mogu li silen blokovi da se zamene bez diranje trapa


Recommended Posts

zanima me mogu li one gume-silen blokovi da se zmane bez diranja trapa, znaci samo da se odsrafe izbace i stave novi.

i jos nesto sad imam gumu koja je propala a drzala se na 3 tacke, zvao sam u sarajevsku u bmw da pitam za cene novih imaju od 1000-3000dinara(sa punom gumom). jel neko stavljao te od 1000 recimo,kako su se pokazali. mogu li bar 10000km da izguraju.

ima li ovde strucnjaka ko bi mogao ima kanal i ko bi mogao da pogleda sta bi trebalo da zamenim na prednjem trapu. jel tako mi je povoljnije da mi neko kaze i ja nabavim delove i odradim, jel ako odem u servis..mislim da bi bilo dosta vise

Link to post
Share on other sites

SILENE NA VILJUSCI SAM MILSLIO.

SAD SAM ZVAO BMW U SARAJEVSKOJ I PONUDIO MI JE PORED TIH SILENA I KAO OPCIJU OD KOCKICE SILENE. KAZE NIJE LOSA VARIJANTA CENA ZA KOMAD 610 DINARA

A SILENI SI NEKI PAR KOSTA 765din PA SLEDECI 821din

febijevi su 2897

od m3 su 3110dinara

Link to post
Share on other sites

kako za 1000 centriras i gde? ja mislim da mi je za 16 felnu uzeo oko 6000 prosle godine u zemunu, sad sam stavio zimske 15, pa ne znam dal je isto kao i za 16 tocak? inace letnje su mi 205/55/16 a zimske 195/65/15

Link to post
Share on other sites

Ako skines viljusku i vratis je nema potrebe da centriras trap samo zbog toga,sve jedno kada zamenis silen blokove,tj bilo sta da menjas na trapu,radio to na licu mesta ili skidao napolje,moras da centriras trap,tako da je lakse ako to vec sam radis,da skines viljuske,zamenis silen blokove vratis viljuske i odes na centriranje

Link to post
Share on other sites

sad sam bio da se raspitam 1400din centriranje trapa..onda me ovaj odrao u zemunu, nema veze sad..uglavno silene samo treba da zamnim pa kad nadjen nekoga ko ima kanal odradicu da ne placam zamenu ovaj mi trazio 1000din po komadu, aima samo 2 srafa da odvne i zavrne

Link to post
Share on other sites

Kakvom komadu? Komad trapa? :D

Odem ja u Sapcu u neki servis da centriram trap, i kazu mi 1000 dinara centriranje, ali bmw i mecka 1500 :prankster2:

Rekoh zasto, kazu teze je centrirati trap :D :D :D

Aaa, pa dobro, odoh ja da se ne mucite toliko za 500 dinara razlike :D

Link to post
Share on other sites

sad sam bio da se raspitam 1400din centriranje trapa..onda me ovaj odrao u zemunu, nema veze sad..uglavno silene samo treba da zamnim(sad sam bio kod majsora) pa kad nadjen nekoga ko ima kanal odradicu da ne placam zamenu ovaj mi trazio 1000din po komadu, a ima samo 2 srafa da odvne i zavrne

Link to post
Share on other sites

Kad smo kod tvog problema, to se lako menja bez skidanja viljuske

Ne moras (samo zbog toga) ponovo centrirati trap, osim ako nisi prosli put centriranje radio sa raspalim silenima

Ono jeste da bi trebalo, ali nije to kao da menjas kraj spone, mada ako nisi radio poslednjih 7-8 hiljada km ne bi bilo lose da se uradi, i ako ti jede gume opet bi trebalo da se uradi

Zovni Lav auto na Zarkovu, vidi da li imaju delove a trebalo bi da imaju,

neka ti sve pregledaju ako su samo sileni taj posao ce te izaci oko 3-4 hiljade komplet, korektni su

Znam da je za kocku kod njih npr. kugla 1200 dindzi a ruke 800, racunaj da je i za silene tako nesto

Sve sam ti objasnio u sitna crevca, na posao :prankster2:

Link to post
Share on other sites

gledao mi je danas majator bio sam u radnji gde radi samo trapove, kaze samo silene da zmaenim. sutra cu da ih kupim, uzecu pune gume od m3 jel je ia moj ljubimac u tom fazonu a zamenicu ih sam cim nadjem negde kanala da mogu da se zavucem nema tu filozofije samo odvrnem srafove i stavim nove zar ne?

Link to post
Share on other sites

pa nije bas tako,ali nije ni komplikovano

ja sam menjao bez kanala,svuces prvo selen sa viljuske,pa onda trebas da izbijes selen iz nosaca, cekic,ili stega ,najlakse presa kako se snadjes,nabijes i vratis

Link to post
Share on other sites