Problem GRANDE E36 320i


Recommended Posts

E ovako imam jedan veliki problem koji neznam kako da otklonim, ako mozete pomagajte...

Pre neki dan zamenim protokomer zbog velike potrosnje i zaletanja na leru. Problem otklonjen,radi sve extramanje trosi,ali, od tada pojavila se greska i motor pogotovo kad je zagrejan kad ga upalim posle nekih kilometar pocne da ne prima gas da se gusi kad pustim na ler trokira. Ja ga ugasim i ponovo upalim on radi i , opet posle 10 sec gusi,ne prima gas i trokira. Jedno vece vidim slucajno u mraku oko bobina svetluca kao da nema mase ali na svih 6. Odem na dijagnostiku i pokaze 4 greske, koliko se secam opisacu ih: 1. senzor radilice motora, 2.temperatura sonde,3 . lambda sonda. Obrisao mi covek greske ali isto se ponasa.

Ako neko moze da mi pomogne onako bas strucno ako je imao slicni problem neka mi javi. Hvala unapred svima...

M50 320i

Link to post
Share on other sites
Odem na dijagnostiku i pokaze 4 greske, koliko se secam opisacu ih: 1. senzor radilice motora, 2.temperatura sonde,3 . lambda sonda. Obrisao mi covek greske ali isto se ponasa.

Kad bi se problemi rešavali brisanjem istih iz memorije bilo bi lepo :)

I pre nego si završio pitanje i pomenuo greške očitane na dijagnostici posumnjao sam na senzor radilice, tipični simptomi koje si naveo da ti se dešavaju sa zagrejanim motorom.

Ako ti je dijagnostika očitala te greške plašim se da ćeš morati zameniti senzor radilice, a verovatno i lambda sondu. Probaj prvo samo sa senzorom radilice, jer može da javlja grešku sa lambdom kao posledica lošeg sagorevanja usled problema sa senzorom radilice, ali isto tako može da bude da je i lambda u problemu.

Tek kad to odradiš obriši greške iz memorije i očekuj da ti auto (motor) ponovo radi kako treba.

:(

edit: Miki brži... :)

Link to post
Share on other sites
Promenis te 3 stvari, obrises greske i GAS! I verovatno nije radio ocitavanje posle brisanja i oduzimanja kontakta, te greske se opet pojave pri prvom paljenju...

Hvala miki prvo si se javio ,jeste opet bacio na dijag, ali nije vise pokazivalo greske. e sad majstor mi rece da dodjem u petak kao detaljno ce ga pregledati i sumnja na neku instalaciju jer su sve greske povezane jedna sa drugom, tako kaze. jbg videcemo

Link to post
Share on other sites
Kad bi se problemi rešavali brisanjem istih iz memorije bilo bi lepo :)

I pre nego si završio pitanje i pomenuo greške očitane na dijagnostici posumnjao sam na senzor radilice, tipični simptomi koje si naveo da ti se dešavaju sa zagrejanim motorom.

Ako ti je dijagnostika očitala te greške plašim se da ćeš morati zameniti senzor radilice, a verovatno i lambda sondu. Probaj prvo samo sa senzorom radilice, jer može da javlja grešku sa lambdom kao posledica lošeg sagorevanja usled problema sa senzorom radilice, ali isto tako može da bude da je i lambda u problemu.

Tek kad to odradiš obriši greške iz memorije i očekuj da ti auto (motor) ponovo radi kako treba.

:(

edit: Miki brži... :)

Verovatno da je tako,hvala vam puno... i da 4. protok vazduha na gasu 16kg/h na leru padne na 2 kg/h...

Link to post
Share on other sites

Jel varira u leru, moze biti step motor na ler gasa... E da, dobro si se setio M54 u vezi lambde, verovatno pokazuje gresku jer senzor ne daje tacan signal pa baca varnicu kad on hoce i ne sagoreva sve.. :( Zameni senzor, pa na dijagnostiku da proveris sondu..

Link to post
Share on other sites
Jel varira u leru, moze biti step motor na ler gasa... E da, dobro si se setio M54 u vezi lambde, verovatno pokazuje gresku jer senzor ne daje tacan signal pa baca varnicu kad on hoce i ne sagoreva sve.. :( Zameni senzor, pa na dijagnostiku da proveris sondu..

Ne varira na leru od kako sam promenio protokomer kod mog drugara Igora u Zucu. al sto svetlucaju bobine u mraku kad radi motor ,jel to normalno...? ocu koliko moze da bude senzor radilice u domacoj valuti....?

Link to post
Share on other sites
Al ti je problem, ja mislio stvarno neki ozbiljan... :(

EEee pa veruj mi meni glavu razbi ovih dana,nemogu ko covek da vozim, kao da nemam 3 cil ,ko da vozim IMT 533

Link to post
Share on other sites
Ajde ne pricaj svasta, vozis jedan od boljih bmw-ovih motora... :( De si nasao protokomer, koja je cena? Vidi kod nina za novi senzor, polovni imas :)

Kod Igora u Zucu imas on ti je najjeftiniji 50e. Koliko moze da izadje novi senzor....

Link to post
Share on other sites