Recommended Posts

Pozz svima. rolleyes.gif U pitanju je lampica za ulje.Pri paljenju motora, lampica se zadrzava neko vreme ili nestane ako dodam malo jaci gas.E aj to i da razumem ali desava se u toku voznje da mi se pali povremeno,kada je motor vruc. Nivo ulja je malo ispod Max-a. Auto je kod mene 3 meseca i prethodni vlasnik kaze da je menjano i da nije predjeno ni 2000km.Ulje je zuckaste boje..Hteo bih da mu radim mali servis pa me zanima misljenja iskusnijih vlasnika svojih ljubimaca...e30.gif

Unapred hvala...

Link to post
Share on other sites

Razloga imaš nekoliko,pogrešan ili loš filter za ulje,pogrešno ili loše ulje,pumpa za ulje ti je loša,ili senzor tj.davač za ulje je loš(on ti je kod M10 motora pored razvodnika paljenja.)Kreni redom.

Link to post
Share on other sites

Ovako,jedan majstor mi je rekao nedavno,kad je vidio da imam m10 motor,da moram stavljati kvalitetan (skuplji) filter od ulja,jer je to "kao" boljka m10 motora.Objasnio mi je nekako da je filter kod ovih motora postavljen nezgodno,tj. da se pri startovanju nedovoljno puni il' tako neshto,nijesam siguran.A rekao mi je josh da uvijek moram imati vishe od polovine ulja na fulu...eto,ja vishe nemam problema sa tim,ujutru pri startovanju,lampica od ulja se zadrzi sekundu vremena,i to je to...promijeni filter pa probaj brate,pa javi...

Link to post
Share on other sites

Ovako,jedan majstor mi je rekao nedavno,kad je vidio da imam m10 motor,da moram stavljati kvalitetan (skuplji) filter od ulja,jer je to "kao" boljka m10 motora.Objasnio mi je nekako da je filter kod ovih motora postavljen nezgodno,tj. da se pri startovanju nedovoljno puni il' tako neshto,nijesam siguran.A rekao mi je josh da uvijek moram imati vishe od polovine ulja na fulu...eto,ja vishe nemam problema sa tim,ujutru pri startovanju,lampica od ulja se zadrzi sekundu vremena,i to je to...promijeni filter pa probaj brate,pa javi...

Link to post
Share on other sites

Hvala svima na savetima..za pocetak cu probati ulje i filter,ipak to mi je jeftinija varijanta,samo da mi i pumpa ne ode. unsure.gif

Pratio sam pitanja i odgovore za koje se ulje odluciti za ovaj motor..Posto moj motor ne trosi ulje,odlucicu se za polusinteticko,pa da vidimo.Javljam rezultete!!! pozz svima!preved.gif

Link to post
Share on other sites