Sukob vesanja E46: Sport Package vs. Standard


Recommended Posts

To bi trebao neko da izmeri, ali nizi je bar 2 cm auto...

Sto se tice tvrdoce, jeste tvrdje ali nije neprijatno tvrdo... Taman toliko da se osetis sigurno...

Razlika u lezanju automobila je osetna. Imao sam prilike da provozam drugarov E46 i imam osecaj da sam sa mojim (M-Sportpaket II) mogao 20% brze da peglam krivine...

Link to post
Share on other sites

Meni na touring-u je sport suspension, a na coupe-u je bilo normalno ( seleni, amortizeri, opruge). Razlika u tvrdoci se oseca, ne mnogo, ali se oseca, nizi je za oko 2 cm. I izrzljivije je obicno od sportskog vesanja.

Link to post
Share on other sites

Stvar je u tome sto sam pre neki dan kupio E46 320i 2001. sa (kako mi je receno) sport oprugama i amortizerima, ali je suvise spusten za moje potrebe, pa bih hteo da ga podignem.

Mozda i znate auto, prodavao se na polovnim automobilima, crni auto, sa bez kozom, ima "M Double Spoke II" felne, grafit sive boje.

Cackao sam po netu i raznim forumima i cini mi se da je ovaj moj jos spusteniji od onoga koliko je to inace sa BMW Sport vesanjem.

Danas cu da premerim, pa cu da okacim info. Znacilo bi mi ako bih mogao sa nekim da uporedim visinu. Po BMW-ovim specifikacijama, meri se od donjeg ruba felne, kroz centar felne, do prve vidljive ivice blatobrana.

Link to post
Share on other sites

Manjeg je veka, jer su kod nas losi putevi, da se vozi po Svajcarskoj ili Nemackoj, mislim da bi bila druga prica. Posto je samo tvrdje, vise amotrizuje udare sam materijal, pa zato i brze strada.

Link to post
Share on other sites

Manjeg je veka, jer su kod nas losi putevi, da se vozi po Svajcarskoj ili Nemackoj, mislim da bi bila druga prica. Posto je samo tvrdje, vise amotrizuje udare sam materijal, pa zato i brze strada.

Upravo zbog toga i razmisljam da ugradim standardne opruge i amortizere. Necu da se trkam, pa mi nije ni potrebno sportsko vesanje, a svakako mi je potreban pouzdan automobil.

Link to post
Share on other sites
Po BMW-ovim specifikacijama, meri se od donjeg ruba felne, kroz centar felne, do prve vidljive ivice blatobrana.

Dakle, premerio sam i podaci su sledeci:

Napred: 565 mm

Nazad: 520 mm

Kada vam bude pri ruci metar i auto, pliz premerite, da napravimo poredjenje. :dance3:

Link to post
Share on other sites

ti na tom autu imas SPAX komplet i napred i pozadi a to nema mnogo veza sa BMW OEM sport vesanjem. tj BMW OEM sport vesanje je progresivno a taj SPAX je klasican sport, kako na pravcu tako i u krivini. ja da sam na tvom mestu napravio bi kompromis tj zamenio bih samo opruge a amortizere ne bi dirao. prodaj te opruge i samo uzme neke koje manje spustaju auto. uostalom to je nemac i tvrdo ne znaci neudobno, bar meni. ja ne mogu da vozim auto koji se ljulja i spiluje. povraca mi se u takvom autu. u kranjem slucaju trazi coveku od koga si uzeo auto da ti vrati standard vezanje a ti njemu daj to i resio si problem.

Link to post
Share on other sites

Hahaha :)

A vidim ja da meni tu nesto nije jasno... LOL! :D

Gledao sam po netu visinu automobila sa BMW OEM Sport paketom i vidim da je moj auto mnoooooogo nizi od njih.

Hvala na informaciji, ovo mnogo znaci!

Inace, novi set standardnih Billstein amortizera je 300 EUR, plus treba da pojurim polovne opruge (oko 100 EUR), sto je 400 EUR. I jos ugradnja svega toga... Znaci oko 450 EUR treba da puknem samo da bih podigao auto na zeljenu visinu. Ne ide...

Link to post
Share on other sites

Sto se tice udobnosti voznje, ja takodje ne volim auto koji ljulja k'o "Amerikanac". Treba da postoji tvrdoca kada sam u krivini, a ne da me baca levo-desno.

Na ovim kolima meni ne smeta tvrdoca ni najmanje, samo me nervira sto je spusten previse. Izgleda kao da sam krenuo sa pretrpanim kolima da valjam robu na buvljaku, totalno nema vizuelnu formu 46-ice, a tu formu jaaaaako voooolim. :)

Inace, evo par fotki kako to sada izgleda. Jos uvek nisam stigao sam da ga ufotkam kako treba, auto mi je u garazi, cekam zimske gume da mi stignu...

2.jpg

1.jpg

Link to post
Share on other sites

pa i ne deluje bas previse nizak

Ma da vidis kako to izgleda kod mene u zajednickoj garazi. Stoji izmedju E90 320i i Audi A4 (onaj prvi model, ne znam oznaku). Smejurija! :D

S leve strane je E90 i on je normalne visine - pored mog izgleda kao dzip. A4 je s desne strane, malo je spusten, ali i dalje izgleda poprilicno normalno. A kad pogledas mog, k'o da stoji na klocnama, covece! :D

Sve bi to bilo ok da mi to nije jedini auto, koji cu da koristim i za grad i za putovanja i za odlazak na planinu. Ok, nije bas najidealniji za ovo poslednje, al' tu su nove zimske gume i kontrola proklizavanja, izguracu nekako. Ako treba, montiracu i lance. Kako sad stvari stoje, nema 'leba da uguram lance na ovako spusten auto, realno.

Link to post
Share on other sites