Kako se proverava senzor temperature?


Recommended Posts

Cuo sam, a i nasao sam u auto dati da moze da se proveri senzor temperature unimerom. To bi bilo ovo:

stadalje.JPG

E sad, tu pise na kojim pinovima treba da se meri, ali gde je uopste taj dzek gde to merim??? :rolleyes:

Ovo tacka mi nije jasna "Connect breakout box between EMS and hamess multi-plug"

Link to post
Share on other sites

Ma ko da nemam ler dok je hladan motor, obraji mnogo padaju i skacu. Sutra nosim ovaj IRV, IVC ili step motor kako se vec zove na ultrazvucno ciscenje, ali hocu i senzor da proverim.

Novi je 3000din za moj motor :rolleyes: Ima i neki zamenski za 1500din, al ako je do senzora stavio bi origi, al ocu da proverim, da ne dajem 30e za dobar deo.

Link to post
Share on other sites

Vidi proveri dal ima falsh vazduh, on takodje dosta smeta motoru kad je hladan, a moze da bude i falsh i senzor i taj motor, tako je kod mene bilo, sad kad sam to sve sredio druga prica sasvim.. Jel se oseti benzin? Ili dok je u plaom pa kad das malo gasa zatrza, nece da vuce bas?

Link to post
Share on other sites

Skini filter vazduha, upalis auto i zatvoris dlanom protokomer... I cuces ako negde ima falsh vazduha, i gubice ti vakum na ruci.. Ali to ako ne gubi snagu kad je hladan trebalo bi da je taj senzor, i kod mene smrdeo benzin iz auspuha, sad lepo digne obrtaje na 900 kad je hladan, a kad je vruc na 700, ma perfekt radi..

Link to post
Share on other sites