malo pitanja nekom mozda budu korisni odgovori a i meni


Recommended Posts

e ovako danas sam nabavio tj kupio BMW 528 iz kako vlasnik kaze 85 godine nema broj sasije ni papire nikakve ali to je manje vazno auto je ispravno ide fino ali lamela proklizava i malo plavi dim baca ali ok. jeb ga platio sam kola 200 eura

sad me zanima o tom motoru koliko to konja ima i kakva mu je efikasnost u kockici jer cu mozda da ga ubacim u svoj 320 kojem je motor u zajebu.

pase li diferencijal sa 5 na 3 jer ovaj na 5 nepravi nikakva zujanja

itd. itd.

Link to post
Share on other sites

ako se ne varam to ti je isti motor kao u mojoj kockici 325e 2.7 120+ ks vrti se ko dizel do 5000 obrtaja vuce dobro od 1000 pa do nekih 3500 obrtaja, a posle gubi malo daha.sve u svemu ok za gradsku voznju, vozis se na niskim obrtajima a ides fino, a za ostalo i nije nesto.

e sad moze mu se dosta dici snaga za male pare.to ce ti vec reci neko ko se razume vise nego ja.

Link to post
Share on other sites

hm... vozio sam 2.5 e brzi je 320 a ovome idu do 6.5 okretaji i ide bolje od E tako da ..

govore mi da ima oko 180 konja ali mrsko me traziti specifikacije na internet

Link to post
Share on other sites

manual salta se fino i sve to samo lamela losa proklizava

to sam uzeo bezze trebao prijatelju mjenjac on se inace bavi servisom i reparaturom mjenjaca

pa bi sebi mashinu ostavio jer moja je u gvircu a ostalo u staro zeljezo

Link to post
Share on other sites

znaci da ga uklopim hm.... cim nova prodje u garazu 2 dana i zvijer vanka :)

samo me zanima jel odgovara diferencijal od petice na kockicu jer ovaj moj malo zuji a na njoj je dobar da ga nebacam bezze ako mogu iskoristiti

Link to post
Share on other sites

Kazes da si uzeo auto zbog drugara kome treba menjac....a masinu si ostavio za sebe.Taj motor je m30 (veliki sestak), i ako hoces da ga stavis u kockicu treba ti i menjac jer tvoj menjac pase samo za m20 (2.0,2.3,2.5,2.7e).2.7e je m20 nije veliki sestak.Da bi ugradio taj diferencijal potrebne su velike budzevine....Ako stavis taj motor i menjac nadji diferencijal od neke kockice 2.5 ili 2.7 gde to pase sraf na sraf.

ako se ne varam to ti je isti motor kao u mojoj kockici 325e 2.7 120+ ks vrti se ko dizel do 5000 obrtaja vuce dobro od 1000 pa do nekih 3500 obrtaja, a posle gubi malo daha.sve u svemu ok za gradsku voznju, vozis se na niskim obrtajima a ides fino, a za ostalo i nije nesto.

e sad moze mu se dosta dici snaga za male pare.to ce ti vec reci neko ko se razume vise nego ja.

325e=525e, 528i ima m30(veliki sestak) i taj motor nikada nije isao u serijske kockice (e30)

Link to post
Share on other sites

Kazes da si uzeo auto zbog drugara kome treba menjac....a masinu si ostavio za sebe.Taj motor je m30 (veliki sestak), i ako hoces da ga stavis u kockicu treba ti i menjac jer tvoj menjac pase samo za m20 (2.0,2.3,2.5,2.7e).2.7e je m20 nije veliki sestak.Da bi ugradio taj diferencijal potrebne su velike budzevine....Ako stavis taj motor i menjac nadji diferencijal od neke kockice 2.5 ili 2.7 gde to pase sraf na sraf.

325e=525e, 528i ima m30(veliki sestak) i taj motor nikada nije isao u serijske kockice (e30)

imam vec kompletan trap od 325 al sam mislio ovaj iskoristiti ako moze ali to nije problem a mjenjac imam od 2.8 koji mi je odavno u garazi al ovo mi jeftino bilo pa zato uzeo njemu sam mjenjac dao za 150 e pa mi ostalo ostalo za djabe. motor i instalaciju sebi a ostalu u staro zeljezo tako da cu i zaraditi na kolima a ostane mi mashina.

528i M30 6 cylinder 184 HP 215 km/h 1981 - 1987

hvala na info. sa malim doradama na mashini (poliranje i spustanje glave ) mislim da bi to gutalo asfalt pod kockicom

:)

Link to post
Share on other sites