kako ispolirati farove


Recommended Posts

Bilo nesto na SAT-u o tome..

I koliko se secam nesto su pricali da obicna pasta za zube (posto je abraziv) radi posao u DIY varijanti...

E sad da li je fresh mint, herbal white ili obican Caladont na tebi je da odlucis :P .

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Poliranje od spolja je donekle moguće i sa kaladontom ali to je samo jedna strana priče... Farovi propadaju (doduše manje) i sa unutrašnje strane, ukljujčujući i zamućenja sočiva (ako imate projektorske farove).

Takođe treba imati na umu da će nakon 3-6 meseci farovi opet požuteti, zato što im fali zaštitni sloj, koji fabrički postoji?

Daleko od toga da treba kupovati nove farove (svi znamo da oni puno koštaju), ali ima ljudi koji rade profi poliranje za prihvatljive novce, videti ovde:

http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.php?showtopic=15909&st=0

Lično sam odradio farove kod njih i prezadovoljan sam. Još samo da vidimo da li će takvi i ostati nakon više meseci...

Link to post
Share on other sites

evo da ti ja napisem konkretan odgovor 100 posto provjeren na vise auta sam radio

vodobrusni 400,600,800,1000,1200,1500,2000

pa onda pasta za poliranje auta 3M proizvodjac ljubicasti čep

pozz

Link to post
Share on other sites

Postoji i pasta "Displex" ili "Displeks" za poliranje ekrana na mobilnim telefonima... Naravno za visoki sjaj...

Ja sam isto slucajno naleteo i na neki kao lak u spreju. Sluzi za plastifikaciju raznih stvari, proziran je, ima visoki sjaj i sto je najbitnije UV otporan je.

Ako mi verujete natezem se pola godine da ispoliram farove, nikako da stignem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Meni je jedan majstor na Reno Cliu odradio farove tako sto je osmirglao sa P800,potom koliko se secam udario bezbojnu bazu,jedan sloj,i onda presao bezbojnim lakom 2 ili 3 puta u odredjenom vremenskom intervalu...Nisam siguran da li se svi farovi mogu tako raditi,ali ko zeli neka proba,na autu su super ispali,a mislim da je dugotrajnije resenje od samog poliranja...

Link to post
Share on other sites

evo da ti ja napisem konkretan odgovor 100 posto provjeren na vise auta sam radio

vodobrusni 400,600,800,1000,1200,1500,2000

pa onda pasta za poliranje auta 3M proizvodjac ljubicasti čep

pozz

:thumbsup:

Link to post
Share on other sites

Mi u Vranju drugacije zovemo te 3m paste,jedinica,dvojka,trojka i cetvorka...Ako mozes da mi pojasnis kako se one gledaju prema boji cepa tj kako ih vi razlikujete i koliko ih ima...Npr kod nas je jedinica najkrupnija tj ona se nanosi na prvom sloju pri poliranju auta,a cetvorka najfinija...

Link to post
Share on other sites