Recommended Posts

Kad dam kontankt i upalim pozicije ukljuci mi se lijevi zmigavac i to ne da treperi nego konstantno svijetli i to traje nekih 5-10 sekundi i onada se ugasi i to tako svaki put kad palim svijetla ako neko zna sta moze da bude jer mi mstrasno ide na zivce inace volim da je na kolima sve perfektno

Link to post
Share on other sites

Imaš li na autu naknadno ugradjen HU ili neki drugi ICE ugradjivan naknadno?

Sta ti je to malo se slabije razumijem jedino su xenoni stavljeni naknadno da ja znam sve ostalo je fabricko a to mi se od prije par dana desava

Link to post
Share on other sites

Head Unit, aftermarket CD umesto fabričkog, ili dodat MP3 player kao charger u gepeku, kaseti ili gdegod...

ICE - In Car Entertainment, DVD player, konzola za igranje sa ekranima...

Izvinjavam se na uopštenosti u ranijem komentaru, dakle poenta je da li je u autu nešto "petljano" oko elektronike naknadno jer znam za slučajeve kad su neprofesionalno naknadno ugradjeni elementi tog tipa znali da zeznu elektroniku na automobilu. Da li su xenoni ugradjeni dosta ranije ili u skorije vreme, do par nedelja pred početak problema sa migavcem?

Link to post
Share on other sites

Head Unit, aftermarket CD umesto fabričkog, ili dodat MP3 player kao charger u gepeku, kaseti ili gdegod...

ICE - In Car Entertainment, DVD player, konzola za igranje sa ekranima...

Izvinjavam se na uopštenosti u ranijem komentaru, dakle poenta je da li je u autu nešto "petljano" oko elektronike naknadno jer znam za slučajeve kad su neprofesionalno naknadno ugradjeni elementi tog tipa znali da zeznu elektroniku na automobilu. Da li su xenoni ugradjeni dosta ranije ili u skorije vreme, do par nedelja pred početak problema sa migavcem?

Xenoni su ugradjeni kad sam kupio auto prije oko 6 mjeseci i nista nije dirano poslije toga zato i ne znam od cega je to jedino da ga spojim na dijagnostiku pa ce valjda pokazati neku gresku

Link to post
Share on other sites

Xenoni su ugradjeni kad sam kupio auto prije oko 6 mjeseci i nista nije dirano poslije toga zato i ne znam od cega je to jedino da ga spojim na dijagnostiku pa ce valjda pokazati neku gresku

Čudan problem, priznajem... Xenone bi onda trebalo isključiti kao uzrok, a ne verujem da će dijagnostika otkriti bilo šta.

Proveri sijalicu, kao i kontakt u samom migavcu, probaj sa drugom sijalicom iz kompleta ili sa drugog migavca, proveri i osigurač u tabli, možda je neki banalan problem sa kontaktom. Mimo toga priznajem da mi ne pada na pamet ništa drugo, iskreno nikad nisam čuo za takav problem.

Javi kad otkriješ i rešiš problem šta je bilo u pitanju, da znamo za ubuduće :)

Link to post
Share on other sites

Čudan problem, priznajem... Xenone bi onda trebalo isključiti kao uzrok, a ne verujem da će dijagnostika otkriti bilo šta.

Proveri sijalicu, kao i kontakt u samom migavcu, probaj sa drugom sijalicom iz kompleta ili sa drugog migavca, proveri i osigurač u tabli, možda je neki banalan problem sa kontaktom. Mimo toga priznajem da mi ne pada na pamet ništa drugo, iskreno nikad nisam čuo za takav problem.

Javi kad otkriješ i rešiš problem šta je bilo u pitanju, da znamo za ubuduće :)

Ocu hvala u svakom slucaju

Link to post
Share on other sites

migavac stalno svetli kada ne radi pozicija ili svetlo na toj strani na kojoj svetli.

Lichi kao na problem sa masom na toj strani. Provjeri masu na zadnjem svjetlu ili faru.

Link to post
Share on other sites
Guest mishkom

Ahaa, sada mi je jasno, i kod mene na e46 je slican problem, bio doduse, dok se u autu nalazio pioneer cd, od kako je fabricki nema tih problema, znaci nije se zadrzavao dugo, vec zastajkivao s'vremena na vreme, pa posle normalno.

A moze biti i problem sa massom, posto se meni povremeno palila greska kao navodno ne radi zadnja pozicija, i cim upalim svetla greska se brise. Dakle problem je bio u HU

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

izvinjavam se sto kasno odgovaram jer slabo provodim vrijeme na forumu rijesio sam problem u pitanju je bila dioda od pozicije i kad ona izgubi kontakt on pali samo prednje zmigavce tako da sam to sredio

Link to post
Share on other sites

Kasno sam vido, inace znam problem. Migavac ti onda sluzi kao pozicija kad nema pozicije. Sami proverite. Upalite poziciju, i svetla mada ne mora, i izvadite jednu sijalicu pozicije.Na tom mestu se pali automatski migavac, i to svetli konstantno. Glumi poziciju, naravucenije ;)

Cisto da kazem, ukoliko jos neko bude imao ovakav problem. Samo nek zameni poziciju na toj strani i to je to ;)

Link to post
Share on other sites