Recommended Posts

Posto mi je pokazivac goriva "crkao" i stoji bez nekih prevelikih promena stalno na 20l, danas me je izdao i ugasio se prilikom potrosnje goriva na prvom startu i cekanju da se zagreje i predje na plin.. Ne znam kako, ali drzao sam prekidac plina, pritiskao prilikom verglanja i upalio ga na plin.. Od tog momenta, svako paljenje je bilo automatski na plin odmah, izuzimao je paljenje na benzin. To do sada nisam nigde video a ni cuo da sequent moze da se pali direktno na plin. Nisam pritisnuo opet prekidac da ga vratim u polozaj za paljenje regularnog tipa tj benzin pa dok se zagreje na 35 stepeni i predje na plincugu.

Savet, iskustva?

U pitanju je sequent zavoli, zavoli dizne i agisov kompjuter.

Prekidac je tac tip.

Link to post
Share on other sites

Pa normalno je da mozes na plin upaliti sekvent, samo drzis taster dok palis.. Samo nemoj zimi to raditi, leti mozes ustedeti benzin :)

Nisi me razumeo, nista vise ne drzim, on pali sada uvek na plin, a ranije sam znao za tu foru da mu zadrzim malo i on upali na plincugu.. jel sam mu to usao u neki mod gde aktivira to paljenje na plin?

Link to post
Share on other sites

Ja se ne zajebavam! Mozda ima memoriju, pa kad si drzao tako je i ostalo zadnje upisano u kompu i sad tako radi, samo ti ponavljam nemoj jos to primenjivati, na leto je ok, ali sad i nije bas.. Kod mene je AGIS plin, da njega imas objasnio bi ti sve jer sam stelujem sta i kako preko kompa, napravio sam kabal i skinuo program u komp i sljaka sve ok.. Znaci ima memoriju u kompu za to, jer si ga upalio tako i sad stalno tako radi. Jel to sve?

Link to post
Share on other sites

Da, juce je colog dana palio na plin direktno.. Danas ga nisam palio, tako da ne znam sta se desava. Ja sam za to da se pali uvek na benzin, poradi dok njemu treba i onda predje na plin. Ako ranije predje na plin nego sto se zagreje, ume da presisa i da navlazi najgoru mogucu svecicu za skidanje i onda ga moram rasturati da je osusim, ocistim i radi ok. zato se ne uzdam u paljenje na plin kada je hladno tj. ispod 20 stepeni.

Link to post
Share on other sites

Ako hoces, tj ako nemas kabal za taj agis komp mogu ti napraviti i poslati ti program pa lepo podesis da ti na 30 stepeni prebacuje i slicno, 10sec da ti radi na benzin iako je temperatura zadovoljavajuca i ima jos par opcija oko toga..

Link to post
Share on other sites