pucanje na plinu


Recommended Posts

pomoc!!!!! ovako stoje stvari... bmw kockica,87 god,66 kw,u saobracajnoj 318 i... evo sta se desilo... otiso mi protokomer,zamenio ga stavio drugi,sada radi na plin,na benzin nece! iskljucio pumpu za gorivo,i jednog jutra da upalim napravi eksploziju! pukne gumica kod protokomera,zamenio,svecice,razvodnu kapu,kablovi dobri... i dalje pravi eksplozije... i sada kad upalim digne na dve ipo obrtaja i ne spusta... ili,upalim ga ujtru i on jedva ima ler gas...kad mu dam malo jaci gas,on eksploziju napravi i pomeri gumicu,na protokomeru. vratim je upalim,vozim,kad ugasim i malo ohladim motor i kad ponovo upalim on opet pravi eksploziju! nema nikada ujtru kad palim da radi ko sto treba,pod sauh i da bude jaci ler i da dok ne zagreje spusti broj obrtaja. ne znam vise sta da radim,pomozite. obozavam bmw i vozim ga vec cetiri godine i sad je poceo da zeza,ima li neko resenja? ima li neki doktor u Nisu za ovaj problem. odvezem ga kod plinadzija,menjali i membrane na isparivacu,stelovali,i opet ovako... danas sam kada sam ga palio,stavio ruku,dlan kod filtera ona supljina koja vodi gde usisava vazduh,kod fara,ona plastika,i ja je zatvorim a on jos jace tera obrtaje... pomozite ...unapred zahvalan,s postovanjem ducky...

Link to post
Share on other sites

Nema kablovi dobri, kablove stavis nove i ima da nema vise da puca :)

I ne treba da ga palis na plin,

protokomer ko zna da li si stavio dobar,

verovatno je negde u tom pucanju napravio fals vazduh,

skini crevo do protokomera pa ga pregledaj i lepo sve namesti

Link to post
Share on other sites

hvala na savetu. pokusacu i sa kablovima,protokomer je radio i vozio sam iso je lepo,pa su pocele eksplozije. na benzin nece,uopste,malo pocne i ugusi se. nisam rekao da protokomer je od druge serije bmw,nije isti kao stari,sto je bio. ne mogu da nadjem koja je serija i koji bi odgovarao,uzgred da pitam,kako da nadjem tu seriju i da bude taj protokomer da radi i na benzin? pokusavao sam,stavljao druge protokomere ali na benzin nece,los rad i secka i crni dim iz auspuha,izgleda losa smesa zbog protokomera nije ta serija ili sta vec.kako uopste da znam koja je serija i koji da trazim kad na njemu kad sam ga kupio nije radio na benzin. vec na plin,i tako cetiri godine sve na plin,a kako bih voleo da prodzaram na benzin... ima li ko savet i odgovor... pozzz

Link to post
Share on other sites

Za tvoj auto treba ti protokomer kod kog na opruzi ispod onog crnog poklopca pise broj 021, plus da se nasteluje da radi kako treba

Tu oprugu mozes da prebacis sa svog starog protokomera

Ako ti nije jasno o cemu pricam pogledaj ovde :)

http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.php?showtopic=12940&st=0

Link to post
Share on other sites

Zbog eksplozije ili ti je puklo jos neko crevo ili ti je spalo 100%! Znaci na benzin ne moze da radi jer jednostavno dolazi previse vazduha, na plin puca jer je siromasna smesa i dize obrtaje jer je fals vazduh isto kao i kad otvoris letpir... Znaci sredi fals vazduh, imas ga negde 100% dzabe bacas pare na ostale stvari

Link to post
Share on other sites

i zameni kablove,meni je pucao zbog jednog kabla iako je izgledao ok.

sigurno ti i vuce fals vazduh negde ,jer kada zapusis dovod vazduha,mora da se ugasi,znaci vidi gde vuce fals.

e sada nesto ne razumem,kazes da je 4 godine vozen samo na plin? znaci nije na benzin?

ako je tako onda je benzinski sistem otisao u q

verovatno trebas resiti dizne za pocetak.

a protokomer ako imas stari ,vidi koji je kataloski broj i po njemu kupi drugi.......

Link to post
Share on other sites