Recommended Posts

Od skora sam nesto poceo da cituckam o LSDu i moze se reci da znam osnovni princip i u cemu je fora, ali voleo bi da se neko raspise ovako detaljnije sta se tacno s njim dobija, ima li smisla staviti ga na tezi tromiji auto sa ne tako puno snage. Malo je previse uopsteno, ali npr zanima me, da li bi koristi ako se stavi na E60 530/535d. Zvuci mi zanimljivo jer imaju kamionski obrtni moment pa bi za igru i koji drift kad je dosadno moglo da bude ok kombinacija.

Sta se gubi, sta se dobija? Vidim da je veoma retka pojava da neko to stavi na takav auto, obicno stave ljudi na 550i, 540i, 335i i slicne 300+ ks masine, a ima li smisla staviti to na dizla sa 230-250ks sa 500+ Nm obrtnog momenta? Kako se ponasa u normalnoj voznji, da li je ona otezana? Da li DSC uspeva istom uspesnocscu da pomogne vozacu kada se zeli normalna i opustena voznja po kisi/snegu/ledu itd itd...

Malo udavih, al mozda ima nekog da se raspise ako mu je dosadno, pozz :)

Link to post
Share on other sites

Nema nikave veze lsd sa snagom, imas i 316i sa lsd diffom, ja licno nisam primetio da ima neke mane, ove zime sam svoj auto vozio sa letnjim gumama i nisam imao problema, mada sam citao da ljudi ponekad imaju problema u krivinama(ne znam kavi su vozaci) Ja licno planiram da stavim 100% sper na svoj auto malo ce vise da jede gume ali trakcija ce biti bolja. Ovo za dsc ne znam pa necu da lupam, ali tih 230 do 250ks uopste nije malo i sper bi na njima bio :good:

Link to post
Share on other sites

Celu zimu sam vozio sa sperom bez problema, po snegu je ekstra jer vrte oba tocka,

pros'o sam gde sam 'teo.. :prankster2:

Ali me je pre neko jutro iz druge u trecu na pravom putu tako bacio da vec tri dana ne smem da dam gas :D

Valjda sam naleteo na neki led otprilike, onda zna da bude veselo, sreca pa nije bilo nikog u suprotnoj traci

A za E60, E90 i ostale mislim da je malo nezgodno porediti sa nasim prostim sper difovima koje "mecemo" na kocke, e34 i sl.

Koliko vidim ima neki poseban koji odradjuje sta treba uz raznorazne sisteme za kontrolu stabilnosti

trebalo bi M54 da odgovori na ovo pitanje, ako je ziv ;)

Link to post
Share on other sites

Gledao sam bas ovaj snimak sa 335, bas sam se zato i zaintrigirao za tematiku. Video sam i na 120d snimak na YT da su stavili sper. Pa na kraju, da li je bolje staviti ga ili ne? Da je zanimljivije i bolje za drift to stoji, ali logika kaze da po snegu ledu, ako DSC ne radi s tim nije bas idealna situacija.

Mada ovaj 335i je prilicno miran sa DSCom ukljucenim.

Link to post
Share on other sites

Ja glasam za sper....jer sam ga vozio 5 godina,nikada sa zimskim gumam....jebeno je malo na skretanjima po zivom ledu ali kad pohvatas sve,ide to jako lako.... :e30:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...