Recommended Posts

Imam jednog drugara koji je dosta dugo vozio 725 tds-a. Naime covek je dobio slom zivaca zbog bosh pumpe. Motor kao motor, svalio je milionce i nije imao nekih vecih problema (pregrevanje kao sto mnogi pricaju,cak sa 4-om el.diznom nije imao problem ...). Prodao je auto skoro, o tom potom, nego kome god se obratio, kod bilo kog majstora da je otisao, bosiste, no name, majstora za BMW, svi oni su mu rekli da pumpa ili ne moze da se popravi ili je njeno popravljanje veoma skupo i da je bolje uzeti polovnu sa drugog.

Prelistavao sam forum ali nisam nasao, a ako postoji link neka ga neko napise u kome je objasnjeno sve oko te bosh pumpe, a ako nema onda bih molio za strucno objasnjenje sto je ta pupma toliko problematicna? Zasto je toliko specificna, koliko kosta taj njen popravak? Iskreno vise sam se ja iznervirao nego on.

Licno imam i ja u planu uzeti e39 sa tim motorom, ali opet ta pumpa?

Hvala :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

evo uopsteno,...to nisu novi automobili i samim tim sve je dotrajalo kao i elementi u samoj pumpi koji su pohabani,postoje bosh servisi koji imaju probne stolove za to,takodje ume i elektronika na pumpi da vrisne,tako da sto rece drug pre mene reci nam prvo sta se desava sa autom

Link to post
Share on other sites

Auto je proizveden 1998g.Bez obzira da li je napolju -20 ili +40, motor hladan ili zagrejan na radnoj tempereturi, uvek je palio kao benzinac, bukvalno na pola kljuca. Simptomi tezeg paljenja su se postepeno pojavljivali da bi doslo do tog stadijuma sada, da motor vergla poprilicno dugo kako bi uspeo upaliti. Takvo ponasanje se desava bez obzira na temperaturu spoljnu a pogotovo kada je vruc motor, onda zali boze jedva sastavi.

Akumulator nov po fabrickim propisima, dizne ociscene, novi grejaci (ne od opela kako pojedinci stavljaju), struju ne gubi, rezervoar ociscen od mulja,redovno radjen svaki servis (8000km ulje, filteri...) jer je auto konstantno na auto putu i 80% se sipa inostrana nafta (decko radi preko).

Negde sam ako se ne varam ovde na forumu ili CBC forum procitao da zbog tezeg paljenja moze doci ukoliko se "neki manji lanac u motoru :pleasantry: " ne promeni jer usled duge eksploatacije dolazi do njegovog istezanja pa se samim tim pomera i tacka paljenja sto cesto za povod kod majstora daje dijagnostikovani kvar da je bosh pumpa, a nije ispravite me ako gresim. Toliko koliko se secam, vi pitajte mozda mi je nesto promaklo :(

Link to post
Share on other sites