Prodavnice delova u Novom Sadu


Recommended Posts

E ovako, trazim delove trapa za e46, pa me interesuje da li ima neko iskustva po NS-u.

Inace sam pretrazivao po forumu koji su dobri proizvodjaci za delove trapa, medjutim kada okrecem telefone po NS-u, za sada mi nude Delfi i neki Birt, a nisam na nasim forumima naisao ni da ih neko hvali, niti da ih kudi. Kakva su vasa iskustva u Novom Sadu sa prodavnicama ili bar sto se tice ova dva proizvodjaca?

Link to post
Share on other sites

Imas i filtere delfi, a naravno kod nina ti je sve orginal, moj ti je savet da kod njega uzimas...

Cek, a koji Nino, daj broj, adresu, ime radnje, krvnu sliku, broj dedine partijske knjizice...

Zezam se, daj neki kontakt i kazi mi samo u kom gradu je?

Link to post
Share on other sites

Filteri koji nisu original BMW a može se reći da su extra kvalitet su ti sledećih marki.Hengst,Knecht,Mann.Mada su i originali u proseku 20-30% pojeftinili od letos jer je BMW u Nemačkoj izašao u susret molbi Delta M generalnog zastupnika kod nas i snizio cene za dosta artikala pogotovo potrošnih stvari,pločice,filteri,svećice...tako da su i originali dostupniji nego ranije i nije neka drastična razlika između originala i pomenutih marki koje sam nabrojao.Ja pored originala držim Hengst i nešto malo Knechta,e sad i to je nekom skupo pa traži najeftinije a pojavio se na našem tržištu poljski filter marke Filtron koji se može porediti sa toalet papirom eto kakav se materijal koristi u njegovoj izgradnji.Kod dizela kad se postavi taj filter vazduha Filtron dešava se da ga jednostavno turbina uvuče jer su delovi filtera nalaženi u turbini,usisnoj grani,jednostavno se raspadne,ko ne veruje nek uzme neki vazdušni filter Filtron nov i nek vidi kako se cijepa sa rukom dok dobru verziju ne bi mogao lako ni sa makazama,nego poznato je da džep diktira pravila igre.

Link to post
Share on other sites

Filteri koji nisu original BMW a može se reći da su extra kvalitet su ti sledećih marki.Hengst,Knecht,Mann.Mada su i originali u proseku 20-30% pojeftinili od letos jer je BMW u Nemačkoj izašao u susret molbi Delta M generalnog zastupnika kod nas i snizio cene za dosta artikala pogotovo potrošnih stvari,pločice,filteri,svećice...tako da su i originali dostupniji nego ranije i nije neka drastična razlika između originala i pomenutih marki koje sam nabrojao.Ja pored originala držim Hengst i nešto malo Knechta,e sad i to je nekom skupo pa traži najeftinije a pojavio se na našem tržištu poljski filter marke Filtron koji se može porediti sa toalet papirom eto kakav se materijal koristi u njegovoj izgradnji.Kod dizela kad se postavi taj filter vazduha Filtron dešava se da ga jednostavno turbina uvuče jer su delovi filtera nalaženi u turbini,usisnoj grani,jednostavno se raspadne,ko ne veruje nek uzme neki vazdušni filter Filtron nov i nek vidi kako se cijepa sa rukom dok dobru verziju ne bi mogao lako ni sa makazama,nego poznato je da džep diktira pravila igre.

"poznato je da džep diktira pravila igre" - slazem se u potpunosti, mislim da je kod nas velika greska sto ljudi stede na jednu stranu, a nisu svesni koliko im to moze prouzrokovati troskova na drugoj. Opet, mislim da se uz dovoljno truda i malo vremena moze doci do pouzdane informacije na cemu se moze ustedeti (i sme), a na cemu ne bi trebalo zakidati na kvalitetu. E sad, kao i svaki Balkanac, ja takodje hocu da prodjem povoljnije, cak stavise mislim da se moze naleteti i na deo koji je podjednakog kvaliteta kao prva ugradnja a povoljniji - ovo obrazlazem cinjenicom da vreme prolazi i tehnologija se usavrsava, tako da na mom autu iz 2003 mozda nesto nije isto tako dobro kao sto je deo koji je izliven pre par meseci (za 7 godina se svasta promeni u industriji i tehnologiji).

No, da ne gnjavim, Nino saljem ti na pm sta mi treba od delova, pa cemo dogovoriti nesto vec, Pozzz!

Link to post
Share on other sites