Recommended Posts

Drugari imam mali problem,u pitanju je e36 m43 1600cm sa pravih 185000km i u poslednje vreme mi potrosi 1 litar ulja na 6000-7000km.Koristim mobil 1 polu sintetiku i uvek isperem motor sa sredstvima namenjenim za to,o zameni filtera necu ni da trosim reci.Voznja je uglavnom gradska i retko kad ga teram u crveno,cuvam ga kao bebicu.Svi danasnji (satro) majstori hoce samo pare, pa mi predlazu skidanje glave da bi se zamenile gumice,drugi mi predlaze osvezenje dok jedna budala,necu da ga imenujem jer ga znate,mi predlaze ,citaj,FUL GENERALNU,kreten.Sta da radim?Pomagajte.

Unapred zahvalan

Link to post
Share on other sites

Svaki bmw mora da trosi malo ulja, imao sam doduse m40 i sipao mineralno i sa sve curkanjem je trosio nesto ispod 0.5l ulja na nekih 5000-6000km. Kada sam sipao polusintetiku duplo vise je trosio. Kakva bre generalna ili bilo sta da se radi na motoru, ili sipaj dobro mineralno, ili proveri kvalitet tog ulja sto sipas nije to nista strasno. Tek kada pocne da purnja na auspuhu plav dim i da osetis da ide slabije a i tada se poveca potrosnja onda razmisljaj o bilo kakvom zahvatu na motoru.

Link to post
Share on other sites

u principu potrosnja od 1l na 10 000 je zanemarljiva , ali ni tvoj slucaj nije alarmantan , ja ti prvo predlazem da legnes malo ispod motora i nekom jakom sijalicom pregledas da nije otisao neki dihtung ...... pa onda javi da idemo dalje ..... i kazi slobodno koji majstor kaze da je zreo za generalnu , pomocices ljudima ....

Link to post
Share on other sites

u principu potrosnja od 1l na 10 000 je zanemarljiva , ali ni tvoj slucaj nije alarmantan , ja ti prvo predlazem da legnes malo ispod motora i nekom jakom sijalicom pregledas da nije otisao neki dihtung ...... pa onda javi da idemo dalje ..... i kazi slobodno koji majstor kaze da je zreo za generalnu , pomocices ljudima ....

vec je bio spominjan na forumu majstor koji mi je predlagao FUL GENERALNU a to je lik na hipodromu iza deltinog ovlascenog servisa mislim da mu je ime Milan.E kada bi ste mi preporucili nekog majstora u Bg-u a da je extra i da nije prevarant i derac,meni nije problem da platim kvalitetnu uslugu ali FUL GENERALNU?

Link to post
Share on other sites

svima je poznat taj " majstor " ...... javi se kad pregledas sve /.....

Link to post
Share on other sites

Ma da mora da potrosi ulje!Meni nekada ,kada ga vozim u creveno i non-stop ga peglam, hoce da potrosi i do 2l na nekih 9000.Ali sobzirom da je 2.5 motor i da u njega staje nekih 7l ulja to je , koliko ja mislim nista!Kada pocne da trosi 1l na 1000 to je vec ozbiljan problem!

Link to post
Share on other sites

pa nije to neka potrosnja ulja.moj ortak ima 523 i trosi mu 1 l ulja na 3 000 km

a u servusu bmw-a(u svajcarskoj) su mu rekli da je to normalno u odnosu na godiste (96') i na odnosu kilometraze(280 000) sasvim normalno tj u granicama normale a motor suv ko barut i nikakva generalka nema pomoci posto je sve oko mehanike ok.rekli su mu samo da sipa malo gusce ulje i da ne menja razna ulja proizvodjaca da bi se motor navikao i da ce mu se potrosnja stabilizovati i u najboljem slucaju smanjiti..

Link to post
Share on other sites