iGO8 navigacija i mape za Srbiju


Recommended Posts

pozdrav, nadam se da ne masam temu ili krsim neka pravila :D

Jel ima neko da koristi iGO navigaciju? Imam jedan problemcic. Sve mi moguce zemlje rade samo srbija ne :D ima mapa .fbl u folderu s ostalima ali je nevidi uopste kad trazim zemlju. dobio sam od druga jednu serbia.fbl mapu i ona radi ali je toliko stara i mala (129kb) da nema nista na njoj osim glavnih puteva. na netu ima mnogo ovih novijih 2008-2009 mapa za iGO ali kad ih stavim u folder nista kao da nemam nikakvu mapu..uopste nemogu da pronadjem zemlju u pretrazi.

Jel zna neko gdje grijesim? jel ima neki fajl da mi fali ili nesto?????

Hvala svima u naprijed

Link to post
Share on other sites

Ja koristim I Go 8.3 i I go AMIGO (novija verzija srugaciji su skinovi) i obe rade bez problema, update je septembar 2009. godine. Ima bukvalno sve, koristio sam je po Srbiji, BiH, Makedoniji, Bugarskoj i Grckoj i sve radi bez problema. U Srbiji ima bukvalno sve puteve ( cak i makadamske). Predlog odneti kod nekoga da ti reinstalira uredjaj, u Nisu reinstalacija kosta od 1000 do 2000 RSD.

Link to post
Share on other sites

rijeseno je...nasao sam decka jednog bavi se time i to bas se znamo citav zivot a nisam znao da to radi. kaze da mi se desila greska u nekom data zip fajlu jer sam puno petljao sa tim mapama ubacio 10 razlicitih mapa srbije i to ga je zeznulo da ni jednu vise nije htjeo da primi. sad je sve ok :)

ako nekome treba nesto nek se javi na PM pa moze od ovog decka da se dobije svaki moguci fajl i mapa. pozdrav

Link to post
Share on other sites
rijeseno je...nasao sam decka jednog bavi se time i to bas se znamo citav zivot a nisam znao da to radi. kaze da mi se desila greska u nekom data zip fajlu jer sam puno petljao sa tim mapama ubacio 10 razlicitih mapa srbije i to ga je zeznulo da ni jednu vise nije htjeo da primi. sad je sve ok :)

ako nekome treba nesto nek se javi na PM pa moze od ovog decka da se dobije svaki moguci fajl i mapa. pozdrav

Odlican program kao i mape,mnogo je bolji od garmina!Lakse se rukuje sa programom u toku voznje!

Jel zna mozda kako se ubacuje igo na Iphone,ja sam ubacivao na windows mobile bez problema kao i garmin na symbian i windows mobile!Ali ovde me nesto koci!

Link to post
Share on other sites
Ne znam, meni Garmin do jaja radi na e66, sam sam ga ubacio.. Imam u planu da uzmem pravu navigaciju, koliko vidim zadovoljni ste sa iGo, kakve su cene? ( da ne otvaram novu temu..)

Imas sve na netu,programi i mape za dz...i ja sam na nokijam bio zadovoljan sa garmniom ali kad god sam uzeo neki telefon sa winmob...gledao sam da ubacim igo..pre nadje signal,bolje su mape,vise mi se sviga organizacija opcija na igo nega na garminu!!!

Link to post
Share on other sites

Ko je koristio Garmina, kune se u njega, ko koristi IGo kune se u njega... Ja koristim Garmin zadnjih par godina i imam SCG route , Adria Route i Garmin City Navigator Europe 2011. Karte su odlichne, nemam zamjerki, u Bgu super radi navigacija na kucni broj. Navigacija kroz zapadne zemlje je izuzetna, nadje svako selo i svaki kucni broj u njemu, npr u Njemachkoj. Bitno je uvijek imati zadnji update mape i to je to. Prednost Garmina je i Mapsource softver sa kojim mozhesh da odradish rutu i na kompu . Ciijenu karti ne bih komentarisao, jer su skupe onoliko koliko je korisnik "spretan" ;)

Link to post
Share on other sites

mislim da su oba OK ko god koristi bilo koji od ta dva rece da je dobar, nije razlika ko BMW i VW hehehe

jedino sto ja mislim da za iGO imas vise ovako dodataka i zajebancija jer skoro svako moze da napravi skin, radare itd pa ima stvarno puno besplatnog na netu da se skine kao i mape se stalno dopunjavaju pa se meni zato svidja.

Ja sam kupio uredjaj u madjarskoj i mnogo je jeftin a prezadovoljan sam. Samo 70EUR sa iGO, uredjaj je WayteQ x820

http://www.wayteq.hu/en/node/142

Jedno pitanje...dali na nasim prosotrima funkcionise TMC? Dali radio stanice salju signale o blokadama na putevima i guzvama? U njemackoj sam jednom koristio tu opciju i nevjeriovatno je dobro funkcionisala znaci svaka guzva koja je bila udes ili sl. navigacija nas je skrenula drugim putem i dosli smo 2 sata prije nego drugo auto koje je islo na istu lokaciju ispred nas ali nisu htjeli da skrecu nego su samo isli glavnim autoputem.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Koristio sam gotovo sve poznate navigacije i mogu vam reći da je iGo najprecizniji u Srbiji, a razlog je veoma jednostavan - koristi Contrastove (PlanPlus) mape koje su mnogo preciznije od Infoteamovih, koje koristi Garmin. Štaviše, Contrast češće (3-4 puta godišnje) izbacuje nove verzije i daleko više radi na tome (možda dobijaju više para). Da bi uporedili dva softvera, bilo bi potrebno da im poturimo iste mape, ali to nažalost nije moguće. U svakom slučaju, iGo i Garmin su za sada jedino rešenje u Srbiji. Naveo bih još da je iGo izbacivanjem verzije Primo otišao korak dalje što se tiče kvaliteta grafike i interfejsa.

Što se Zapada tiče, TomTom radi izvanredno. Probao sam još i Navigon i Sygic Auru, možda i još nešto, ne sećam se, ali nisam bio oduševljen, jer ne nude ništa više od navedenih.

Link to post
Share on other sites

klima,koza,navigacija,masazeri,xenoni... ma bre ljudi sta je sa vama ???? kakvi bre bakraci , pa bmw je svoju reputaciju gradio na mirisu spaljenih guma , benzina , adrenalina trkacke staze ... to je "spartanski" auto , auspuh simfonija - umesto hi-fi-tec , ogibljenje , kocnice , dobar volan , pomuceni razum i narastajuci adrenalin ... nemojte molim vas i bmw u statusni simbol , ili predjite na srebro i kruzice !!! hvala na paznji !!! :)

Link to post
Share on other sites