Puce visko ko da ga nije ni bilo


Recommended Posts

Vozali se mi veceras, driftovali i ja ga spustam niz ulicu u drugoj u blokadi i odjednom BAM! Prelete kazaljka 7000rpm, ja se skenjao.. Otvorim kad ono difuzor koji je bio varen pukao i odvalio visko, visko probio creva, hladnjak, kais itd... Sranje zesce, jel moze nesto biti sto je presao u 8.000rpm?

Link to post
Share on other sites

Vozali se mi veceras, driftovali i ja ga spustam niz ulicu u drugoj u blokadi i odjednom BAM! Prelete kazaljka 7000rpm, ja se skenjao.. Otvorim kad ono difuzor koji je bio varen pukao i odvalio visko, visko probio creva, hladnjak, kais itd... Sranje zesce, jel moze nesto biti sto je presao u 8.000rpm?

moze biti ali ne mora. pre ce biti da je visko zveknuo u usmerivac nego obrnuto... imam hladnjak i visko pa mozemo prebiti gume ako zelis...

Link to post
Share on other sites

Da je nesto zveknulo u motoru od tih visokih obrtaja..., vec bi znao, ne sekiraj se! ;)

Link to post
Share on other sites

Da je nesto zveknulo u motoru od tih visokih obrtaja..., vec bi znao, ne sekiraj se! ;)

Meni je pre par godina, najvece parce klipa bilo velicine dinara, naravno nadjeno u karteru motora. Od 24 ventila mislim da je 14 ostalo citavo. Blokada je cudo. Doduse ja sam ga nabio na oko 9000 obrtaja. Pametniji je popustio.

Link to post
Share on other sites

Dobro je kad nije proleteo kroz haubu :lol:

Vidjao sam i ja na dosta mesta da se stavlja elektricni ventilator, stavljali smo drugaru na e34...

ide malo bolje,ali se vise tripujes nego sto je stvarno tako... kvalitetniji je zvuk motora posto ne smeta sustanje od viska,ali obavezno nadji 88'C termostat i nadji davac sa 2 brzine, isto tako i ventilator i ne bi trebao da imas problema ;)

Link to post
Share on other sites

Miki bre za sta me ti smatras :to_pick_ones_nose2: :D

Ma ne bre odakle struja, koji ventilator (predpostavljam od klime ili tako nesto), nosaci, itd...

I naravno utisci, da li sljaka itd....

PS. Radi senzor, nisi me zajebo hahahahaahaha

Link to post
Share on other sites

Pa ne bi se ja bas samo oslanjao na ventilator klime, ako mislis na onaj ispred hladnjaka...

On je tu samo da "pomogne"...

Verovatno ce da stavi jos jedan ventilator iza hladnjaka....

Link to post
Share on other sites

Ne zezajte se s tim, kad vam je vec bmw dao visko koristite ga :prankster2:

Visko je mnogo pouzdanija stvar, moze bolje da ohladi, nece da te boli glava..

Pusti elektricni, to samo ako mora, crkne motor ventilatora, crkne osigurac,

za par minuta ako ne pazis ode temperatura u crveno..

Visko nece tako naprasno i sasvim da stane ;)

I gde ces da ga stavis, jedan sa jedne a drugi sa druge strane hladnjaka, jel?

Jedino ako hoces da stavis dva mala od golfa :D

Ja sam stavio elektricni, doduse hladno je pa se nije jos nijednom ni upalio,

ali non-stop blenem u skalu :D

Link to post
Share on other sites

Casper skinuo si visko? Ako si lepo sve odradio, pomoci ces mi da i ja to sebi uradim. Treba termo prekidac na 88C da nadjem i jedan ventilator od nekog auta, svejedno kojeg, pa cu za pocetak staviti sa 1 brzinom, ako bude bilo problema, nabavicu termoprekidac i ventilator sa 2 brzine

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

visko je mnogo bolja stvar od eletricnog, samo ako te muka natera, udaris auto pa nemas za visko onda stavi eletricni, al visko je meni zakon ;)

bez viska il s viskom performance su skoro identicne, iste kao kad bi npr izbacio rezervni tocak, on ne opterecuje motor, probaj ga zavrnuti rukom pa ces videti, motor opterecuje servo pumpa, alternator, kopresor klime itd.... takve stvari uticu na performance inace visko zasigurno ne, to je samo coveku u glavi auto ima ostriji zvuk bez viska pa misle da lete ;)

Link to post
Share on other sites