Recommended Posts

.jel trba da se cuje snop zubčanika kad je auto na leru?kad je hladan oni se čuju malje a kad se malo ostrije vozi ili duze posle toga kao da klepece nesto u menjaču(kad je u leru). i da li je uopste menjac il druk lager.auto inače dobro vuče i ne trese prilikom kretenja tako da nesumnjam u korpu mi lamelu.svaki savet je dobro dosao HVALA

Link to post
Share on other sites

Otisli ti lageri u menjacu,jer kako kazes cuje se kad je na leru,kad bi se culo prilikom pritiska na pedalu kvacila to bi bio druk lager,manje se cuje kad je hladan to je zato sto je ulje gusce a kad se zagrije ono se razrijedi i tad se cuje vise.Nemoj to mnogo da te plasi vozi dok moze,kad bude nepodnosljivo skini menjac i stavi drugi,nemoj neko da te nagovori pa da ti otvara menjac jer je posao velik, kosta mnogo i pod znakom pitanja je sta ces dobiti a manuelne menjaca slabo ko zna da uradi,dakle vozi do smrti i onda stavi drugi a za pocetak izbaci to ulje i stavi novo videces da ce biti bolje.

Link to post
Share on other sites

Ide dextron 2 mada i sa dextron 3 nisi napravio neku gresku,ali posto ti se cuju lageri sipaj mu neko gusce,utisaces malo lagere mada ce ti teze ulaziti u prvu brzinu kad je hladan a zima se vec priblizava pa ti vidi sta ces,mozes da experimentises jer ide samo 1 litar ulja pa neces previse financijski puknut.

Link to post
Share on other sites

Pokusaj da ler motora dovedes u idealno stanje i zvuk klepetanja u menjacu ce se znacajno smanjiti,ne isplativo ga je popravljati jer je org lager skup ,najbolje naci polovan a dobar menjac

Link to post
Share on other sites

i kod mene se cuje malo od kada sam ga uzeo i jos ide,a taj lezaj verujem da kosta skoro koliko i drugi polovan menjac,tako da je najjeftinije da uzmes drugi menjac,nisu skupi

Link to post
Share on other sites

pa i da uzmem drugi kolika je verovatnoca da cu naci dobar menjač.na kocki sam menjao tri puta menjac i svaki se cuo na kraju sam odustao i sad ovde isti "problem".sutra cistim ICV da smirim malo ler gas da vidim hoce li se nesto promeniti.samo me zanima da li je to taj pravi lager il moze da bude bilo koji u menjacu.

Link to post
Share on other sites

Pa ako se bas cuje kako si opisao otisao ti je jos neki, ako samo bruji onda je taj. Siguran sam daa ovde niko ne zeli da te zezne i proda ti los menjac. Mislim da sam video u oglasima da ih neko ima cini mi se da mirko ima vise komada..

Link to post
Share on other sites

Pa ako je auto na leru kontam da se vrti samo ovaj prvi deo (drive shaft), ova druga dva vratila otprilike nisu ni uzubljena...

S obzirom da na njemu imas dva lezaja, ovaj prvi koji je najvise na udaru i otprilike je kuglicni, i drugi iglicasti koji tesko da bruji, onda je lako zakljuciti koji je propao... A ovaj prvi garant mozes da nadjes u SKF katalogu, tako da preskoci to narucivanje, ti racunas 110e a izaci ce te sigurno 300e..

Samo neka neko iskusniji potvrdi ovu moju pricu iz teorije... :rolleyes:

Link to post
Share on other sites
Pa ako je auto na leru kontam da se vrti samo ovaj prvi deo (drive shaft), ova druga dva vratila otprilike nisu ni uzubljena...

S obzirom da na njemu imas dva lezaja, ovaj prvi koji je najvise na udaru i otprilike je kuglicni, i drugi iglicasti koji tesko da bruji, onda je lako zakljuciti koji je propao... A ovaj prvi garant mozes da nadjes u SKF katalogu, tako da preskoci to narucivanje, ti racunas 110e a izaci ce te sigurno 300e..

Samo neka neko iskusniji potvrdi ovu moju pricu iz teorije... :rolleyes:

Gresis, u delti bi na tih 110e dodao jos max 30%, a mozda i malo manje, nema pravila. Sto se tice zamene, nije to tesko ako imas bar malo iskustva,prvo kardan skines odsrafis tri srafa sa kardi gume i dva sa kucista lezaja(da bi mogao da odvojis kardan od sasije) na sredini kardana. Skines dzek od rikverc svetla, i skines crevo sa cilindra kvacila. Na menjacu su torax m10 i m12 srafovi tako da ce ti trebati i kljuc za to jer ne mozes odvrnuti obicnim kljucem. Kad skines menjac onda je lako, imas slike na bmwfans pa se malo igraj. I naravno motor lepo osiguraj jer moras skinuti i nosac menjaca i tada motor ostaje samo na svojim nosacima i moze da ti padne nazad i slomi nesto.

Link to post
Share on other sites