Recommended Posts

To ulje sto si sipao, trebalo bi za najvise 10 minuta da se slije u karter. To sto je na minimumu postoje dva razloga: 1. Nedovoljno dosuta kolicina ulja i postepeno gubljenje ulja. Ta razlika izmedju minimuma i maximuma je oko litar ulja. Sipaj 1/2 l i proveri na meracu,zatim vozi dana dva i vidi da li je na istom ili i dalje opada. Ako opada kod mehanicara, jer je to vec ozbiljniji gubitak ulja.

Link to post
Share on other sites

ako mu dospem jos pola litra to bi vec bilo preko 7litara,da ne zeznem motor?Nije mi jasno da je mogao izgubiti toliko ulja posle jednog paljenja tj odmah nakon zamjene....ulje mi je na istom mjestu(ispod minimuma)sada posle predjenih 200-300km kao i sto je bilo kad sam ga zamijenio

Link to post
Share on other sites

Pazi skroz je cudna ta pojava,izvadis merac i na maximumu je i kad ocistis i vratis na minimumu je.Nije mi jasno kako ali moj je predlog da ti na hladan motor ispustis ulje i vidis koliko ga ima u karteru,i zapamti na meracu ako je kolicina ok(6l) gde se nalazi nivo na sipki, i peglaj.

Proveri da slucajno nije sipka sjebana pa se povlaci drska gore dole pa te to zeza,neznam sta bi drugo moglo da bude. :blink:

Link to post
Share on other sites

Pazi skroz je cudna ta pojava,izvadis merac i na maximumu je i kad ocistis i vratis na minimumu je.Nije mi jasno kako ali moj je predlog da ti na hladan motor ispustis ulje i vidis koliko ga ima u karteru,i zapamti na meracu ako je kolicina ok(6l) gde se nalazi nivo na sipki, i peglaj.

Proveri da slucajno nije sipka sjebana pa se povlaci drska gore dole pa te to zeza,neznam sta bi drugo moglo da bude. :blink:

pa i ja sam razmisljao to da uradim i da nekako taj mjerac provjerim,mada sam ga i ranije provjeravao ali pokusat cu opet....stvarno je cudan problem,ali skroz........

Link to post
Share on other sites