu :)

Ma jest nesto izvodio privremeno reko mi je da mi je motor u k***u pusi malo i da je razradjen i previse.Mora glavu skidati da zamjeni klackalicu.

Nego reci ti meni sto je bolji m10 od m40?

Ima drug stranca kocku za djelove i u njemu je m10 tako da mogu i m10 opet uzeti,mada nema papira ni taj a ni moj a ovaj m40 ima pa bi i atest uradio na motor da bude sve rega.

Link to post
Share on other sites
pa sta je sad,zar nije majstor popravio motor....

mozes misliti na sta lici taj m40 i kako je dobar kad je 150€.....nema od toga srece brate...nego trazi ti m10 drugi ili taj svoj sredi,budi pametan....

ne brini se za cijenu stim momkom odrasto i motor nije osjetio zora nimalo preko 2,5rpm, nije iso nikad.Cuvo ga nego ga finansije stegle pa posto zasto a ja imam kes a kad imas kes odredjujes cijenu :)

Ma jest nesto izvodio privremeno reko mi je da mi je motor u k***u pusi malo i da je razradjen i previse.Mora glavu skidati da zamjeni klackalicu.

Nego reci ti meni sto je bolji m10 od m40?

Ima drug stranca kocku za djelove i u njemu je m10 tako da mogu i m10 opet uzeti,mada nema papira ni taj a ni moj a ovaj m40 ima pa bi i atest uradio na motor da bude sve rega.

Link to post
Share on other sites

pa bolji je m10 i gotovo,bolji materijali,bolje rijesene neke stvari,pouzdaniji je i tako to,bolja distribucija,bolje podmazivanje glave.....ma bolji motor i gotovo.

ukucaj u google ''m40 problem'' ''m40 failure'' i tako to pa ces da vidis...a ukucaj isto i za m10... :)

inace na bazi m10 je razvijen turbo motor za bmw f1 koji je tada haraocijelim svijetom dok konkurencija nije imala rjesenja nego sa turbo prebaciti F1 u N/A :)

Link to post
Share on other sites
pa bolji je m10 i gotovo,bolji materijali,bolje rijesene neke stvari,pouzdaniji je i tako to,bolja distribucija,bolje podmazivanje glave.....ma bolji motor i gotovo.

ukucaj u google ''m40 problem'' ''m40 failure'' i tako to pa ces da vidis...a ukucaj isto i za m10... :)

inace na bazi m10 je razvijen turbo motor za bmw f1 koji je tada haraocijelim svijetom dok konkurencija nije imala rjesenja nego sa turbo prebaciti F1 u N/A :)

nisi bas puno pomogo opet sam u doumici koji motor da uzmem,al si mi dao puno informacija i hvala na tome brate,bolji mozda jer se ne razumim u to oko mehanike itd,al je m40 jaci od mog za nekoliko konja i novi je to znam.

Posto ja divljam sa kockom ti bi vjerovatno predlozio m10 prije nego m40,jesam li upravu?

Link to post
Share on other sites

neko zna vise neko manje,no neka svako da objektivno misljenje,ne subjektivno......ja kad bi bio subjektivan rekao bi da uzmes m40 jer sam ga imao....

Link to post
Share on other sites
neko zna vise neko manje,no neka svako da objektivno misljenje,ne subjektivno......ja kad bi bio subjektivan rekao bi da uzmes m40 jer sam ga imao....

pa tako reci znaci imao si m40,a m10?

Gledo sam na netu u podatcima da je m40 jaci od m10 po konjima,pa me je to privuklo malo za njega da uzmem.

al eto ti kazes da se kvari m40 vise od m10

Link to post
Share on other sites

Jeste jacim40 ali na bazi tog m10 je nastao s14 sto ti dovoljno govori o tome koliko je dobar i naravno onaj podatak koji ti je vec dao suki za f1, ja bih radije m10.

Link to post
Share on other sites

Suki je u pravu, m10 motor je mnogo kvalitetniji od m40 motora... manje se kvari... zaboravi na konje jer oni nisu bitni, tu razliku jedva da i osetis, ako vec trazis jaci motor onda razmisljaj o m20 motoru...

m40 je po meni najgori motor koji je bmw ikada napravio...

m10 je uz kvalitetno ulje neunistiv motor...

Link to post
Share on other sites
Suki je u pravu, m10 motor je mnogo kvalitetniji od m40 motora... manje se kvari... zaboravi na konje jer oni nisu bitni, tu razliku jedva da i osetis, ako vec trazis jaci motor onda razmisljaj o m20 motoru...

m40 je po meni najgori motor koji je bmw ikada napravio...

m10 je uz kvalitetno ulje neunistiv motor...

Hvala svima na pomoci ostaje m10 samo dali da uzmem drugi ili da svoj popravim to je sad upitno.

Koje ulje brate je to da bude neunistiv motor,preporuka ulja?

Link to post
Share on other sites

Ja sam drugu menjao m10 a ubacio je m40,i veruj mi da se pokajao,i posle dva meseca me molio da vratimo stari...Nije hteo da slusa...skupo je platio svoju neposlusnost,nemoj i ti....srecno :)

Link to post
Share on other sites
Ja sam drugu menjao m10 a ubacio je m40,i veruj mi da se pokajao,i posle dva meseca me molio da vratimo stari...Nije hteo da slusa...skupo je platio svoju neposlusnost,nemoj i ti....srecno :)

necu brate oduceno je m10 ostaje sad dali da moj popravljam ili da kupim drugi,na mom otisla klackalica i pusio je prije sad nepusi.

taj m40 izgleda smece da valja

Link to post
Share on other sites

skinite glavu,nove vođice i gumice ventila,oslajfati ventile i siceve,promjeniti klackalicu,nastelovati ventile,poravnati glavu,deblji dihtung glave staviti,novi dihtung poklopca,pregledati klipove i skinuti 4-ti leteci te vidjeti kakav je.....ako klipovi nemaju mnogo lufta, (moze se i izmjeriti ovalnost cilindra) nemojte ih ni vaditi jer ako se izvade moraju stbline na obradu.....kad to sve sastavis,dobre kablove,razvodnu kapu i razvodnik staviti ako tvoji nevaljaju,pregkedati crijeva vakuuma motora,nastelati paljenje na strogoskop,nastelati ler......i bog te veselio 300 000km.....

Link to post
Share on other sites

pa svasta nesto mora se uraditi ja mislio da ce samo skinuti glavu rastavit ce i zamjeniti klackalicu i da opet mogu gas do poda ...

necemo mi ja se u to ne razumijem ja da se razumijem pravio bi ga ja a ne vozio nekom drugom da mi to odradi,al hvala ti brate navise mi info daje do sada.

Link to post
Share on other sites