Recommended Posts

Imam bmw e32 730i sa manelnim menjacem, auto jako slabo ide cak je i moj 520 e28 puno brzi, merio sam pritiske u cilindrima na sva 4 10 bara auto se vozi na plin prestelovao sam ventile...e sad danas sam gledao ECU koji nosi broj 0 261 200 172 po tom broju ispada da je racunar od bme e30 2.0 da li to moze da bude uzrok zato sto lose uzasno lose ide za 3000cc..??

Imam jos jednu nedoumicu kako bi se taj auto ponasao da se u njega ubaci M50B20 komplet motor sa svim agregatima i elektronikom i koliko je to komplikovano?Interesuje me kako bi vukao taj auto i prikolicu sa trkackim autom gore znaci jos plus max 2 tone?

Hvala unapred na odgovorima

Link to post
Share on other sites

Pa pazi sada ide kao kesa znaci djubre ...ako ovako ide 3000cc onda je to strasno ali to mi je prosto nemoguce...imam cak i ceo 3.5 motor pa sam mislio da ga ubacim unutra..neznam sta da radim za sada da nadjem original ecu ...pa da probam

Link to post
Share on other sites

I da desava se da se auto samo ugasi u toku voznje i pocne tabla da tiltuje satovi se dizu i spustaju ...pa me je to navelo da gledam da li je ECU i koji je...

Link to post
Share on other sites

Pa kazem bregasta ok stanje, ventili nastelovani, ulje filteri svecice nove, kompresija 10 bara na svih 6, ne trosi ulja ni kap, diferencijal 3.64 sve fabrika ...ali ne ide...probacu sa ECU..

Link to post
Share on other sites

Neka raspala seljacina je to gurnula unutra...i meni je totalno nelogicno da pored svega ispravnog 3.0 ide kao neki 1.6...uzas..a da ne pricam sta bi bilo da sada zakacim prikolicu..

Link to post
Share on other sites

Ista prica...sve isto..vuce se auto kazem m20 b20 je brzi...ostaje sutra da uacim komp original i da probam ako nista imam ceo b35 pa videcemo kako se on ponasa

Link to post
Share on other sites

Imam jos jednu nedoumicu kako bi se taj auto ponasao da se u njega ubaci M50B20 komplet motor sa svim agregatima i elektronikom i koliko je to komplikovano?Interesuje me kako bi vukao taj auto i prikolicu sa trkackim autom gore znaci jos plus max 2 tone?

Hvala unapred na odgovorima

Evo necega sto je meni zapalo za oko

Do sada smo preradili bar 20-tak sedmica,vadjeni su uglavnom 5.0 ali i 3,5 motori i ubacivani 2,4 td 2,5 tds,2,0 m50,2,5 m50,itd.....Sto se tice kako auta idu, zavisi od uskladjivanja transmisije i jos gomile drugih stvari.Smanjuje se znacajno potrošnja i registracija auta dok se cena povecava i mnogo je lakše prodati ga.Baš ovu sedmicu smo zavrsili pre 10-tak dana,u njoj je 2,0 m50 /ovaj drugi što ga pominje Dragance je u radionici i pakuje se i vec je prodat samo da ga zavrsimo/i sa svojih 150ks i nekim doradama ide bolje od bilo koje 735 sa plinom jer diše punim plucima a uz to troši dosta manje nego 730-735.Sve ukupno sledi zakljucak................mala registracija.......znatno manja potrošnja,ali ne nauštrb kvaliteta voznje........lakša prodaja..........dosta veca cena u odnosu na standardnu..............ko je pametan zakljucice................... :D B) :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Probao sa original ECU i auto nesto malo bolje ide ali to je smesno za 3.0cc, danas cu da uguram 3.5 motor jer ga imam ovde pa da vidimo ...

Link to post
Share on other sites

Izvadio 3.0 rasturio zanimljivo motor u jako dobrom stanju cilindri kao novi, karike zazor odlican, generalno motor OK,poslusao sam Mirka stavio sam juce motor 3.5 i spakovao sve neveorvatna je razlika koliko bolje 3.5 ide prakticno moj problem je resen...

Link to post
Share on other sites

pa kako sad to, ipak je taj 3.0 mnogo mocan motor!? :) ubedljivo najvece djubre od motora koje je bmw napravio...

Neznam sta je ali ovo je moj prvi susret sa M30 motorima i neverovatna je razlika u 500cc i 11ks ....taj 3.0 se vuce po putu ..

Link to post
Share on other sites