m10b18 u kvaru sta bi moglo biti?


Recommended Posts

E vako ljudi sinoc mi je stao bmw poceo da trokira nece gasa i tako je jedno 15 min radio, i zapusi se ispod haube,otvorim haubu pokvasilo se gdje dodju svjecice i kablovi. Skinem filter od zraka jer je k&n bio na njemu sav mokar kad imam sta i vidjeti tece voda iz mjesaca zraka,sta mu se moglo desiti? sad nece ni da upali vise?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pa natopio ti se filter vode pa je dospela voda i do protokomera a mozda i do usisa a samim tim i do motora...da si imao normalan filter to ti se nebi desilo,skini i protokomer i osusi ga pa probaj da upalis posle,mozda je i on riknuo...

Link to post
Share on other sites

Filter skini i osusi, mozes ga i u rernu staviti, ocisti protokomer od vode,

odvrni svecice i verglaj neka izbaci vodu ako se slilo u motor.. kablove i kapu osusi, i upalice ;)

Osim ako nisi nesto unistio, ali ako nisi mnogo verglao sumnjam da mu je ista bilo ;)

Link to post
Share on other sites

pa nako nisam par puta pokuso jer je upalilo posle vode al je trokiro i ugasio se posle nije upalilo ja verglo jos par puta nije htjeo upaliti i ostavim ga na pumpi i doso sutra po njega (doslepo ga kuci)

Link to post
Share on other sites

e ljudi ova skino sam protokomjer jer je zaledio,slino sam i onu lulu kad imam sta i vidjeti neki mulj u njemu gurnem ruku u usis sav prljav mastan i crn, da li su to znakovi da je crko motor?nisam mogo verglati crko akumulator.

Link to post
Share on other sites

Hocu brate evo stavio sam aku da se puni filter sam osusio imam drugi protokomjer cu da stavim jer je ovaj zaledio, znaci da izvrnem svjecice i da verglam da izbaci vodu da vratim svjecice i trebo bi upaliti,zar ne?

Link to post
Share on other sites

ako ti je protokomer zaledio,zaledila je i ta voda u cilindrima ako je ima.verovatno nece nista izbaciti al probaj,usput mozes i svecice malo da ocistis.vrati sve na svoje mesto,proveri jel su ti se kablovi i kapa osusili i pali...

Link to post
Share on other sites

uradio sam sve kako ste mi rekli al nije upalio. jedna svjecica je dobila lom sad cu i sliku postaviti pa vidi sta joj je bilo. Izvadio sam svjecice i izverglo da izbaci kao sto mi je i receno,ocistio sam svjecice jednu kupio novu jer ova sto je bila nije vise nizasta. Sad vergla al nece da upali vjerovatno nema aku dovoljno snage da upali jer se kontak jedva vidi kad verglam i ko da nema snage da okrene alternator i nakon par verglanja poce da stekuce. da i na 4 klipu je svjecica dobila deformacije dobre.

dsc01197kk.jpg

dsc01198sz.jpg

Znali iko sta mu i hoceli upaliti? Hvala i dosad na odgovorim pomogli ste mi braco.

Link to post
Share on other sites

moguce da ima jos vode,verovatno si svecice sjebo tako sto ti je voda usla u stubline, e sad dal si pokrivio ventile od toga to vec neznam,trebao bi da se skine poklopac ventila da se vidi dali neki nije ostao dole,ako je ostao tada ces znati da je neki pokrivljen,imao sam prilike da vidim slicno na nekom pezou,covek prosao kroz neku baru,isto se ovlazio, preko noci zaledio,ujutro kad ga zaverglao slomio klackalice i iskrivio jedan ventil,nekazem da je to slucaj kod tebe ali svecice nije imalo sta drugo da unisti...mozda i nnije,probaj na gur gurku neznam sta drugo da ti kazem,ili dopuni akumulator,,, :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

Joj muko moja.. Ko zna sta je bilo..

Zeznuto je ako je voda usla u cilindre, jer voda je nestisljiva

A svecice nisu mogle ovako nastradati tek tako

Mislim da je vreme da ga odvezes kod majstora,

najbolje bi mozda bilo odmah skinuti glavu dok se nije desilo vise zla

ili barem odvrnuti svecice pa probati rucno okrenuti radilicu koji krug pa da vidis jel nesto zapinje

Link to post
Share on other sites

samo je jedna ova svjecica u ovakvom stanju ostale 3 su dobre, na 4 klipu je ova svjecica bila

p.s. uradio sam sve kako si mi reko, i zamalo da upali... naravno kad sam kupio novu svjecicu...

Link to post
Share on other sites