Par pitanja onako...


Recommended Posts

Par pitanja onako...

-Ne radi mi bembara na benzin jer nema ni pumpu ni creva itd...Da li je moguce da se podesi na plin da radi kako treba? Sa KN filterom.Pod tim podrazumevam da palim taj auto i zimi kao sto sam i prosli auto palio bez problema do -5 ili -10c samo na plin.

-Trosi mi 18l plina na 100km u mesovitim uslovima.Penzionerska voznja uglavnom,preticu me yugici od 900 kubika i autobusi. :D Koliko treba ovaj auto normalno da trosi?

-Koliko vi imate platu pa mozete da odrzavate vase masine?! Ja imam solidnu zaradu od 300e pa navise i ne mogu ovo da vozim.Zamenicu ga za jebani yugo.

Dobra je marka i zadovoljstvo je voziti eto i kockicu staru 22 godine...ali mnogo jede pare.Ako auto treba da mi bude ceo zivot i jedina stvar u koju ulazem novac onda nek ide dodjavola pa i ako je BMW.

Link to post
Share on other sites

Prvo namesti da radi na benzin i skini K&N! Onda lepo uradi servis plina, idi kod nekog da ti nasteluje sa sondom sto se stavi u auspuh, ima da ti trosi 12L.. Ako ga palis zimi na plin sjebaces samo membrane u isparivacu koje su sigurno vec sjebane...

Link to post
Share on other sites

Ja sam imao takav auto nije trosio plina upola tog tvojeg, nece da ide zbog prevelike smese plina, vrati mu fabricki filteri kod nekog plindzije ga usteluj ponovo, pogledaj membrane isparivaca, zameni filter plina. Na te motore je najbolja varijanta sekvencijalni plin ali jbg. znam da se retko ko odluci na taj korak da na stari auto ugradi sekvent plin jos sestak. Pogledaj ako ti je razvodnik na bloku da mu pomeris malo paljenje, pogledaj da ti protokomer nije zaglavio posto ti je sigurno pucao na plinu i zna da se klapna iskrivi. Kad ti vec ne radi benz. zaglavi klapnu protokomera na skroz otvoreno pa onda usteluj smesu i ler na isparivacu. Ja sam ga vozio dve godine tako i leti i zimi na cak 20 ispod nule je palio uz malo coka..... :D ;) :D

Link to post
Share on other sites

@MikiE36

Brate ne isplati mi se da ga sredjujem na beznin da radi,jer nema nista od delova i kostace me mnogo.

KN cu da skinem nije problem ali ono obicno kuciste od filtera ne moze da stane unutra,vec sam probao.treba da se secu neki drzaci.Okacicu sliku sutra pa ces da vidis.

@crni zmaj

Pucao je ranije na plin ali nisam gledao tu klapnu u kakvom je stanju.

Videcu za pocetak da uguram nekako obican filter i odradim remont isparivaca i da se sve to lepo usteluje.I provericu protokomer.

Link to post
Share on other sites

Lepo ti je rekao covek :)

BMW ti je ko ljubavnica...jebes ti njega,jebe i on tebe...i to dobro naplati...sto vise naplati i vise te izjebe ti jos vise navaljujes ;)

Skoro si uzeo auto, nemoj da se deprimiras, treba malo vremena da sve legne na svoje, da ga upoznas, da znas sta si uradio sta na njemu, u kakvom su stanju koji delovi i tako dalje... Posle ce biti lakse :D

A na pomisao "prodacu bmw i pocecu da zivim" moraces da se naviknes :D

Link to post
Share on other sites

najzesce mi je kad neko neotvori oci pri kupovini auta kupi neku odrpinu i smece i onda mu kriv citav svijet i odjednom BMW nevalja

to ti druze moj prodaj nekome za sta god prodas i kupi si normalno auto..

Link to post
Share on other sites

Nije to problem sto je auto odrpina..

Problem je sto se covek ne razume, i sta god hoce da uradi mora da plati i jos ako ga neko odere naravno da ce da mu se smuci..

Kupujes nove gume, novo ovo-ono, to nije onda jeftin biznis.. kukas onda da ti je skupo, ako ti je skupo onda uzmi polovno i jbg..

Dosta si para ulozio, sada ti se ne isplati da ga prodas :D

Sto se tice te pecurke od filtera mislim da to nije neki problem, samo treba jos malo da se ogranici protok vazduha..

Kad se ugradi plin onda se iza protokomera stavi onaj deo gde se rasprsuje plin, koji je suzen i time je protok vazduha smanjen. A velicina tog suzenja je uskladjena sa otporom fabrickog filtera, kroz pecurku ide dosta vise vazduha tako da ti opet imas previse vazduha. Kod tebe je da bi imao normalnu smesu i kako-tako solidno isao plin odvrnut na 18l ali verovatno je vazduha i dalje previse.

A da ga osposobis da ide na benzin ce da te kosta 50-ak evra (ako je protokomer dobar), tako da i nisu neke pare..

ps - ako odlucis da ga prodas javi da se ne mucimo ;)

Link to post
Share on other sites
najzesce mi je kad neko neotvori oci pri kupovini auta kupi neku odrpinu i smece i onda mu kriv citav svijet i odjednom BMW nevalja

to ti druze moj prodaj nekome za sta god prodas i kupi si normalno auto..

amin, upravo to

Link to post
Share on other sites

Nema razloga da ga prodaje zbog plina, godinama radim ugradnju plina i obicnih sistema i sekvencijalnih tako da je to lako resiv problem. Odradi ono sto sam ti napisao. (zaboravio sam da ti napomenem da je struja kljucna za dobar rad na plinu, znaci svecice dobre, kablovi, razvodnik i razvodna ruka kao i da ne sme da falsira vazduh nigde). I naravno ne daj svakome da cacka i prica sarene laze kao da je to spejs satl a ne auto. Odradi to i resio si problem :D

Link to post
Share on other sites

Par pitanja onako...

-Ne radi mi bembara na benzin jer nema ni pumpu ni creva itd...Da li je moguce da se podesi na plin da radi kako treba? Sa KN filterom.Pod tim podrazumevam da palim taj auto i zimi kao sto sam i prosli auto palio bez problema do -5 ili -10c samo na plin.

-Trosi mi 18l plina na 100km u mesovitim uslovima.Penzionerska voznja uglavnom,preticu me yugici od 900 kubika i autobusi. :D Koliko treba ovaj auto normalno da trosi?

-Koliko vi imate platu pa mozete da odrzavate vase masine?! Ja imam solidnu zaradu od 300e pa navise i ne mogu ovo da vozim.Zamenicu ga za jebani yugo.

Dobra je marka i zadovoljstvo je voziti eto i kockicu staru 22 godine...ali mnogo jede pare.Ako auto treba da mi bude ceo zivot i jedina stvar u koju ulazem novac onda nek ide dodjavola pa i ako je BMW.

Ima moj drugar juga sa plinom 2008 mo godishte ako te zanima za zamenicu pa eto da se reshsihs auta

Link to post
Share on other sites

Zamenio sam danas filter,tj stavio fabricko kuciste i kupio novi filter za njega.

Skidao sam protokomer i pokrivljene su klapne i zaglavljene i sa tim ne znam sta da radim.Traze mi 40evra za drugi polovan.

Sutra idem da podesim plin i vidim da li treba da se radi servis isparivaca tj membrane.

@Dzoni

poslao sam ti privatnu poruku.

Link to post
Share on other sites

I ne pokusavam da se resim auta! Ali ponekad ozbiljno razmisljam o tome da ga prodam ili zamenim za nesto zahvalno.Cuvam ga kao da mi je dete i ako je ko posvetio paznju i pare na ovaj auto to sam ja.Ali mi pseto nezahvalno ne uzvraca ni priblizno istom merom vec me je*e u zdrav mozak.

Nemoj da me pogresno shvate ovi zagrizeni fanovi bmw-a koji su vec poceli da me lincuju umesto da bar na minut pokusaju da me razumeju ,,jer smo svi na istoj strani.,,,ali nemamo svi istu debljinu novcanika a i zivaca.

Do sad me ovo zadovoljstvo kosta nesto vise od 2500evra,pa videcemo dokle ce! neko mora prvi da popusti,ili ce da bude kako treba ili ga nece biti vise kod mene.

Hvala svima na pomoci,javicu sta sam uradio sto se tice plina i protokomera.

Link to post
Share on other sites

Jednostavno prestanes da racunas koliko ulazes u auto :pleasantry:

Mene zeza to sto vodim servisnu knjigu i pisem sve, pa ponekad kad pocnem da je listam glava me zaboli ...

Link to post
Share on other sites

Odradio sam isparivac,tj zamenio membranu,komplet nastelovao plin i sad trosi 10 litara pri normalnoj mesovitoj voznji.

Danas sam imao krvavu borbu sa automobilom Daewoo matiz (900cc) :lol: On 100kmh,ja 120kmh ,on 130kmh,ja 130 ! Jedan pored drugog autoputem Beograd-Nis.Pedala za gas u patos,i za dlaku sam ga pobedio sa maksimalnom brzinom od 140kmh :prankster2:

Zalosno,,...imam osecaj kao da sam izvadio dusu ovom autu....pa Yuga sam nekad gazio 160kmh. Ali kriza,jbg.

Da se vratim na problem....auto opet ne pali bas dobro...dugo vergla...i sad je majstorima palo na pamet da je isparivac previse daleko. I da treba da ga prebacim na drugu stranu ili ugradim obican isparivac sto moze na ono dugme da se ubrizgava.

Nesto nisam siguran u to,pa evo slike,ko se malo bolje razume mozda moze da kaze da li je do toga.

2guinnm.jpg

Link to post
Share on other sites

sam si sebi najbolje odgovorio na pitanje sta dalje......al nema nikog ovde da te podrzi u tome :)

Nemoj da me pogresno shvate ovi zagrizeni fanovi bmw-a koji su vec poceli da me lincuju umesto da bar na minut pokusaju da me razumeju ,,jer smo svi na istoj strani.,,,ali nemamo svi istu debljinu novcanika a i zivaca.

ma...80% tih zagrizenih fanova bmw-a bar jednom u 5 dana pomisle isto sto i ti...:)

Link to post
Share on other sites

Krvava borba sa Daewoo Matizom :D

Sinko nemoj da se deprimiras bre ;)

To sto duze vergla je zato sto treba vremena da motor uvuce plin u cilindre, treba on da stigne od isparivaca, preko protokomera i izduvne grane do motora, tako da se ne brini

E sad druga je stvar sto ne bi trebalo da palis hladan motor na plin, cim bude malo hladnije moze da pocne da ti ledi isparivac jer nema tople vode koja ce da ga ugreje..

A to sto ne moze preko 140 je zato sto ti je plin odvrnut na tu merku, sa prosecnom potrosnjom od 10 litara to ti je tako..

Da ga odvrnes jos malo mogao bi da ides brze, mogao bi bolje da potegne, ali onda bi ti prosek bio malo veci, to ti je stvar kompromisa.. Ako hoces izadji negde na autoput pa ovaj plasticni sraf na ovoj racvi odvrni za jedan krug i onda probaj..

Po meni trebalo bi da odvrnes par krugova bar dok ne budes mogao da ides 180, onda ce moci i lepo da povuce ali i prosecna potrosnja ce biti 13-14 litara

Link to post
Share on other sites

Sutra cu da resavam protokomer, a za plin se raspravljam sa majstorima,svako ima svoju pricu.

Majstor koji se odavno bavi ugradnjom i servisom plina kaze da to nema veze sto je daleko isparivac.Neki kazu da ne znaju.Sad ne znam ni ja.Neverovatan problem.Kao da popravljam spejs satl. Ipak cu da poslusam vas i priblizim isparivac.

Link to post
Share on other sites