Recommended Posts

super je fora shto che kaseta sama sporo da klizi kad je otvorish ali, shta che se desiti kada bude trebalo da se zatvori? osim shto che se zatvarati sa 5 puta vishe snage trbache 5 puta i vishe vremena... ne razumem 3p uopshte... ma stock na kishevima je ok. oshamarish je gore, ispretura se sve unutra od udarca ali bar znash da si je zatvorio. dobar je jedino 3p na e32 shto kad je otvorish mozesh da je i povuches ka sebi (da kao ne bi cheprkao pozadi, gde vishe ni svetlashce iz kasete ne obasjava nishta)

Link to post
Share on other sites

Meni je super fora da se polako otvara kaseta.

Vidis o zatvaranju nisam razmisljao. :)

Dobra ti je ova za samaranje i ispreturanje, :) :) :D

Ma ja cu cim malo otopli (jbg nema se garaza :cray: )da se zezam pa ce mo da vidimo, javljam kako je ispalo.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

pa zar nemaju svi taj amortizer ?

...kod mene na 535 i M5 bio fabricki !?

Ma jok, na 525i (kontam i stariji) imaju te kaisheve sto je Babic pomenuo.

I ako stavljas te amortizere, bolje ti je da stavis neke stare koje su vec oslabljene,

da ne bi stvarno imao muku pri zatvaranju kasete...

To su amortizeri od haube, a ja sam ih vec menjao jer su slabi.

Veruj mi na rec, kad bi stavio nove amortizere od haube

u tu kasetu, ne bi mogao zatvoriti kasetu ni sa obe ruke a da nesto pride ne polomish!!!

To kazem, ne zato sto sam ja lomio, nego zato sto znam koliko je tesko polovne (slabe) amortizere sabiti.

Link to post
Share on other sites

Ma jok, na 525i (kontam i stariji) imaju te kaisheve sto je Babic pomenuo.

I ako stavljas te amortizere, bolje ti je da stavis neke stare koje su vec oslabljene,

da ne bi stvarno imao muku pri zatvaranju kasete...

To su amortizeri od haube, a ja sam ih vec menjao jer su slabi.

Veruj mi na rec, kad bi stavio nove amortizere od haube

u tu kasetu, ne bi mogao zatvoriti kasetu ni sa obe ruke a da nesto pride ne polomish!!!

To kazem, ne zato sto sam ja lomio, nego zato sto znam koliko je tesko polovne (slabe) amortizere sabiti.

...vidi ovako i na kolima koji imaju taj amortizer postoje i kaisevi, a sto se tice tog amortizera tu si malo pobrkao...

...to nisu amortizeri od haube, to su posebni amortizeri samo za tu namenu !!!!

...a amortizeri od haube su gasni pod pritiskom i namena im je totalno suprotna, za haubu i gepek treba da guraju a kod kasete treba samo da uspore kretanje, znaci obicni uljni bez ikakvog gasa pod pritiskom !!!

Link to post
Share on other sites

Slazem se sa Miskom M-om.

Nisu to amortizeri sa haube, probao ja da ih "uguram" ali ne ide....

Postavio sam gore kataloski broj pa po njemu se mogu naci.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

To su bas amortizeri za kasetu, kao sto kaze misko, ja ih imam fabricki na M5 ali mislim da je to bilo samo za M5, ne za 535i, jer sam cerupao 2 perfektna stranca 535 dok sam sredjivao svoj auto. Bas sam kasetu menjao, pa sam bas obe detaljno analizirao da izaberem bolju.

Da sam nasao amortizer bilo gde, sigurno bi ga uzeo, ako ne da stavim sa obe strane (salim se, ne moze sa strane vrata ni da se stavi) onda da odaberem bolji za sebe a losiji kao rezervni deo.

Sve retko imam rezervno. Bolesnik sam.

Eto to ja o tome znam.

Link to post
Share on other sites

To su bas amortizeri za kasetu, kao sto kaze misko, ja ih imam fabricki na M5 ali mislim da je to bilo samo za M5, ne za 535i, jer sam cerupao 2 perfektna stranca 535 dok sam sredjivao svoj auto. Bas sam kasetu menjao, pa sam bas obe detaljno analizirao da izaberem bolju.

Da sam nasao amortizer bilo gde, sigurno bi ga uzeo, ako ne da stavim sa obe strane (salim se, ne moze sa strane vrata ni da se stavi) onda da odaberem bolji za sebe a losiji kao rezervni deo.

Sve retko imam rezervno. Bolesnik sam.

Eto to ja o tome znam.

Samo da potvrdim ///Misic evu pricu koja je tacna.Znaci amortizer je stajao samo na M5.A svi vec znamo da se na M serijama nalaze samo prestizne stvari.

Opet da nebude zabune to je postojalo i na drugim modelima kao extra dodatna oprema,a i neki su i naknadno stavljali u svoje e34 -ke.Kao sto sam uradio i ja!

Dok neprobate otvaranje i zatvaranje ovakve kasete suzdrzite se komentara ,jel tu netreba nikakva sila niti lupanje.Zamislite koliko su vremena utrosili BMW-ovi inzinjeri :lol: da smisle i naprave ovakvu kasetu . :)

Link to post
Share on other sites

nego zna li neko kako da rijesim vjecitu manu na e36, kad zatvorim kasetu ostane malo lufta gore, i ono izgleda kao da nije dobro zatvoreno...

Iskrivi je rukom :D

Moj kolega je tako poludeo sa jednim e36,covek dosao i kaze da mu kaseta "zeva"

Kazemo mi ok,nema problema,cim se covek udaljio moj kolega uleti u kola i pokrivi poklopac kasete,uvije ga malo na gore par puta-i ajd zdravo. :)

Link to post
Share on other sites

Naravno da postoje i drugi nacini za namestanje kasete,ali je to moj kolega uradio iz besa pa mu je uspelo,jer ga je lik smarao svaki dan za neke gluposti,a pri tom nije nista placao,nego samo kukao kako nema para i da ce doneti "sutra" a hoce da sve radi na kolima.

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Gledajuci ovo nesto mi pade na pamet. Zna li ko kako da izvedem neku oprugu na gepeku (e46 sedan), posto na kljucu imam daljinsko otkljucavanje gepeka. Gepek se samo malo otvori ali onda treba rukom da se potpomogne da se otvori skroz. Tu su amortizeri koji drze gepek da se ne zakuca u zadnje staklo, medjutim ubacio bi mu neku oprugu da kad pritisnem otvaranje da se gepeg katapultira do kraja, kao kod e60 npr. zatvaranje bi islo normalno, sirovom snagom desnog tricepsa

Link to post
Share on other sites