Recommended Posts

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Auto se dovodi u red polako, kupljene gumice koje idu na ulaz plasticnog hladnjaka kod Mitica u Nisu, kupljena centralna spona, narucen nov nosac motora od Nina, naruceno novo kuciste termostata, a usmerivac vazduha ce da saceka neku povoljnu ponudu :) Cekam da stignu delovi i da se ugrade svi odjednom, pa kad to resim, auto ce biti u 100% ispravnom voznom stanju, za sad su samo ugradjeni beli migavci... Ako ovde ima neka dobra dusa koja bi da menja nize opruge (ne patos nego prednje plafon -40mm, zadnje -20mm) za fabricke nek se javi :) Ja sam naso neke ljubicaste, ali ono je previse nisko za leskovacke puteve...

Link to post
Share on other sites

Nesto se radilo oko auta i zamenjene su stvari koje su bile lose... Nosac motora je bio u fronclama, nisam mogao da odolim da ne dokumentujem slikama :)

DSC00258.jpg

DSC00257.jpg

Kupljen novi nosac kod Nina koji izgleda "malo" bolje od ovog :lol:

DSC00259.jpg

DSC00261.jpg

Kupljeno je i novo kuciste termostata koje je takodje zamenjeno i autu vise ne curi voda, stavljene gumice oko ulaza u plasticni hladnjak i sad vise nema da vlazi ulje na tom mestu. Dok se to sve menjalo, primetili smo da negde curi ulje iz serva koje je i velikim delom zasluznik zasto je nosac motora nacisto propao, pa cu oprati auto odozdo i pratiti situaciju gde ce da pokaze da curi, pa i to da sredim. I za kraj jedna fotka kako su mu cucnuli novi migavci B)

DSC00262.jpg

Link to post
Share on other sites

Nosac motora je propao jer ovi motori dosta tresu na leru, a na toj levoj strani negde curi ulje iz serva koje je padalo i slivalo se na nosac motora i ubrzalo njegovo propadanje. A auto je stvarno vozio penzor, mogu i da te upoznam sa covekom ako hoces :P

Link to post
Share on other sites

Nosac motora je propao jer ovi motori dosta tresu na leru, a na toj levoj strani negde curi ulje iz serva koje je padalo i slivalo se na nosac motora i ubrzalo njegovo propadanje. A auto je stvarno vozio penzor, mogu i da te upoznam sa covekom ako hoces :P

Nemogu sad da nadjem klip na kome V8 tolko trese da novcic stoji uspravno na poklopcu motora i jedva se suzdrzava da ne padne dok motor radi na ler.... :lol:

Link to post
Share on other sites

Nemogu sad da nadjem klip na kome V8 tolko trese da novcic stoji uspravno na poklopcu motora i jedva se suzdrzava da ne padne dok motor radi na ler.... :lol:

Napravicu klip ja sutra na mom v8 kada se "trese" i kako "pada" petoparac pa da vidimo...

PS Jel v8 ima uopste drzace motora? :prankster2: :prankster2: :prankster2:

Link to post
Share on other sites

Inace, lep ti je auto, nema sta... Za servo, to sam ti i rekao u nedelju u Leskovcu kada smo bili, to je problem kod njih. Najbolja varijanta da napravis druga creva i resis problem.

Link to post
Share on other sites

Ma ok, za servo resavam problem kad ga registrujem, sad nema potrebe da se bakcem oko toga, najverovatnije pusta na tim crevima i kao sto rece Dusan, zamenicu ih sva i resicu problem, ali pre toga cu oprati motor odozdo da se skine svo ulje koje je isteklo i da se lepo vidi odakle curi mada su ta creva 99%... Treba da mu zamenim i ona dva kaisa i verovatno jos po koju sitnicu, ali to odmah posle registracije... Ne znam da li smo se razumeli oko tresenja motora, motor kao motor kad se podigne hauba se uopste ne trese, radi mirno, ne drhti, nema da mu padaju obrtaji i da varira u radu, nema da se gusi kad mu se doda gas, ide odlicno, motoru se ne cuju ventili uopste ni pri prvom paljenju ujutru i td. ali se u kabini oseca drhtanje motora. Auto radi na nekih 650 obrtaja kad se zagreje i na obrtajima ispod 1000 se oseca to drhtanje u kabini, preko 1000 motor ima toliko miran rad kao da auto nije upaljen recimo.

Igore, prosetaj se kad imas vremena da konacno vidis auto ;)

Link to post
Share on other sites

Samo napred,super je to auto,imao sam i ja problema sa drhtanjem motora ali samo u leru na malim obrtajima,ko nije vozio ili imao auto sa v8 motorom taj nezna o cemu se prica,sam zvuk motora i njegovo "lepljenje" za sediste nemaju para kojim se to uzivanje moze platiti.Ko jednom sedne u tako nesto celog zivota ostaje veran tom motoru, ovim necu da kazem da drugi motori ne valjaju,ukusi su razliciti,ovo je moje misljenje.

Link to post
Share on other sites

U svemu se slazem sa tobom, sem u jednoj cinjenici a to je u tom podrhtavanju. Kod mene je sve potpuno mirno, bez trzaja, bez tresenja i ikakvih vibracija u kabini. Bukvalno ko da sam u kancelariji :dance3: :dance3: :dance3:

A sto se tice ulaska u auto sa v motorom, to je kraj.. Jednom v, zauvek v..

Link to post
Share on other sites

Ako ti drhti u kabini na niskim obrtajima trebalo bi da operes ler motorcic.

ler motorcic=step motor

Alex dr.v8 nick name :dance3: Jel delis samnom zapazenje i generalni utisak da se nikakve vibracije ne smeju osecati?

Link to post
Share on other sites

Mozes WD sprejem ali samo ako je malo prljav a ako je bas onda mora u ultrazvucnu kadu i da se poveze na kontroler da se full otvori i zatvori, idi kod Stivena on zna kako se to cisti, ja sam mu pokazao :lol:

Link to post
Share on other sites

Ma to ti je 500 kinti, resi to odmah, jer ako ti drhti opet onda moze i falsh vazduh da vuce negde a v8 je mnogo osetljiv na njega, mora ja da dodjem i da pregledam to,ti ce nesto da zaseres.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.