Recommended Posts

ako auto ima vibracije od 100 do 120 ,i pri kocenju ima jake vibracije pri brzini od 100km/h, na manjim brzinama i na vecim od 120 km/h ne vibrira ni pri kocenju ni u voznji- a na autu sve novo-diskovi plocice ,felne su ok nisu krive,gume balansirane i nisu krive ni one

kod majstora danas primetim da je pukla guma kardana ili kako sam cuo da se zove gumigilen

jeli moguce da to pravi te vibracije?????

Link to post
Share on other sites

Moguce je, a moze da bude i lezaj kardana da nije dobar, i u krajnjem slucaju moze biti da neki od tockova ne stoji lepo jer nema onaj centralni plasticni prsten koji ga pri montazi smesti bas u centar.

I ja imam slican problem, samo sto meni ne trese pri kocenju nikad, guma kardana dobra, lezaj nov, ali nemam prstenove na zadnjim tockovima pa sumnjam na to... A inace vibracije su primetne od 120 pa na gore, a do tad auto ide kao po sinama. Osim shto pri sporom kretanju po idealno ravnom asvaltu moze da se provali periodicno vibriranje u smislu kao da da je talasast but pa zato sumnjam ovo sto sam ti rekao.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

ako auto ima vibracije od 100 do 120 ,i pri kocenju ima jake vibracije pri brzini od 100km/h, na manjim brzinama i na vecim od 120 km/h ne vibrira ni pri kocenju ni u voznji- a na autu sve novo-diskovi plocice ,felne su ok nisu krive,gume balansirane i nisu krive ni one

kod majstora danas primetim da je pukla guma kardana ili kako sam cuo da se zove gumigilen

jeli moguce da to pravi te vibracije?????

Ja imam slican problem na kockici,ali samo kod mene je prica kada jace krecem ili sam pod opterecenjem na usponu,tada ce osete vibracije kardana.Inace ovako pri vecim brzinama se ne oseca. Nisam nesto jurio po majstorima jer sam smatrao da nije nesto opasno i hitno...ali interesuje me sta je u pitanju..mad.gif

Link to post
Share on other sites