Recommended Posts

Pozdrav drugari,

Imam E39 1996 godiste 2.0I i danas me odao zbog pokazivaca goriva.Naime strelica je pokazivala 15+ litara u rezervoaru , a auto je ostao bez goriva.

Kako to da sredim i gde?

Hvala svima unapred !!

Link to post
Share on other sites

Isti problem imam i ja.. Kada sam zamenio pumpu, malo posle toga, pokazuje da ima, malo vise od 15l i auto nema goriva, uzas..

Ne smem da se opustim pa mu na svakih 4/5 dana sipam 10tku.. jbg. Ako neko zna u cemu je rec, neka nam pomogne..

Ja sumnjam da je reostat u rezervoaru.. ali ako neko zna o cemu je problem, neka nam pise..

Link to post
Share on other sites

E do djavola, to je sranje, bas si se izmaltretirao. Verujem da ti je doslo da ga pospes i zapalis.. ali to je trajalo par sekundi, cim se zavalio u njega posle sipanja goriva, sve si zaboravio.. :preved:

Salu na stranu, daj da resavamo ovo nekako, cekam ako se neko sa slicnim iskustvom javi, dobro ce nam doci.

Link to post
Share on other sites

Nisam to probao, ja sam cistio samo dzek gde se usteka.. Kod e34 je to malo drugacije. U gepeku mu se nalazi pumpa, pa sam tu cistio kontakte i proradilo je.. E sada za e39tku nisam to probao a ni taj senzor da ocistim sto si pomenuo..

Link to post
Share on other sites

Resio problem, evo kako.

Voziti auto dok ne ostane bez goriva.Znaci sad nema u sebi ni da upali.Skinuti instrument tablu....ostaviti je na kontaktima.Ukljucite kontakt, ako se kazaljka pomeri sa 0 vratite je prstom nazad.Iskljucite sa kontakta.......posle jos par puta ukljucite kontakt da budete sigurni da se kazaljka nece pomeriti.

Ok, sad sipajte tacno 15L (Ja sam to iz kanti jer sljam sa pumpe mnogo krade).Ukljucite kontakt.....gde je kazaljka?Ako je na 15 Ok...ako nije opet prstom nezno pomerite kazaljku na tacno 15L.Ugasite kontakt.....pa upalite jos par puta.Ako se nije nista promenilo uzmite jos 15l i sipajte.Ista procedura kao i u prethodnom slucaju.

To je to.

Naravno, ovo je sve radjeno nakon ciscenja "konektora" na pumpi, oba senzora na plovcima..ili sta je vec.NIKAKO ali NIKAKO ne koristiti WD 40 vec neki "Elektro konektor" ...ima ih u sprejevima oko 400 din su.

Ja sam auto napunio do kraja,potrosnja mi je oko 11l ....evo presao 230km ....kazaljka lepo radi.Cak ako ga parkirate na nizbrdici ...kad se pomerite vraca kazaljku na originalno mesto..

Javicu ako bude bilo nekih promena.

Pozdravljam !!

Link to post
Share on other sites

Ja cu to morari ovih dana da odradim, ne vredi, nervira me kada stoji non stop na 20l. A reci mi, te konektore, to si unutar rezervoara prskao?

Ma da ....posto imas dva plovka videces dzekove(nesto kao neku elektroniku....boga pitaj :preved: sta je) ....to sam ja isprskao ali sa ELEKTRO Konektorskim sprejem...imas za 400 din nacrtana je svecica na njemu.Naglasio mi je majstor da nikako ne cistim sa WD 40 jer ga on umasti...i nije za to.

Link to post
Share on other sites