e30 320i obican plin


Recommended Posts

Auto mi je 86 godiste po broju sasije, br. motora 20 6eb... Na plinu mi pali na foru kad je ugrejan, prvi put zaverglam krace i drugi put pali, ali tad na pocetku dok ne slozi rad kao da pomesa beznin i plin, sto mi lici da neka od dizni pusta, medjutim dizne su servisirane pre par dana, a i do tad je tako radio, znaci nema promene. Pumpa ima dobar pritisak proveravano. Na benzin hoce da radi tek ako ga nateram dok je na plinu na 4500 rpm, i onda prebacim na benzin. Dok drzim taj gas ili ga dodajem auto radi, ali ako popustim gas ispod 4000rpm auto se ugasi bez obzira dal mu posle pritisnem ili pustim papucicu gasa. Tada dok radi na benzinu na 4000-4500-5000rpm mnogo lose radi, kao da radi na 3-4 klipa ili kao da mesa opet plin i benzin. Da li neko od vas ima neku ideju sta bi to moglo da bude.

Link to post
Share on other sites

Proveri da ti ovaj regulator pritiska pod brojem 6 ne pusta benzin, samo skini tanko crevce za vazduh sa njega i videces da li tu curka benzin

Ako on pusta onda onda taj benzin ide u motor i ako radi na plin, a vakuum ti je poremecen jer on ne radi ono sto treba nego naliva jos benzina pa zato moze da zeza na nizim obrtajima ;)

http://bmwfans.info/parts/catalog/E30/4-doors/Europe/320i-M20/LHD/M/1986/january/browse/fuel_preparation_system/valves_pipes_of_fuel_injection_system/

Naravno ovo pricam ako racunamo da ti vec znas da nije problem u protokomeru ili nekom fals vazduhu :prankster2:

Link to post
Share on other sites

proverio sam regulator, na nacin na koji si mi objasnio, nema benzina u njemu ni na curka na crevcetu. Creva za vakum, vazduh pregledana i vizuelno su dobra, e sad ima na iberlauf crevu pukotina koju sam ja napravio nestrucnim skidanjem :D , ali i pre te pukotine se identicno ponasao. Ajde da kazemo da je protokomer...???

Link to post
Share on other sites

onda mi vise ti simptomi lice na neki doobar fals vazduh, trebalo bi detaljno pregledati ceo usis..

znas onaj test da skines filter, pa rukom zatvoris protokomer, trebalo bi auto da se ugasi i zadrzi vakuum par sekundi

ili ces cuti gde vuce vazduh, probaj pa javi ;)

a pre toga zameni to crevo sto si unistio :D

Link to post
Share on other sites