E30 M10 1986 :)


Recommended Posts

Ljudi, samo da vas obavestim da auto uskoro ide na sredjivanje...limarijsko-farbarsko...radice se rubovi, sajtne, podsjatne, podkrila, kompletna zastita ispod i iznutra...farbace se hauba zato sto ima dosta ostecenja od kamencica i na nekim mestima je farba skinuta od poliranja i farbace se jos neki delovi na kojima se radi limarija ili gde se pojavila neka narandzasta tackica, a auto beo, pa se sve vidi, jbg :angry: ...nameravam da ga zadrzim kod sebe i zato hocu da bude u sto boljem stanju B) Gledacu da svratim kod majstora s vremena na vreme, pa ce biti i slika ;)

E sad, dobro bi dosli neki saveti, kad sve ovo radim, na sta da se posebno obrati paznja, ili da li ima nekih ''skrivenih'' limarijskih delova na koje bi trebalo obratiti paznju ili zastititi...Moze naravno i vase misljenje sto se styling-a tice...kad radim da mozda nesto dodam, oduzmem, ofarbam u belo ili u crno i tome slicno :)

Mislio sam felne da menjam za neke 16ice ili 17ice 4x100 sa nekim lepim falcom...ako ne nadjem nista sto mi se bas svidja ostace ove, a vi ako vidite neke u oglasima ili imate da ponudite posaljite mi poruku :) Moze naravno i zamena za moje - Borbet A 16ice 4x100 7.5J, gume 205 50...Mozda isto Borbet A, ali da zadnje budu 9J :) Ili Borbet T....ma znate na sta mislim...neke da mu legnuuuuu... ;)

A evo i jedne fotke, reda radi :D

image1876.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link to post
Share on other sites
  • Replies 276
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@CasperBg82

Slazem se ja za borbet, nemoj da se ljutis, jer ko se ljuti, hahaha :D

Salu na stranu, borbet mi se svidjaju, ali voleo bih da nazad imam npr iste ovakve ali od 9J, a napred 7.5J i da im ispoliram rub i to je to....ili npr Borbet T...nesto tako...ali videcemo...

Sto se majstora tice imam poverenja, a iza njega su vidljivi rezultati, pa me je to i opredelilo... ;)

@zeljko_srb

Iz NSa je znas? U odlicnom je stanju, ali realno bolje je stanje spolja nego ispod ili npr ispod spojlera, zato hocu sve da odradim, da ne bude ''spolja gladac, iznutra jadac'' B) Sto se motora i mehanike tice nemam nijednu zamerku...vozim je 2 meseca i shvatio sam da zasluzuje detaljno sredjivanje..

Razmisljao sam da joj zatamnim prozore kad sve zavrsim...beo auto, crni prozori, verovatno bi to lepo izgledalo...i mislio sam isto da uradim sa farovima B)

Link to post
Share on other sites

Super je auto samo dobro obrati paznju na limariju....

To je u globalu naj bitnije, da je zdrav..., a naravno..., ako zadrzavas Borbetushe, nazad mora 9J! ;)

Borbet T model je malo fancy za kocku sa uskim shtopom, ja se malo zezam sa tim felnama, pa ako izleti nesto falcirano, cu da ti javnem! ;)

Link to post
Share on other sites

@ zeljko_srb

Mislis na ovako nesto? B)p9230024.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

I meni se svidja ta kombinacija, ali ipak bih da ostanem veran nekom german style-a....ali videcemo, nikad se ne zna...mozda borbet kao ove, a srce belo :)

@ marudza i AndrejaM5

Hvala vam ljudi ;) Nakon predstojeceg sredjivanja trebalo bi da izgleda bolje...nadam se

@ TOKYO

Sto se limarije tice, bice sve odradjeno kako Bog zapoveda...dogovoreno je sa majstorom sve...odradice se sve od limarije, svaka tackica spolja i ispod i zastitice se..

I ja mislim da bi mnogo bolje bilo da su nazad 9j...ako naletis na nesto javljaj ;)

@ vlada_v6

Hvala Vlado, ali ne znam coveka, a ni kocku...aj mi posalji Ivanovu temu na pm, pa da vidim kockicu :e30:

Link to post
Share on other sites

U poslednje vreme sam poceo da davim sa svojim komentarima odusevljenja, ali to je ono sto volim( ne da davim, vec da komentarisem!! :) ), i bas uzivam gledajuci ovako lepo odradjene bembare! ;)

Auto ti je stvarno lep, ja ne bi nista dirao, sto se felnica tice, ok, mogu da idu malo sire, al ovaj stajl mu je vrhunski, bas lezi tom godistu i dizajnu, a sto se tice ostalih dorada, ja bi uradio ono sto si rekao za zatamnjena stakla, al zatamnis samo 25%, JER po novom zakonu ne smes vise od 25%, a mnogo ce dobro izgledati, i uz to, dosta pomaze u voznji po vrelim danima, a nocu i nije neka razlika. I eto, jos jedna stvar koju bi ja npr. uradio, na tvom mestu, da usmes sprej za farbanje stopova i odradis ih skroz u crveno, bice ko novi, a nece izgubiti na originalnosti, dok skroz crni, PO MENI, izgledaju jeftino.. Otom-potom, kockica je za svaku pohvalu! I jedno pitanje..- Jel to prva farba??? Ne bih rekao... :/

Link to post
Share on other sites

@ bokilic

Hvala drugar...vec uzivam :)

@ OGNJEN5

Hvala ti Ogi...u planu mi je da se sredi limarijski skroz i da se ofarbaju neki delovi kojima je to potrebno i gledacu da nadjem neke druge felne, ako ih nadjem...i mozda cu ga zatamniti, ali bas tako kako si rekao, da bude kulturica, a i da imam manje problema sa pandurima...Sto se tice stopova...nisam razmisljao o toj varijanti...razmisljao sam da farove zatamnim malo..

Sto se farbe tice, nije prva :(

Link to post
Share on other sites

Pa dobro, radi prvo sto moras.. Ma vidi se da je skoro farban, ali neka, dobro je odradjen, bar kolko vidim na slikama, i procitao sam gore da ga je vozio ljubitelj, tako da si sigurno uzeo dobra kolica! :)

Tako brate, samo uzivaj, to sto je bmw ne mora uopste da znaci da je za divljanje!;)

(Sad ocekujem da se javi Zeljko i da kaze da smaram.. ajde Zex! :) )

Link to post
Share on other sites

ma smaraj, bole te uvo, to bar niko ne moze da ti zabrani

:D

a ja neverujem da ima neki bmw da mu nije farban barem deo nekog elementa... to je stvarno jako retko videti.

Link to post
Share on other sites

Evo ti ovaj sto sam ja uzeo.. vidi u predstavljanju kakav je.. Ako ne verujes, nacemo se u gr.kad bude lepse vr. pa ces da vidis kako je ocuvan, ja sam prezadovoljan!

Link to post
Share on other sites

U jeebt. ala si ih usitniooo.... Daj to u vecoj rezoluciji!!!!! :preved:

Ne svidja mi se zuto svetlo iznad tablice!!! Hoces da ti uradim bele diode iznad kao kod mene? :)

Link to post
Share on other sites

Jeeeee evo je na desctopu :D

Nego sad sam primetio nesto, sta je ispod zadnjeg branika jel ga napala rdja ili mi se cini? Ja moram da radim ispod stop svetla jedno parce ali trenutno nemam sredstava za farbanje pa cu to kad malo otopli da sredim...

Link to post
Share on other sites

Jesam citao sve, ih pa zar sumnjas u mene :acute: ali nisam znao da je toliko... :unsure:

Ja mislim da je najbitnije da je on mehanicki utegnut kako treba a limarija se lako sredi...

A sto se dioda tice mislim da bi belom autu savrseno leglo belo osvetljenje. ;)

Link to post
Share on other sites