Recommended Posts

U pitanju je BMW 320i e30. Imam problem sa zadnjim trapom. Auto mi se sav "uvija" (imam takav osecaj) na klizavom putu. Zabacuje mi zadnji kraj cak i na sirokim belim linijama ocrtanim na npr. autoputu kad je kisa i klizavo. Po blatu je totalno neupravljiv cak i pri vrlo malim brzinama (zakosi se i ide gde hoce). E sad ovo sve je u stvari jedno pitanje: Sta tu ne valja? Bio sam kod majstora i pregledao trap (prednji i zadnji), sa prednjim je sve u redu a na zadnjem sam menjao one velike silen blokove. Rezultat je ravan 0! Auto se ponasa potpuno isto. Nmoj te mi reci da je u pitanju zadnja vuca, lagan zadnji kraj i te price jer nisam neiskusan i vozim samo automobile sa zadnjom vucom citav zivot. Zaboravio sam reci da sam stavio nove gume pre mesec dana i nista se nije promenilo nabolje. Cak su mi proveravali da nije pomeren od nekog udarca, ali nista nisu nasli. Nova prica koju sam cuo je da je moguce da su mi krive zadnje viljuske. Da li je to moguce? Molio bih nekog sa slicnim iskustvom i sa vise staza u BMW-u za pomoc. P.S. Kupio sam i druge viljuske i opruge i spremam se da ih zamenim ali bih voleo cuti nekoga od vas pre toga.

Link to post
Share on other sites

ja sam mehanchar neradim bmw, ali hajde da pokusham da ti pomognem nekako makar nekom idejom ili shta vec..dakle za pochetak kakvi su ti amortizeri ? kakve si gume kupio? jesu letnje ili zimske ?

Link to post
Share on other sites

Ako hoces da budes siguran da ti i zadnji trap stoji u meri jednostavno idi na centriranje trapa i oni ce ti reci u kakvom je stanju, da li je pomeren ili ne. Licno mislim da nisu amortizeri jer sam imao lose to jest nikakve i letnje gume pa me nije bacakao cak ni po snegu. Nekada sam imao peglicu i njoj je pukla zadnja leva viljuska, zavarimo mi poceli da je vozimo i sve super. Prva klizavica i simtomi isti kao kod tebe, uopste nemogu da je kontrolisem, malo jaci gas i ode zadnji kraj, onda sam centrirao zadnji trap(to kod pegle moze i resio sam problem).Nije BMW ali mozda ti ovo posluzi kao ideja za resenje tvog problema.

Link to post
Share on other sites

U pitanju je BMW 320i e30. Imam problem sa zadnjim trapom. Auto mi se sav "uvija" (imam takav osecaj) na klizavom putu. Zabacuje mi zadnji kraj cak i na sirokim belim linijama ocrtanim na npr. autoputu kad je kisa i klizavo. Po blatu je totalno neupravljiv cak i pri vrlo malim brzinama (zakosi se i ide gde hoce). E sad ovo sve je u stvari jedno pitanje: Sta tu ne valja? Bio sam kod majstora i pregledao trap (prednji i zadnji), sa prednjim je sve u redu a na zadnjem sam menjao one velike silen blokove. Rezultat je ravan 0! Auto se ponasa potpuno isto. Nmoj te mi reci da je u pitanju zadnja vuca, lagan zadnji kraj i te price jer nisam neiskusan i vozim samo automobile sa zadnjom vucom citav zivot. Zaboravio sam reci da sam stavio nove gume pre mesec dana i nista se nije promenilo nabolje. Cak su mi proveravali da nije pomeren od nekog udarca, ali nista nisu nasli. Nova prica koju sam cuo je da je moguce da su mi krive zadnje viljuske. Da li je to moguce? Molio bih nekog sa slicnim iskustvom i sa vise staza u BMW-u za pomoc. P.S. Kupio sam i druge viljuske i opruge i spremam se da ih zamenim ali bih voleo cuti nekoga od vas pre toga.

e ovako,slicne ako ne i iste probleme sam imao sa mojim 535 e34,pre par godina dok je bio kod mene,100 puta sam rasturio trap i sastavio i nista,kada sam zamenio zadnji most sve je bilo ok,tako da 99% je zadnji most kriv

Link to post
Share on other sites

e ovako,slicne ako ne i iste probleme sam imao sa mojim 535 e34,pre par godina dok je bio kod mene,100 puta sam rasturio trap i sastavio i nista,kada sam zamenio zadnji most sve je bilo ok,tako da 99% je zadnji most kriv

Hvala na brzim i iscrpnim odgovorima. Gume su tigar 635 tj ni letnje ni zimske, auto je zdrav na doticnim mestima gde se kace opruge, amortizeri su kupljeni proletos novi i jos su u garanciji. Zaboravio sam napomenuti da su mi rekli pri zameni silen blokova da su mi pukle opruge. Sad sam kupio druge viljuske, opruge i poluosovine pa cu probati zameniti to, mada sam zabrinut zbog toga sto je napisao giga a nisam kupio citav most. Trap sam centrirao, nista mi nisu rekli, ali rezultata nema. Javicu vam rezultate nakon zamene ovih delova. (nadam se za par dana)

Link to post
Share on other sites

Ne znam sta jeste ali znam da zbog guma sigurno nije! Imam Tigar 635 gume na E30, i to pozadi i sasvim su ok. Naravno kad se preteruje sa brzinom u krivinama vidi se da nije Michelin ili Continental,ali nista neuobicajeno se ne dogadja. Vozim ih 2 godine i skoro su celave ali i dalje drze put normalno. By the way,celu proslu zimu sam ih vozio (jeste da nije bilo snega,ali ipak zima je zima). Toliko...

Link to post
Share on other sites

ne kazem da je do guma ali postoji mogucnost...jeste da je mala ali postoji...ne znam kakve su te tvoje ali mi smo vozili na novim tigar gumama i to u Herceg-Novom koji zime nikada nije vidjeo i to sa e30 324d koji je mrtvac naspram sestaka benzinca pa smo se vise okretali po putu nego sto smo pravo isli...

Link to post
Share on other sites

Sve su to nagadjanja, most, amorti itd. Naravno ako zamenis sve to sto rece resices problem, ali sta ces sa tim starim delovima koji su ustvari bili dobri.

Ako su ti amortizeri komplet sa gumicama, solje itd, dobri.

Opruge i teraj.

Link to post
Share on other sites

ne kazem da je do guma ali postoji mogucnost...jeste da je mala ali postoji...ne znam kakve su te tvoje ali mi smo vozili na novim tigar gumama i to u Herceg-Novom koji zime nikada nije vidjeo i to sa e30 324d koji je mrtvac naspram sestaka benzinca pa smo se vise okretali po putu nego sto smo pravo isli...

Nisu gume u pitanju, jer kao sto rekoh kupio sam ih pre 10 dana nove a sa starima je bilo potpuno isto i nisu bile tigrove. Menjao sam ih jer mi je pojeo gume sa unutrasnje strane (rekose mi da su uzrok silen blokovi) a bile su stare 9 meseci.

Link to post
Share on other sites

ako su svi silen blokovi ispravni onda na centriranje trapa !!!

...i nek ti odstampaju papir pa ga zakaci ovde da vidimo !

Uradio sam sve gore navedeno, jos jedino je ostalo centriranje trapa. Trazicu papir i okaciti ga da ga vidite. Nakon popravke nema za sad poboljsanja ali osecam da je centriranje trapa neophodno.

Link to post
Share on other sites