Recommended Posts

Pozdrav svima,ukratko koliko toliko;)Vozim e 36 m40 92g,poceo je da opasno da zajebava,problem je sledeci:trokira na benzinu,jedva uspem da prebacim na plin,kad prebacim na plin on dize obrtaje na 2000 kad zavrnem plin onda nema snage gusi se,i svo vreme ispucava na auspuhu,zamenio sam kablove,razvodnu ruku,protokomer,ler ventil....ako su dizne prljave,onda bi bar trebao na plinu da radi jer je servisiran kompletno.. auto je poludeo skroz...pa ako neko ima neku ideju sta bi moglo da bude....bio bih mu zahvalan....

Link to post
Share on other sites

Nisi spomenuo jesi zamenio i svecice..

Deo problema sa plinom dolazi od problema sa strujom, odnosno losim paljenjem

Drugi deo su problemi na usisu, znaci neki fals vazduh

i moguci losi elementi plinskog uredjaja, neodgovarajuci isparivac i ispucale membrane u njemu

A ako je trokiranje na benzin pocelo kad i problemi sa plinom racunaj na to da je

od detonacija napravio neki fals vazduh ili je nastradao protokomer

To je ukratko, ima dosta tema, problema i resenja u sekciji auto-gas, prelistaj malo, da ne pisemo ponovo ;)

Link to post
Share on other sites

Svecice sam prvo zamenio..i sve moguce filtere,i plinski ventil.Detonirao je,klapna u protokomeru se raspala,uzeo sam drugi od Igora iz Zuca,namestio sve...i da ga upalim ono opet sve isto vise sam...poludeo blago recno;)Gledao sva creva sve izgleda ok nemam vise zivaca,razocarala me 3 ojka ipak mi je 7 mica bila mnogo bolja;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Sve sredjeno,radi ko sat;)Instalacija ispod grane otisla i prljave dizne

Ako ti nije problem objasni o kojoj instalaciji ispod grane je reč. Imam sličan problem, pa bi mi puno značilo. Hvala

Link to post
Share on other sites

Ako ti nije problem objasni o kojoj instalaciji ispod grane je reč. Imam sličan problem, pa bi mi puno značilo. Hvala

Ispod usisne grane, verovatno je na nju mislio..

Link to post
Share on other sites

Ispod usisne grane, verovatno je na nju mislio..

I ja predpostavljam da je usisna grana, ali da li misli na instalaciju koja ima izlaz za protokomer, a na koju dolazi inastalacija sa alnasera i alternatora, i koja se nalazi spakovana u kutiji. Hvala unapred.

Link to post
Share on other sites

I ja predpostavljam da je usisna grana, ali da li misli na instalaciju koja ima izlaz za protokomer, a na koju dolazi inastalacija sa alnasera i alternatora, i koja se nalazi spakovana u kutiji. Hvala unapred.

Da, mislio je na tu instalaciju, ako ti treba, imam komplet instalaciju i ventil za ler i dizne, pa se javi...

Link to post
Share on other sites

Da, mislio je na tu instalaciju, ako ti treba, imam komplet instalaciju i ventil za ler i dizne, pa se javi...

Ok, treba samo da proverim, da li je možda do protokomera, ako nije on onda je instalacija. Inače koja bi cena bila za tu instalaciju?

Link to post
Share on other sites

Sve sredjeno,radi ko sat;)Instalacija ispod grane otisla i prljave dizne

Ne bi bilo loše da objasniš kako je instalacija otišla. Ako je struja u pitanju, taj motor nema kompjuter, pa mi je nejasno kako je instalacija otišla. Tada bi se auto zapalio, ako je riknula struja? Molim te pojasni, jer imam sličan problem, samo što kod mene više neće ni na plin da ide, a na benzin radi kada otkačim struju sa protokomera. Hvala unapred

Link to post
Share on other sites

Ne bi bilo loše da objasniš kako je instalacija otišla. Ako je struja u pitanju, taj motor nema kompjuter, pa mi je nejasno kako je instalacija otišla. Tada bi se auto zapalio, ako je riknula struja? Molim te pojasni, jer imam sličan problem, samo što kod mene više neće ni na plin da ide, a na benzin radi kada otkačim struju sa protokomera. Hvala unapred

Pa jesi probao sa drugim protokomerom?? A ima taj motor komp, iza akumulatora ti ulazi kablovski set u kutiju..

Link to post
Share on other sites